Şimdi Ara

İst. Hukuk mu Odtü İktisat mı ? (Her Fikir Önemlidir) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
4
Favori
21.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

hukuk güzel bir bölüm eger ben savcılık hakimlik sınavınıda kazanırım diyorsanız kesinlikle hukuk yoksa avukatlık yapılacak iş degil bunu kaç kişiden duydum kimse öyle muhteşem paralar kazanmıyor kazanıyorum diyen yalan söyler avukatlar çok paralar kazansaydı bugün icra müdür yardımclıgı sınavına hukuk mezunları girmek zorunda kalmazdı yada kpss girip bir kuruma avukat olarak atanayım diye düşünmezdi çevrenin çok geniş olması lazım
    hakim savcılık sınavları arkadaşların dedigi gibi çok zor sen sınavı kazansan adamlar seni sözlü mülakatta eliyorlar zorlugu burada yani hak eden savcı yada hakim olmuyor komşumuzun oğlu babası emekli hakim kaç kere hakimlik sınavına girdi yazılılardan 90-95 gibi puanlar alıyor ama adamı 3 kere mülakatta elediler artık sınava girmekten bıktı anlayacagın özelde avukatlık yapmak zor ya hukuk okursun çok iyi paralar kazanırsın yada bir avukatın yanında 1000-1500 tl çalışırsın açıkcası çoğunun durumu bu

Öncelikle keşke nokta ve virgülün icadından haberdar olsaydın, gözlerimiz kör olmazdı.

Ayrıca İstanbul Hukuk 3. sınıftayım, acısı tatlısıyla neredeyse mezun olacağım.

Hukuku aşağılayan, kötü diyenlerin de bazılarının içten içe istediklerini öğrendim.

Teşekkürler yine de herkese.

Bi update daha gelsin hocam okul biteli çok oldu herhalde şimdi durumlar nasıl

• Herkese merhaba.

Konuyu açalı 7 sene bitmiş, umarım birilerine faydalı olabilmişimdir. E haliyle bende 27 yaşına geldim.

Okulu bitireli 3 sene oldu, hakim-savcı olan arkadaşlarım da oldu. Özel sektörde İstanbul için 3000-6000 TL alan arkadaşlarım da var.

Ama yüksek maaş alanlar müfettiş yardımcısı veya uluslararası büroda akşamları en erken 22.00-23.00 civarı çıkan tipler.

Hayatınızı adamak, ailenize ve kendinize zaman ayıramayacak şekilde çalışmak istiyorsanız devam ediniz.

İktisat seçmediğim için pişman değilim. Hukuk seçtiğim için Türkiye'deki malum şartlardan ötürü pişmanım.

Tavsiye : Avrupa'da mimarlık-mühendislik okumaya çalışın. Mümkünse biraz iyi bir üniversitede. Viyana Teknik Üniversitesi'ni bitiren bir arkadaşım 2500 euro ile BMW'de işe başladı. BMW araçlarını %20 indirimli alma hakkına sahip, mis gibi ülkede yaşayıp gidiyor. Hem Almancası hem İngilizcesi var.
    Türkiye'de güzel bir yeri kazanacak puanı da yoktu.

Edit : Kendimi eklemeyi unuttum. Devletimizin aktif bir bakanlığında avukat olarak çalışıyorum. Maaşı ancak vekaletlerle güzelleşiyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra yeniden KPSS-YDS olaylarına girmek durumunda kaldım. Ciddi bir güruh geliyor, fakültedeyken ne yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Yoksa şaşkın ördek gibi sağa sola başvuruyorsunuz, sınavlara giriyorsunuz.

Sevgilerimle genç kardeşlerime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judith -- 25 Ağustos 2016; 20:21:53 >

• Merhaba Judith arkadaşım,
    Bende senin durumundayım. Sana mesaj attım dönebilirsen çok sevinirim. İyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.