Şimdi Ara

İşlemcimi 99 derecede kullanıyorum sorun olur mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar i5 2300 bir işlemcim var boşta 40 derecede sabit oluyor pubg, gta 5 gibi işlemci kullanımını %100 yapan oynlarda 97-98-99 derecede sabit kalıyor işlemci. Birkaç haftdır böyle kullanıyorum ama içim rahat değil. Geçen sene bf4 falan oynarken 80 dereceyi pek geçmezdi. Böyle kullanmak sakıncalı mı ?

Soğutucu almak istiyorum 100 lira sınırında bir işlemci soğutucu tavsiye ederseniz sevinirim. Aliexpressten almayı düşünüyorum türkiyede dalga geçer gibi çöp soğutuculara çok para istiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemci soğutucu fanında ansızın bir durma/bozulma olursa işlemci çöp olur.
  • 1-2 haftadır kullanıyorum ama biraz tırstım soğutucu sipariş verdim. Sizce stock hızlarda bu kadar ısınması normal mi ? İşlemci ömrünü tamamlıyor olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: momenty

1-2 haftadır kullanıyorum ama biraz tırstım soğutucu sipariş verdim. Sizce stock hızlarda bu kadar ısınması normal mi ? İşlemci ömrünü tamamlıyor olmasın
    Ben AMD ATHLON 64 PROCESSOR 3000+ işlemci kullanıyorum. Neredeyse 10 yıl oldu. İşlemcinin ısısı 30-40 derece arasında. Önerim işlemcin için termal macun al. Bulursam bende alacağım.
  • Aldım hocam aldım değiştirdim kaç kez bi faydası yok maalesef. Baya büyük bir soğutucu aldım bu da fayda etmezse elden çıkaracağım

• quote:

Aldım hocam aldım değiştirdim kaç kez bi faydası yok maalesef. Baya büyük bir soğutucu aldım bu da fayda etmezse elden çıkaracağım
    Faydasını hemen göstermezmiş diyorlar. Birkaç gün beklemen lazım.
    Bence sizin işlemcinize oc yapılmış. Anakart ve Bilgisayar bilgilerinizi yazarsanız iyi olur.
  • İşlemcim ve anakartım o.c için elverişli değil o yüzden stock kullanıyorum. Termal macunum coolermasterın 20 liralık bi macunu htk-002 modeli. Sipariş verdiğim soğutucu da Thermaltake frio.

bıraktığım resimde en düşük değerler sistem boştayken olanlar sonra da 5 dakikalığına gta 5 açtığımda olan değerler. Saatlerce de oynasam 2 dakika da oynasam 99 derecede kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi momenty -- 17 Temmuz 2018; 13:59:33 >

• quote:

İşlemcim ve anakartım o.c için elverişli değil o yüzden stock kullanıyorum. Termal macunum coolermasterın 20 liralık bi macunu htk-002 modeli. Sipariş verdiğim soğutucu da Thermaltake frio.

bıraktığım resimde en düşük değerler sistem boştayken olanlar sonra da 5 dakikalığına gta 5 açtığımda olan değerler. Saatlerce de oynasam 2 dakika da oynasam 99 derecede kalıyor.

Ben oyun oynarken bu kadar ısınmıyor.

• Tabiki hocam bilgilendiririm. Şimdi cpu z görüntüsü de atacağım. Soğutucu bu işlemci için çok üst düzey. O da işe yaramazsa sistemi elden çıkaracağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.

Sanırım bunu istediniz
  • http://i.hizliresim.com/EDgXmD.png şimdi açılıyor mu hocam
  • Problem termal macunun az olması olabilir mi ? Zar gibi uyguluyorum ben. Yani termal macun sürdüğüm yerde yarı saydam olarak arkasındaki bakır görünüyor soğutucuda öyle diyim. Sonuçta bunun amacı gözle görülmeyen gözenekleri pürüssüz yapmak değil mi ? Bol bol sürenler saçma geliyor bana ama belki öyle olması gerekiyordur?

• Yok artık hocam. İşlemci kendi içerisinde nano NTC yani termistörler barındırıyor. İşlemcinin içindeki sıcaklık ölçer ise anlık BIOS a veri gönderiyor. 100 dereceyi geçtiği an BIOS anakartı herşeyi kapatır.

• Benim bildiğim(duyduğum) o özellik bazı bilgisayarlarda yokmuş.

O kadar yüksek ısı işlemciye zarar vermez mi hocam?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.