Şimdi Ara

İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Böyle bir şey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya birde Mustafa Kemal Atatürk diktatör diyorlar.

Şimdi hangi kabine üyesi hangi bakan yada birlikte yola çıktığı kisilerden biri çıkacakta RTE ile tartışacak hehehehehe..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=9Dck48a_vuk&feature=youtu.be

• Şeriatçilerin ortalığı bulandırması.

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt

Bu olay Osmanlıda da vardı. Tahta çıkan padişah kendi tuğrasıyla sikke bastırırdı.

Ve niye masraf olsun? Sen şuan para basılmıyor mu sanıyorsun? Yeni cumhurbaşkanı seçilince sadece yeni cumhurbaşkanının resmiyle basılacak paralar. Yani piyasada Atatürk'ten başlayarak tüm cumhurbaşkanlarının resimleri olan paraları bulabilecektik.

Ama kalkması bence de iyi oldu. Yoksa bazı kişilerin resmini cebimde taşımak zorunda kalacaktım.

• ozgutozkan kullanıcısına yanıt

Konuyla ne alaka ?

Anıtkabire gitmediğin belli, gitseydin eğer İnönünün mezarının da Anıtkabir de olduğunu görürsün. Aklında sorular olmazdı. Adamlar beraber ülke kurdular. Kıskanmak ne alaka.

İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ?

Evet hiç gitmedim İnönü'nün kabrinin Anıtkabir'de olduğunu sizden öğrendim

anıtkabir neden bitirilemedi bunuda ekle konuya.İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? 

• babus0606 kullanıcısına yanıt

Nasıl yani ?

İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ?www.yalanyazantarihutansin.org
    atatürk neden geç gömüldü ?
    http://www.yalanyazantarihutansin.org/tarih/ataturk-neden-gec-gomuldu--h5748.html

okuyunuz

İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ?www.yalanyazantarihutansin.org
    atatürk neden geç gömüldü ?
    http://www.yalanyazantarihutansin.org/tarih/ataturk-neden-gec-gomuldu--h5748.html

Ben yine bir alaka göremedim. Celal Bayar Atatürk dönemindeki ilk asker kökenli olmayan başbakan yani kendine Atatürk tarafından bir değer verildiği belli. Ayrıca öldüğü zaman ise İsmet İnönü gibi Anıtkabire defnedilmesi gündeme gelmiş. Turgut Özal ve Erdal İnönü bu fikre destek çıkarken Kenan Evren karşı çıktığı için farklı bir yere defnedilmiş.

gılıçdaroğlu biz Atatürkün partiyiz diyorsa ise halen sizin alaka görmemeniz çok normal..İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ?  sen tezkere hayır de lakin kandile yerle bir edeceğiz de ne ile fıkraylamı.İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? 

Blokla geç.

Bayar'la İnönü'de iyi yaşamış.Mustafa Kemal'in içki ve sigara bağımlılığı olmasa ki o zamanlardaki tıp şuanki gibi değil.Daha yaşardı.

Fakat sigara ve içki kullanımına onca sağlıksız savaş ortamı ve pislik içindeki dert ve sıkıntı yaşanan dönemeçlerle uğraşmasına göre 57 yılda yine iyi.

İnönü'nün Atatürk'ü kıskanması gibi bir mevzusu yok.Yönetim ve bütçe planlamasındaki fikirlerden dolayı ayrılık yaşanmış.

Atatürk'ün savaşta eşlik eden kurmaylarının bazıları hilafet yanlısı idi.Bunlarda ayrılıp sonra farklı bir parti kurdular hatta.

Atatürk'ün yanında olan çok az kişi vardı.Cumhuriyet anlayışı çok farklı bir tezahür.Türkiye neden böyle denirse tepeden inme bir devrimle ancak bu kadar maalesef.Halkın belli kısmına benimsetirsin ama geri kalan için zor.Atatürk sadece bu bölgenin günümüz pakistan ve afganistana benzer yapısına dönüşme sürecini sadece öteledi.

Gençliğe de telkinde bulundu yani iş yeni nesillerde onlar ne yaparsa kendine.

Kardeş paylaştığınız yazıyı okudum ve dalavere dolu siyasi olayların o zaman da daha şiddetli olduğunu fark ettim

rüzgara göre yelken açarlar.İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? 

• Fesli trolü babuşka0606 ve forum sapığı eski cemaatçi kütahyalı 77

Tencere yuvarlanıp kapağını bulmuş. Gaygubet evinden mi tanışıyorsunuz? İSMET İNÖNÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI NİYE KISKANIRDI ? 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.