Şimdi Ara

ispanyaya gidiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yazın 3 ay boyunca ispanyada olacağım. aynasız fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. gezdiğim yerleri fotoğraflamak istiyorum. özellikle mimari fotoğrafçılık için. body ve lens önerebilirmisiniz? bütçem 2000-2500 civarı.

• Sony A6000 + 16-50m kit lens + güzel hafif bir tripod
    işinizi görür
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam bende sony a6000 düşünüyordum ama 16-50 kit lens yeterli olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

Hocam bende sony a6000 düşünüyordum ama 16-50 kit lens yeterli olur mu?

a6000 + 16-50'ni al burada o lens hakkında söylenen kötü şeylere gözlerini kapat işine bak bence.

Bak ne kötü kit lens
    ispanyaya gidiyorum
    Gdansk: St. Mary&#x27;s Church by blaciej, on Flickr

ispanyaya gidiyorum
    Gdansk: Over the Motlawa river by blaciej, on Flickr

ispanyaya gidiyorum
    Gdansk: Long Embankment by blaciej, on Flickr

ispanyaya gidiyorum
    Lavanda by lubats, on Flickr

ispanyaya gidiyorum
    Verdon by lubats, on Flickr

ispanyaya gidiyorum
    Tutto ciò che sale finisce per convergere by lubats, on Flickr

Bu forumda benim gördüğüm şudur, pazarlama elemanları millete ürün alsın diye bol bol gaz verirler. Bir kesim kitle de "fotoğraf" : "BOKEH"'e bağlamış kafasını. Şu yukarıdaki fotolar a5000 ve a5100 ile çekilmişler. Alacaksın daha iyisini a6000. Bende olsa a6000+16-50 takır takır para bile kazanırım. Buyur kanıtı bakın, 12mp ve daha ufak sensörlü makina + kit lens ile kazanıyorum !..

http://fotoptik.blogspot.com/2017/05/2x-croplu-m43-12mp-vizorsuz-kit-lensli.html

Bu yukarıda paylaştığım fotoğraflar da çok iyi adetli satışlar yapabilecek fotoğraflar bence.

• sadasc11 kullanıcısına yanıt
    Mimari fotolar için gayet yeterli olur. Hatta bu bütçe için ideal ikili bence.

Ama düşük ışıklı bir cafe ortamında bir foto çekeyim veya zarfın üstünde güzel bir pul var onu yakın çekeyim filan derseniz kit lens yetersiz kalır.

Macro ve düşük ışık ortamlarda da bol çekecek olsanız RX100m3 gibi herşeyi ortalamanın üstünde yapan bir makinayı önerirdim. Ama mimari çekimler dediğiniz için kitlensli A6000 gayet ideal çözüm. Gündüz elde, gece tripod ile çok iyi çekilebilir konunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 26 Mayıs 2017; 0:57:30 >
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Jiddi,

Yazilarinizi uzun zamandir okuyor ve takip ediyorum. Sizi gercekten takdir ediyorum. Kimseyi kirmadan, üzmeden bilgilendiriyorsunuz. Cizginizi hiç bozmayın.

Saglicakla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea2601

Jiddi,

Yazilarinizi uzun zamandir okuyor ve takip ediyorum. Sizi gercekten takdir ediyorum. Kimseyi kirmadan, üzmeden bilgilendiriyorsunuz. Cizginizi hiç bozmayın.

Saglicakla kalın...

Teşekkür ederim. Ara-sıra bozuk çaldığım da olmuştur. Eksik olmayın...
  • Gece çekimleri için gidip de F1.8 lens falan da almanıza gerek yok. Alacağınız şu

http://www.akakce.com/tripod-ve-monopod/en-ucuz-manfrotto-mt-pixi-evo-mini-tripod-fiyati,6476370.html

Bu kadar ucuza size kazandıracağı imkan ve kaliteyi hiçbir lens ile sağlayamazsınız ki yukarıda paylaştığım gece manzaraları da zaten bir tripod ile çekilmişlerdir. Cafe'de de, odanızda da, balkondan da obje mi yemeğinizi mi, şehrin manzarasını mı neyi çekerseniz çekin bu mini tripod alacağınız lensten çok daha faydalı bir araç olacaktır. Hem küçücük, hem hafif ve işlevselliği de devasa zaten.

Hocam onun bir de küçük modeli varmışhttps://fotografium.com/urun/manfrotto-mt-pixi-mini-tripod-siyah1

bununla sizinki arasında boyu hariç özellik farkı yok di mi?
    Ben küçüğünden alayım diyorum.
    Kullanacağım makineler ağır değil

Şuan bende bundan var ama bir de esnek olmayan Manfrotto alayım istiyorum.
    ispanyaya gidiyorum

Bunda da uçlarında mıknatıs var.
    Otomobilin kaputuna filan sabitlenebiliyor.
    35 Liraya almıştım ben ama şuan o fiyatlara bulamadım.
    40 Liiranın altında bulursanız tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 26 Mayıs 2017; 15:22:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Hocam onun bir de küçük modeli varmışhttps://fotografium.com/urun/manfrotto-mt-pixi-mini-tripod-siyah1

bununla sizinki arasında boyu hariç özellik farkı yok di mi?
    Ben küçüğünden alayım diyorum.
    Kullanacağım makineler ağır değil

Küçüğü, PIXI olmayanında gövdeyi 90 derece yana yatırıp dik kadraj alabilme imkanı yok. Böyle bir farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 26 Mayıs 2017; 18:38:42 >
    Anladım, önemli bie farkmış. Teşekkürler.
  • Benim tavsiyemde a6000 ve 16-50 yönünde. Seyahat için daha ideali zor zaten :)
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Düşük ışıkta da kullanacaksa bu makineler alınır. Yoksa açıkhavada bina çekilecekse kitlensli A6000 daha iyi sonuç verir.

Lowlight compact alınacaksa da LX100 ikinci elde 2000ve altına gidiyor. Sıfır almak biraz kötü yatırım olur.

RX100m3 - m4 / G7x - G7xM2 iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 28 Mayıs 2017; 13:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Düşük ışıkta da kullanacaksa bu makineler alınır. Yoksa açıkhavada bina çekilecekse kitlensli A6000 daha iyi sonuç verir.

Lowlight compact alınacaksa da LX100 ikinci elde 2000ve altına gidiyor. Sıfır almak biraz kötü yatırım olur.

RX100m3 - m4 / G7x - G7xM2 iyidir.

açık havada cep telefonları bile iyi çeker hocam

illaki kapalı bi mekana girer , illki geceleyip bir iki kare çekmek ister.

bunun 4k videosu da var.

makrosu da daha iyiir diye tahmin ediyorum.

time lapse falan da var makinede.

bak ben 700d aldım. ama açıkcası şu an alacak olsam rx100m4 veya lx100 alırdım.

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki konuya bakarsanız aylardır ben dediklerinizi diyorum zaten

Ama arkadaş amacını net olarak söylemiş.

Tabii ki telefonlar bile iyi çeker açıkhavada ama 3-5 sene sonra 4K Büyük Tvlerden yakından bakınca fotoğraflara A6000 ile çekilmişler çok daha güzel görünür.

Öte yandan haklısınız illaki düşük ışıkta filan da foto çekmek istenir, pul saat böcek çiçek makrosu çekmek istenir. O yüzden herkese önerdiğim gibi RX100m3 veya m4 ü de öneririm. Pişman etmez.

A6000 de RX100 ler de usb den şarj oluyor bildiğim kadarıyla. Yani otobüs uçak usbsinden powerbanktan vs şarj etmek mümkün. Özellikle seyahatte çok avantaj bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 28 Mayıs 2017; 15:35:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.