Şimdi Ara

İspanya ve Fransa TAXFREE hakkında bilginize ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,arkadaşlarım yurtdışında .İspanya(Barcelona) ve Fransa(Nis) gezisinde burdaki Apple store'lardan birinden iPhone 4S aldırtmayı düşünüyorum acaba sorunsuz TAX FREE yapılabilen ülke hangisidir, Fransaya karayolu ile gidiliyor ancak İspanya Havayolu bu noktalarda hangi gümrükte sorunsuz TAX yapabilirler.

(TAX olarak iade alan arkadaşlar varsa telefon fiyatından kaç Euro TAX düşülüyor,ülkesine göre ? )

İkinci olarak hangi ülkeden UnLoock ürün alınabiliyor (Simkilitsiz ) veyaiki ülkeden de alınabiliyor mu ?

Bu ülkelerden alışveriş yapmış arkadaşlar veya deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yeni iPhone'u bekle diyecek arkadaşlar olursa ,kendi iPhone'm var bunu bir arkadaşıma getirtmiş olucam hediye vereceğiz

Şimdikten teşekkürler

• Selam,
    Aşağıdaki sitede gümrükte vergi iadesi mekaniğine ait bütün bilgiler mevcut.

http://www.global-blue.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 9 Temmuz 2012; 11:41:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
    Aşağıdaki sitede gümrükte vergi iadesi mekaniğine ait bütün bilgiler mevcut.

http://www.global-blue.com/

İlginiz için teşekkürler
    İngilizcem zayıf olduğudan bu siteden pek bişey çıkartanadım,ancak TAX hesaplamaları yaptım orda da Franda nerdeyse tüm vergiyi iade ediyor.
    Acaba bu doğru mu ve dediğim gibi Fransa'dan İspanya'ya geri dönüş araç ile olacak ve sınırda TAXFREE yapabilirler mi ? bunun bilgisini edinip arkadaşlara aktarmam gerekiyor.

• Hocam selamlar ben kısaca bilgi vereyim fransada vergi iade oranları %12 civarlarında ama hçbir zaman bu rakamı alamıyorsunuz, bugüne kadar ben en fazla %11aldım, çünkü global blue noktalarında komisyonlar var ve bunlar vergi iadesi sırasında çıkarılıyor, ben hep havalimanından döndüğüm için araba noktalarını bilmiyorum ama şöyle tarif edeyim pariste opera binasının hemen yanında galeri lafayatte var ve buranın içerisinde vergi iade bölümü var buraya gdip vergi iadenizi alıyorsunuz arkasından havalimanında ayrılırken gümrük polisi var buna evraklarınızı kaşeletiyrosunuz sonunda da gloabal blue kutulurı var kaşelettiğiniz evrakları buraya zarf ile atıyorsunuz eğer kaşeletmezseniz verdikleri paraları kredi kartınızdan tahsil ediyorlar, iade sırarsında kredi kartı bilgierinizi alıyorlar. işlem bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: shotman

Hocam selamlar ben kısaca bilgi vereyim fransada vergi iade oranları %12 civarlarında ama hçbir zaman bu rakamı alamıyorsunuz, bugüne kadar ben en fazla %11aldım, çünkü global blue noktalarında komisyonlar var ve bunlar vergi iadesi sırasında çıkarılıyor, ben hep havalimanından döndüğüm için araba noktalarını bilmiyorum ama şöyle tarif edeyim pariste opera binasının hemen yanında galeri lafayatte var ve buranın içerisinde vergi iade bölümü var buraya gdip vergi iadenizi alıyorsunuz arkasından havalimanında ayrılırken gümrük polisi var buna evraklarınızı kaşeletiyrosunuz sonunda da gloabal blue kutulurı var kaşelettiğiniz evrakları buraya zarf ile atıyorsunuz eğer kaşeletmezseniz verdikleri paraları kredi kartınızdan tahsil ediyorlar, iade sırarsında kredi kartı bilgierinizi alıyorlar. işlem bu kadar

Öncelikle teşekkür ederim,

Arkadaşlar karayoluyla Nice'e gidecekler endişem orada sıkıtı yaşamadan iade alabilirler mi ?
    Verdiğniz oranlara göre Global Blue sitesindeki hesaplama yanlış bilgi veriyor, oraya göre 103 Euro olan verginin 101 Euro'sunu geri veriyor.İspanya'yı hesaplarken 91 Euro yerine 60 Euro geri veriyor, ispanyada vergi dahil 4S 16gb 599E Fransa'da 629 E

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi step-team -- 9 Temmuz 2012; 13:32:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shotman

Hocam selamlar ben kısaca bilgi vereyim fransada vergi iade oranları %12 civarlarında ama hçbir zaman bu rakamı alamıyorsunuz, bugüne kadar ben en fazla %11aldım, çünkü global blue noktalarında komisyonlar var ve bunlar vergi iadesi sırasında çıkarılıyor, ben hep havalimanından döndüğüm için araba noktalarını bilmiyorum ama şöyle tarif edeyim pariste opera binasının hemen yanında galeri lafayatte var ve buranın içerisinde vergi iade bölümü var buraya gdip vergi iadenizi alıyorsunuz arkasından havalimanında ayrılırken gümrük polisi var buna evraklarınızı kaşeletiyrosunuz sonunda da gloabal blue kutulurı var kaşelettiğiniz evrakları buraya zarf ile atıyorsunuz eğer kaşeletmezseniz verdikleri paraları kredi kartınızdan tahsil ediyorlar, iade sırarsında kredi kartı bilgierinizi alıyorlar. işlem bu kadar

Öncelikle teşekkür ederim,

Arkadaşlar karayoluyla Nice'e gidecekler endişem orada sıkıtı yaşamadan iade alabilirler mi ?
    Verdiğniz oranlara göre Global Blue sitesindeki hesaplama yanlış bilgi veriyor, oraya göre 103 Euro olan verginin 101 Euro'sunu geri veriyor.İspanya'yı hesaplarken 91 Euro yerine 60 Euro geri veriyor, ispanyada vergi dahil 4S 16gb 599E Fransa'da 629 E

Saygılar

• Apple Store
    CAP 3000
    Avenue Eugène Donadeï, Unités 26 et 27
    Saint-Laurent Du Var
    06700 Nice
    04 92 12 51 50

Heures d'ouverture :
    Lun - Sam:10h - 21h
    Dim:Fermé

pazartesiden cumartesiye sabah 10 akşam 21 arası açık pazarları kapalı. telefonu alırken tax free alacagınızı söylerseniz onlar forum dolduruyor. tax freeyi alacagınız yerler var ortalama 550€ civarı bir fiyata gelir telefon size. ispanya için durum ne bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

Apple Store
    CAP 3000
    Avenue Eugène Donadeï, Unités 26 et 27
    Saint-Laurent Du Var
    06700 Nice
    04 92 12 51 50

Heures d'ouverture :
    Lun - Sam:10h - 21h
    Dim:Fermé

pazartesiden cumartesiye sabah 10 akşam 21 arası açık pazarları kapalı. telefonu alırken tax free alacagınızı söylerseniz onlar forum dolduruyor. tax freeyi alacagınız yerler var ortalama 550€ civarı bir fiyata gelir telefon size. ispanya için durum ne bilmiyorum.

Teşekkürler
  • Ben yakın zamanda 4S 16 GB'yi paristen 629 euroya aldım. tax free 74 euro kredi kartıma eklenecek. bekliyorum. 555 euroya mal oldu yani.
  • Herkese merhaba,
    Fransa'da yaptığım alışveriş sonrasında vergi iadesini Lafayette'den aldım ancak havaalanındaki izdihamdan dolayı uçağı kaçırmamak için gümrük polisi tarafından onaylanması gereken belgeleri kaşeletemedim :( 90 Euro olarak aldığım vergi iadesini cezasıyla beraber ne kadar geri öderim. Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.