Şimdi Ara

isp dandik router kurtulun; Xiaomi AX6000 AX3600 - Buffalo WXR-5950AX12 - QNAP QHora-301W (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
5
Favori
8.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• isp dandik router kurtulun; Xiaomi AX6000 AX3600 -  Buffalo WXR-5950AX12 - QNAP QHora-301W
    isp dandik router kurtulun; Xiaomi AX6000 AX3600 -  Buffalo WXR-5950AX12 - QNAP QHora-301W
    isp dandik router kurtulun; Xiaomi AX6000 AX3600 -  Buffalo WXR-5950AX12 - QNAP QHora-301W

• bu aletlerin herhangi birine openwrt kurma şansımız var mı?

• Merhaba

Konu ile alakalı başka bir başlık bulamadığım için buraya yazıyorum.

Xiaomi AIoT yönlendirici AX3600 aldım.

superonline kullanıcısıyım. WAN kullanıcı adım ve şifrem mevcut ama bir türlü Xiaomi AIoT yönlendirici AX3600 'a kurulum yapamadım.

Nasıl yardımcı olabilirsiniz.

İyi akşamlaar

• Aliexpress üzerinden ax6000 satın almayı dusunuyorum.Türkiyede kullanımda bir problem yaşar mıyım?Alıp kulllananlar varsa memnun olup olmadıklarını yazabılırler mı?

• AX6000'i, TurkTelekom verdigi TpLink C5v Fiber Modemiyle kablosuz olarak nasil kullanabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thom yorke T kullanıcısına yanıt

Telekom modemi yerine bunu kullanacaksınız. Fiber sonlandırıcidan çıkan ethernet kablosunu direk bu cihazın WAN girişine takıp ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    Sfp+ ne işe yarayacak ki? İnternete 1 gbitin üzerinde hızda çıkamıyorsun zaten. Ha ben localde kullanacağım diyorsan da onu da Switch ile hallediyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt
    illa lokal değil, kurumsal hizmet alıp 1U switch koymak için kabinet almak istemeyen firmalar var, ayrıca ethernet ile infiniband protokolleri arasındaki uçurumdan bahsetmiyorum bile.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Neyden bahsediyorsun onu anlamak oldukça güç oldu benim için ancak bir kullanıcı evine nas koyarsa alacağı en hızlı ekipman 10g switch olacaktır bunun üstü de overkill. He işi budur 8k hatta fanteziktir 16k video editi yapıyordur bu adam gider 100gbit nic alır o kadar hızı da bu router kaldırmaz zaten neresinden bakarsan bak mantıklı değil

• unununium U kullanıcısına yanıt
    bireysel ve kurumsal olarak multi-gigabit hat sahipleri var Türkiye'de. hatta Mesut Çevik 10Gbps test videosu var, orada basit açıklamalar var. Her 1G+ kullanıcı rack unit switch kullanmak istemeyebiliyor. network üzerinden 8K ya da 16K video render alan kişiler en az $15K değerinde ekipman alıyor.

• hellhot kullanıcısına yanıt

Bu konuyu ben de merak ediyorum.

• Bende huawei ax3 global surumu var. Laptoba ax200 wifi karti aldim. Router in cekim kalitesi iyi degil. 2 metrede Laptopta baglanti hizi 1.7-1.9 gb/s görüyorum. 5 ghz 2400 mbps destekliyor. Speedtest 600-700 arasi download görüyorum. Router satip ax3600 veya ax6000 almayi düşünüyorum. Bu modeller arasinda 1 gbps hiza ulasmak icin tercih etmem gereken hangisidir. Ax3600 global surum alip cin firmware mi yuklemek mantikli yoksa ax6000 almak mi?

• Kendi soruma kendim cevap vereyim. Ax3600 aldim. Çekim alanı kuvvetli çin firmware ile birlikte 850 mbps download görüyorum. Alacak olanlara tavsiye ederim. 3 duvar ardinda bile 300 mbps görüyorum. Vlan ekleyerek ont fiber modemi aradan çıkardım. İstedigim gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 24 Ekim 2021; 16:48:58 >
  • ens1252 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam.Neden Çin firmware bir şey mi kaçırdım? NEden Ax600 değil bir de?

• ecay kullanıcısına yanıt

FCC ve CE Standartlari geregi Global sürümde dBm düşürülüyor. Çin firmware de vana sonuna kadar açık hocam.

Anladım hocam.TR de satılan versiyonlara çin firmware yüklenebiliyor mu sorunsuz? Bİr de amazon da kötü yorumlar var standart router kadar çekiyor diye ama siz test edebildiniz mi menzil ve bağlantı satbilitesi açısından nasıl?

Dosyayi secip yukle diyorsunuz bu kadar. 180 m2 dublex dairede 5 ghz her yerde cekiyor öyle diyeyim 😉 kopma hiz dusme hicbir sorunum yok

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Çok iyi hocam.Bazı yerlerde de şöyle yazılmış global versiyona çin firmware yüklendiğinde orjinal çin sürümü gibi olmuyormuş.Donanım aynı pek akla yatkın gelmedi ama siz global alıp çin fw mı yüklemiştiniz?

Global alip cin fw yukledim. Donanım ayni dediğiniz gibi. Bu arada 800 tl almistim 1 ayda 1300 tl olmuş 😞

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.