Şimdi Ara

İşletim Sistemine Ait Olmayan Dosyalar Nasıl Bulunur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben okuldaki bilgisayarlarda ne var ne yok USB belleğime atmak istiyorum ama hangi dosya işletim sistemine ait hangi dosya değil bilmiyorum.
    Mesela eğitim.ppt dosyası ya da herhangi bir JPEG resmi windows klasörü içinde olsun.Bunu bulmak ve kendi bilgisyarımda açmak istiyorum. Okuldaki bilgisayarlar Windows 7/Vista/XP işletim sistemlerine sahip.
    Bir de hocaların USB belleklerini bilgisayara taktıklarında içlerindeki bilgileri taktıkları okul bilgisayarından çaktırmadan almak istiyorum böyle bir program var mı?

Saygılar.

• Google Picasa tavsiye ederim.
  • Cevap için teşekkürler Netscout ama ben bütün dosya türleri için geçerli olabilecek bir program arıyorum. Windows'taki Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazı gibi ama diğer windows işletim sistemlerinde de çalışacak ve bulduğu dosyaları istediğim klasöre aktarabileceğim bir program arıyorum.
    Ayrıca USB bellekleri bilgisayar Hard Diski'ne kaydedebileceğim bir program da arıyorum.
  • Yaptığım araştırmalara göre amacıma "desktop search" adı verilen "bilgisayarı arama programları" ile ulaşabileceğim.
    En iyilerinden biri açık kaynak kodlu "DocFetcher".
    Şimdi geriye takılan USB nin içindekini harddiskine çeken bilgisayar programı kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratBeg

Cevap için teşekkürler Netscout ama ben bütün dosya türleri için geçerli olabilecek bir program arıyorum. Windows'taki Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazı gibi ama diğer windows işletim sistemlerinde de çalışacak ve bulduğu dosyaları istediğim klasöre aktarabileceğim bir program arıyorum.
    Ayrıca USB bellekleri bilgisayar Hard Diski'ne kaydedebileceğim bir program da arıyorum.

USBleri kaydetmek demek, bilgisayarlara virüs atman anlamına gelir.Ha teamviewer ile yaparsan daha yasal olur, kendi makinene kopyalarsın istediğin dosyayı.Ancak yakalanırsan (ki bilgisayarın kontrolünü eline alıyorsun ve o makinede kasmalar oluyor) okuldan mı atılırsın ne olur bilemem
    Birde deepfreeze gibi yazma koruması olan makinelerdir okul makineleri, program kurmana izin vermezler, resette gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 9 Kasım 2013; 11:50:03 >

• Sağol TMP341
  • ne lisede ne üniversitede deepfreeze kullanan makina görmedim ne cahil yerlere düşmüşüm be :)
  • avenged kullanıcısına yanıt
    Benim lise hocası manyaktı, bütün makinalarda deepfreeze vardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.