Şimdi Ara

İşlemcim Çift Çekirdek İşlemci mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni aldığım bilgisayarın işlemcisinin çift çekirdek olup olmadığını merak ediyorum. Çift çekirdek işlemci diye satın aldım ama tam emin olamadım.
    İşlemcinin kartonetinde Intel Pentium D Processor 925 LGA 775 Pkg, 3 GHz, 2x2 L2 Cache yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• çift çekirdekli diye biliyorum bende ama Core mimarisi değil...
  • [Deleted by Admins]
  • bende 9xx çift çekirdek diye biliyorum ama en sağlamı cpu-z adlı programı kurup ordan core ve threat lere bakmak bu forumda fx57 arkadaşımız başlık açmıştı cpu-z 1.40 diye
  • Çift çekirdek.
  • pentiumD lerin hepsi çift çekirdeklidir..
  • çift çekirdek merak etme
  • quote:

Orjinalden alıntı: muraty

Arkadaşlar Merhaba
    Yeni aldığım bilgisayarın işlemcisinin çift çekirdek olup olmadığını merak ediyorum. Çift çekirdek işlemci diye satın aldım ama tam emin olamadım.
    İşlemcinin kartonetinde Intel Pentium D Processor 925 LGA 775 Pkg, 3 GHz, 2x2 L2 Cache yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarımı sağ tıklayıp ozellıklere gır donanım sekmesınden aygıt yonetıcısıne gır cıkan lıstede ışlemcıler war bak orda kac tane ıslemcı gozukuyoru 2 tane varsa cıft cekırdeklıdır.
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • çift çekirdek ama çift çekirdeğin yüz karası....
  • quote:

Orjinalden alıntı: subzero_eren

çift çekirdek ama çift çekirdeğin yüz karası....

İşte bu çok doğru.Acı ama gerçek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

quote:

Abartmayın arkadaşlar Kullanan biri olarak hiçte öyle değil diyorum Hayır perf düşük ama o kadar abarttığınız kadar değil ki o/c yaparsanız iyi bi performansta alınabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 23 Mayıs 2007; 11:31:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: myd

quote:

quote:

Abartmayın arkadaşlar Kullanan biri olarak hiçte öyle değil diyorum Hayır perf düşük ama o kadar abarttığınız kadar değil ki o/c yaparsanız iyi bi performansta alınabiliyor

Eğer elinizde varsa bu işlemci idare ediyordur muhakkak.Ama düşünün ki amd nin x2 lerine karşı fazlaca ezik durumda bu p4 ler.Kaldı ki x2 ler şu anda cd2 kıskacında.Yani yakın zamanda amd yeni mimariye geçince x2 lerde tarih olacak.

• Çift Çekirdek
  • Çift ama daha iyi çift çekirdeklilerde var
  • cift cekirdekli ama bunun cekirdekleri karpuz cekirdegi gibi core2duo lar gibi kayisi cekirdegi degil. yani pek bi ise yaramiyor.benim gorusum.bendede PD 945 var ama aldigima pismanim ki birde o zaman aldigim parayla su anda core2duo 6600 aliniyor.. satsan satilmiyor atsan atilmiyor. bence pd ler kotu bir islemci. p4 lerden bir farki yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ases64 -- 23 Mayıs 2007; 18:03:53 >
  • quote:

quote:

ya ben sizin bu yorumlarınızı anlamıyorum sanki core 2 duo winrarla 1 gb dosyayı 10 dakkada sıkıstırıyor pentium D sanki 1 saatte sıkıstırıyor cok abartmayalım bende kulanıyorum ve o kadarda kotu bi işlemci degil

@mertyeldan pentium 4 lerdede 2 tane gosterebilir HT teknolojisi oldugu icin ama tam bilmiyorum
  • Arkadaşlar konuyu abartmayalım.

Pd 935 ve 945 ler X2 3600 le oyun performansı olarak eşittir. Bu işlemcileri biz AMD öndeyken de tavsiye ediyorduk ve iyi işlemcilerdir. Ayrıca kötü yanları fazla ısınmasıydı ki bu PD serisinde 65nm ye geçilerek tam giderilemese de OC olarak öne geçmesine neden oldu.

Multimedya işlerinde ise intel işlemciler zaten daha başarılıydı.

Kısacası abartmaya gerek yok.

Bunun dışında çift çekirdekli olmayan Hyper Treading teknolojisine sahip işlemciler de görev yöneticide çift işlemci gibi görünür. En doğru yöntem CPU-Z ile kontrol etmektir. (Ama pentium D lerin hepsi çift çekirdeklidir. Bu kontrolü işlemcinin farklı kutunun farklı olduğundan şüphelendiğini düşünerek verdim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 24 Mayıs 2007; 8:01:41 >

• Çift çekirdekli.
  • X2 lerin yanında yetersiz kalan çift çekirdek PDve C2D lerin gölgesinde kalan X2 ler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.