Şimdi Ara

'Benim hayatım hepinizin hayatına bedeldir.' Athlon200GE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
5.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavikıs

tabi haklıyım ne sandın 150 dolarlık işlemci toplarına sen girdin
    bende senin tezini çürüttüm

ayrıca binbir taklaymış vergiymiş gibi işlemi zormuş gibi göstermeye çalışısırsan seni gömerim

orada kendince bir oranlama yapmışsın onu yapan adam mousun 3-5 tuşuna basarak alışverişi yapar toplamda 189 dolara kapına teslim edilir,

paran yoksa yada az para verceksende athlon 200ge alır oyunlarda 60 fps de akarsın

başka seçeneğin yok yani ya ryzen 2600 ya athlon 200ge
    eyvallah bro gommeni bekliyorum :)

200GE alacak adamin su anda parasi yoktur ryzen 5/7 almaya yakin zamanin gelmesi demek de en az 2-3 sene demek o vakite kadar da ayni anakarti kullanmak ne kadar mantikli bilemiyorum hele 200GE alacak adamin en kaliteli X470 almadigini varsayarsak...
    anakarta 800-900 lira gomen adam islemciye 400 gomecek adamla bir degildir, oyleyse de bilgisayar toplamaktan anlamiyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

bir türlü anlam veremediğim bir işlemci bu duyurulduğundan beri, abicim 2 senelik g4560 karşısına rakip koyuyorsun 3.2 ghz ile overclocka kapalı hem tek hem çok çekirdek skorunda geride kalan. hangi kafanın ürünüdür beynim yanıyor düşündükçe. 720p low canına tak edip alıp bi ekran kartı taktığında keşke g4560 alsaydım dedirtmeyecekte birşey olması gerekirdi bana kalırsa.

Bu benchmarklara da artık güvenilmiyor :/

• quote:

Orijinalden alıntı: gamblerbarbo

200GE istedigi kadar iyi olsun tek basina, kim gidip ryzen 2 alacak ki bu islemci yerine?
    biraz mantikli olun upgrade path var diye kasmayin soyle islemcileri, ryzene $200-300 verebilecek adam zaten gider onu alir en kotu 2200G alir. $55 dolar cikis fiyati diyosun sinerjide 370TL olan islemci bu. ayni sitede R5 1600 1200 lira nerdeyse 3 kati fiyatinda yani. ikinci elinin de 500-600 lira olmasi icin en az 2-3 sene var o da kur bu seviyede kalip ikinci eldeki cakallar fiyatlara zam yapmadiklari surece...

upgrade olanagi var diye satmayin islemcileri, mantikli zaman icerisinde upgrade edebilecek adam zaten gidip yenisini alabilecek adamdir, 4-5 sene boyunca da ayni A320/B350 anakartin dayanacagini sanmiyorum (H110/H270 icin de gecerli bu)
    İlk çıktığında fx8150 sistem kurdum, hala kullanıyorum, sadece ses çipi yandı ve turboyu kullanamıyorum o kadar. 3600 MHz %100 CPU yüküyle çalışıyor rahat.

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    athlon 200ge fx8350 den bile daha iyi oyunlarda
  • Ayni durumdayim 8150 16 gb ram sistemi 2012-2013 yillarinda kurmuştum sanirim halende kullaniyorum,bi oyun da 40-50 fps yeterli değil mi.? Ha bu sistem kimler için önerilir orta okul yada lise yaşlarinda gencler için yeter de artar bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 19 Ekim 2018; 16:20:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Ayni işlemci ama cpuz de hic birşey yapmadigim halde 4hz cikiyor..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    fx 8150 onlar çok elektrik tüketiyor ısınması kafa ütülemeside çabası
    ekran kartın bozulsa görüntü alamazsın

amd athlon 200ge ile müthiş bir dönüş yapmış fansız bile çalışıyor pasif soğutmayla

4k hdr videoyada oynatıyor sanırım ama bunları fx serisi ile yapamazsın

athlon200ge yeni zen mimarisi kullanıyor i3 4.nesiller ile aynı performan ama daha yeni
    daha güçlü özellikleri var
  • amd 55 dolar olarak fiyatı lanse etmişti ama esasen amd ye maliyeti hesaplamama göre
    20 dolar falandır paketleme fan nakliye v.s.

yani amd kar marjını daha düşük tutarak 45 dolar gibi yapabilirdi
  • Valla bildigim bu fiyati ile bile yok satiyor. Ust seviye olsa az surumu var diyecegim ama giris seviyesi.

Su an arz talep fiyata yansimamis ama stok durumu yurtdisinda kotu gorunuyor, yani bulmak zor.

Intel'in giris seviyesi mesela fiyat olarak cok yukseldu. Isin dogrusu butun intel islemcilerin fiyatlari artti yurt disinda ama en cok da giris seviyesi islemcilerin

Intel'de durum buyuken giris seviyesinde 45 yapmazlar hele kendileri 55e islemci yetistiremiyorken.
    9xxx serisi ust seviye oldugundan amd anca ust seviye kartlarinda indirim yaptilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 19 Ekim 2018; 17:26:48 >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    karttan bahsetmiyorum işlemciden bahsediyorum
    benim hesabım sizce doğru olabilir mi maliyeti 20 dolar olması athlon200ge işlemcisinin
  • Islemciden bahsediyorum ben de.. mesajin bi yerinde kart dedim yanlislikla.

• juninhotr J kullanıcısına yanıt
    kaynak techspot
  • amd athlon200ge tanesinde 20 dolar kar ile gelir elde edecek olsa dünyaya 10 000 adet dağıtılmış olsa 200 000 dolar güzel para
  • enerji verimliliği ısınmaması çok iyi pasif soğutucu yeterli oluyor sessizlik isteyen için
  • Açıkçası OC olmayan bir AMD işlemciye asla bulaşmazdım malum intele yetişmesi için OC şart.
  • ilk sayfayı okumadın herhalde orada tüm özelliklerden yazıyor yani kendi kategorisinde
    illa herşeyi tek tek yazmamızmı gerekiyor
  • Babalarınızın şirketi gibi kapışmanız yok mu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

ilk sayfayı okumadın herhalde orada tüm özelliklerden yazıyor yani kendi kategorisinde
    illa herşeyi tek tek yazmamızmı gerekiyor
    Yahu bana ne kategorisinden ben diyorum OC olmayan bir AMD işlemciye bulaşmam sen diyorsun kategori falan filan

OC oluyor mu işlemci? hayır. O zaman bitmiştir.
  • tokat yemeden duramıyon dimi sen

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48/ref=sr_1_1_sspa?s=electronics&ie=UTF8&qid=1540046867&sr=1-1-spons&keywords=ryzen+2600&psc=1

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.