Şimdi Ara

İSS tavsıye ve TTNET te kı aksam yogunluk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nalet olası ttnet kullanıcıdıyım. Nerdeyse 1 seneye yakındır aksam 20.00 ıle gece 12-1 arası yogunlukdan dolayı ınternet hızım 1 mbıtın altında kullanıyorum. Defalarca MH nı aramama ragmen sorun yok dıyorlar.
    D smartı ve super onlıne aradım bulundugum bolgede 24 mbıt e kadar hız destekledıgını ogrendım. Ttnet te ıse 16 mbıt e kadar verılebılecegını soyledıler. Taahudum 1 ay sonra bıtecek
    1- bu aksam yogunluk ısını nasıl cozerım,
    2-ıss degıstırsem d smart mı yoksa superonlıne mı tavsıye edersınız. Alt yapı sadece ttnet var(ttnette sahada calısan arkadasım var onun soyledıgıne gore sahada calısanlar superonlıne arızalarına hıc onemsemedıklerını nırmalde 1 gunluk ısı 3-4 gunde yapıldıgını soyledı)
    3-yogunlukda hat degerlerım normal daha once buraya konu acmıstım

Teşekkurler

• Yapa varsa turkneti deneyin yokda superonline bakin
  • Türk telekom abonelerine erken bakıp seni geciktirme gibi bir olay yok ben dsmarttayım ve 2-3 kez telekom ekibi kontrole geldi yani sorunu sürekli bildirirsen hemen bile geliyolar asıl telekomda olduğunda kendi abonesi olduğu için önemsemiyorlar size saçma gelmiş olabilir bu söylediğim ancak benim türk telekomdayken uzun zamandır yaşadığım sorunu çözmediler dsmarta geçtikten sonra şikayetlerime devam ettim ve sorunum çözüldü(Bu arada çözenler yine telekom ekipleri) demekki T.telekomda sıkıntı var.
  • Yorumlar ıcın tesekkurler. Esas benım kafama takılan ttnet te aksam yasadıgum yogunluk sorununu dıger fırmalarda da yasarmıyım
  • frozen88 F kullanıcısına yanıt
    Yaşamazsın, SuperOnline kullandım 2 yıl akşamları yurt dışı hızları hep 8 MBps'di. Taahhüt bitince TT deniyim dedim şimdi yoğunluktan dolayı sürünüyorum akşamları. Yarın iptal edip tekrar SuperOnline geçeceğim.
    Kendimden örnek vereyim; Türk telekomda iken yaşadığım sorun santral kaynakliydi özetle sorun santral kapasitesinin kullanıcı yoğunluğunu kaldirmamasindan kaynakliydi v bu durumda hangi iss ye geçersen geç ayni sorunu yaşıyorsun bende dsmarta geçtim ve sorun santral kaynaklı olduğundan aynı sorunu yaşamaya devam ettim ancak sürekli şikayetlerim sonucu çözüldü (ancak telekomda 8 aydır şikayet etmeme rağmen çözülmemişti) Diğer duruma gelirsek yurtdışı çıkış olayında telekom kesinlikle yetersiz eğer sizin sorununuz bu ise superonline a geçerseniz çözülür bende şuan dsmarttayim ve adsl ve telekom hatlarına uğramadan superonline ile çıkış sağlıyorum ve bundan dolayı hiçbir yoğunluk vs. sorunu olmuyor.Ama telekom çıkışında olsaydım akşamları ping artar hız düşerdi kesin.Bu konuda superonline da sorun olmuyor ancak şu santral olayını araştırman gerek sorun sadece sende mi çevredeki herkeste mi ve hızın düştüğü zaman pinginde 200-300 lere geliyor mu ?

• Tuna152 kullanıcısına yanıt
    bikaç komşuya sordum supeonline kullanmışlar bi sıkıntı olmamış. genelde wow oynuyorum ms 500 den aşağı düşmüyo. ama dün hariç 3 gündür ms 70 i geçmedi ve internet hızımda çok güzeldi. şöyle düşünüyorum sanki benim hattı başka biriyle kullanıyormuşumda o girmeyince bende sorun olmuyormuş gibi düşüyorum eğerki böyle bişey mümkünse
    İnanın aynı şeyleri bende düşünmüştüm Ancak böyle bir durum mümkün değil diye düşünüyorum.Eğer santral kaynaklı bir sorun varsa herkes yaşar o sıkıntıyı ancak siz oyunlarda sorun yaşıyorsanız sorun türk telekomun çıkışlarındandır.Eğer santral kaynaklı genel bir sorun yoksa superonline a geçtiğiniz de superonline ın çıkışları ile bağlantınız yapılırsa oyunlarda sorun olmaz internette düzelmiş olur.Dusuncelerim bunlar.
  • Bu arada SuperOnline 200 GB Kotalı paketinde 200 GB'i aşınca internet mi kesiliyor? Çünkü Limitsiz paketlerinde 200 GB AKN yok, kotalı paketini istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 16 Ağustos 2017; 15:2:20 >
  • Tuna152 kullanıcısına yanıt
    D smart veya super onlıne dusunuyodum. taahhutumun bıtmesıne 1 hafta kala hattımı ıptal ettırp. Superonlı e basvuracagım artık
  • Şimdi de yurt dışında 1 MBps aldığım yetmiyormuş gibi bir de İstanbul'da 3 MBps hız alıyorum speedtest'de. Kurtuluyorum yarın.
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri ni ara eğer birşey çıkmazsa hemen btk ya yazabilirsin.Yalniz snr nin o kadar düşmesi modem hatası değilse kablolardan kaynaklanabilir.
  • Salı gecesı ttnete sıkayet bırakmıstım. Carsamba gunduz maıl atmıslar bı sıkıntı yok dıye. Zaten sınırlıydım o maılı gorunce daha da sınırlendım. Tekrar sıkayet yazarak verdım verıstırdım. Son satırda ARTIK SIZDEN KURTULUYORUM TAAHHUDUN BITMESINE 25 GUN KALDI ALLAHINIZDAN BULUN. Yazdım bugun saat 9 da teknık ekıpden aradılar problem ne dıye.

Soyledıgım şu; konusmayı fazla uzatmayacagım benım gunduz sorunum yok nerdeyse 1 senedır aksam saatlerınde yogunlıkdan dolayı ınternet hızım 1 mbıtın altında oluyor. Artık port mu degıstırısınız dıregımı degıstırırsınız nasıl yaparsanız yapın

Dedım
  • Aynı sorunu yaşıyorum ve artık dayanılmaz bir hale geldi.
    Çözen arkadaşlar nasıl bir yol izleyerek çözdüler açıklarlarsa iyi olur.
  • EPLC kullanıcısına yanıt
    Ttnet mı kullanıyonuz. Artık su an beklemedeyım. Aksam kontrol edıp tekrar yazarım. Ama kafaya koudum buyuk ıhtımal takıyacam
  • Anlamaz Türk Telekom, muhtemelen şu cevabı verirler;

"xxxxxx hizmet numaralı İnternet aboneliğinize ait şikayetinize istinaden sistem üzerinde yapılan ölçüm ve kontroller neticesinde; Saha dolabı ve bina içi ankastre kutusuna kadar olan kısımda internet hizmetinin taahhüt edilen sınırlar içerisinde sorunsuz olarak verilebildiği anlaşılmış olup, paketinizin desteklemiş olduğu hız aralığında bağlantınızın mevcut olduğu tespit edilmiştir."

Çare Türk Telekom'dan kurtulmak bu saatten sonra. Fiber internette gelse bu firmaya ASLA geçmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 17 Ağustos 2017; 12:11:35 >
  • Bende iki haftadir biktim aramaktan Soyledikleri sey bizde sorun yok.Gunduz bir sikinti yok ama aksam saatlerin de net cok dusuyor hatta bazen 1 mb altina düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZelHaS

Bende iki haftadir biktim aramaktan Soyledikleri sey bizde sorun yok.Gunduz bir sikinti yok ama aksam saatlerin de net cok dusuyor hatta bazen 1 mb altina düşüyor
    Benımkıyle aynı sorun. Yarın tasıyacam buyuk ıhtımalle
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

Bende iki haftadir biktim aramaktan Soyledikleri sey bizde sorun yok.Gunduz bir sikinti yok ama aksam saatlerin de net cok dusuyor hatta bazen 1 mb altina düşüyor

Saat 21:00 - 20:00 suları başlıyor değil mi bu problem?

Ne yapsam ne etsem kusuru kendilerinde aramıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPLC

quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

Saat 21:00 - 20:00 suları başlıyor değil mi bu problem?

Ne yapsam ne etsem kusuru kendilerinde aramıyorlar.

Aynen 5 te eve geliyorum 8-9 a kadar bir sikinti yok ondan sonra basliyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.