Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ebrak - ryzen 1700 3940 mhz - 1.82 - 4905 puan
    Mukarnas - ryzen 1700 3840 mhz - 1.86 - 4740 puan
    ozansefer - ryzen 1700 - 3.8 ghz - 1.82.1 - 4729 puan
  • beytekin45 B kullanıcısına yanıt
    ByAuS - 2x xeon e5 2683 v3 - 1.79 - 3668 puan
    beytekin45 - ryzen 2600 3.9 ghz - 1.86 - 3626 puan
    xdeliruzgar - i7 5930k 4.6 ghz - 1.79.1 - 3500 puan

her sonucunuz yazmıyor arkadaşlar sadece en yüksek sonucunuz aynı işlemcide.
  • hocam arctic e mail yazmistim cevapta geldi biraz gec kaldim paylasmak icin, zaten aldigim cevap beni cokta memnun etmedigi icin... verdikleri cevap biraz kacamak geldi, acilmis yada acilmamis olsun yaklasik 8 yil omru vardir diyorlar. ben kullanim omrunu soruyorum bana verdikleri cevap biraz sacma geldi. mx-4 arctic baska biri daha mail atsin yada en son ben telefonla ariyip sorucam..

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    adamların dediği açılmış ya da açılmamış olsun bak.açılmamış zaten gider hatta açsan bile gittiğini ben teyit ederim çünkü yıllardır açık duran tüpten temmuzda sürdüm su soğutmaya bozulma yok.anlamamış olabilirler mi çünkü bizim sorduğumuz bu değil biz diyoruz ki işlemciye sürersek kaç sene gider ben gitmez 8 sene 3 sene bile gitmiyor diyorum adamlar açılmış ya da açılmamış diyor biz sürülmüş diyoruz applied demek lazım bir de ingilizce yazabilirsin ama sanmam ki arkadaş sürünce de 8 sene gidiyor diyeceklerini çünkü sürmek farklı bir olay kutusunda açık ya da kapalı durması farklı.sürünce ısı perişan ediyor kuruyor gidiyor ama her macun mu ısıdan kuruyup gider işte ben 7 senelik msi 6850 ekran kartını parçaladım macunu yepyeni duruyordu ama ben diyorum ki onlar endüstriyel macun ve son kullanıcıya satmazlar.son kullanıcıya şu iletim değeri yüksek bozulan şeyler satarlar çünkü herkesin macun yenileme huyu var kimse sürüp de 8 sene gitsin demiyor genelde ve o msi'nin macunu yüksek iletim değer odaklı değil uzun süre gitsin diye yapılmış ve bunun bir ortası yoktur hem uzun gitsin hem de 8.5 11 neyse değeri olsun diye.biz oc'ciyiz ona göre ürün yapıp satıyorlar ama 2010 2011'de düşünce böyle değilmiş alınan malın kıymeti varmış uzun gitsin diye yapıyorlarmış şimdi don değiştirir gibi kart değiştiriyor çoğu kullanıcı bu da cep telefonlarına döndü yakında 2080 ti kira sözleşmesi falan çıkacak.

• Selamlar herkese.
    Bugun bir arkadasımızın grupta soylemesi ile haberim olan cpu-z 1.87.0 surumunu denedik. Artık eskisi gibi onemi kalmadıgı icin sadece yeni surumu denemek amaclı test aldım.
    buyrun:
    https://valid.x86.fr/fh2xge

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdeliruzgar -- 14 Kasım 2018; 17:32:31 >

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    ekleyeyim dedim ama 1.85'e göre daha düşük almışsınız.önemi kalmadığı için demeyelim de çünkü verdiği sonuçlar yanlış ya da kıyas edilmez değil ama nedir biz eski sistemde zevk alıyorduk şimdi almıyoruz inat ettiler değiştirmediler şu puan sistemini.mis gibi işlemcilerin şu hızlarda aldığı puana bakın.. nerede fx8'lerin coştuğu yüksek puanlar?oc'yi bas bas puan fırlasın şimdi ne??
  • Yapacak birsey yok. Bizimkisi iş olsun diye ugrasmak artık.
  • yeni aldığım MONSTER TULPAR T7 V17.1
    bu oranların anlamı nedir hocalar, donanım konularında çok eskilerde kaldım...

https://valid.x86.fr/6w8hv5
  • s7e7v7e7n7 kullanıcısına yanıt
    eklendi

beytekin45 - ryzen 2600 3.9 ghz - 1.86 - 3626 puan
    s7e7v7e7n7 - i7 8750H 3.9 ghz - 1.87 - 3513 puan
    xdeliruzgar - i7 5930k 4.6 ghz - 1.79.1 - 3500 puan

işlemcin notebook işlemcisi olmasına rağmen masaüstü ryzen 2600 kadar puan almış bu testte.oran ya da anlamı yok puana bakıyoruz sıralama yapıyoruz yarışma eğlencesine yoksa cinebench yaparız sonuçlar farklı çıkar BF1 oynarız farklı çıkar.bir teste bakarak bu işlemci bundan iyi denmez ama fikir verir.
  • ryzen 2600 e baktım da valla ilk senden duydum ismini o derece eskiyim teknik konularda :) bağışla cahilliğimi.

yazdığına istinaden ryzen 2600'ün işe yarar bir cpu olduğunu düşünerek mutlu olabilirim sanırım skorumla :)
  • s7e7v7e7n7 kullanıcısına yanıt
    ryzen amd'nin fx faciasından sonra çıkardığı seri.nal toplattı intele o yüzden şu anda 6 çekirdek notebook işlemcisi kullanabiliyorsun yoksa intel 4 çekirdek forever diyordu.notebook işlemcisi olduğunu göz önüne alırsan evet sevinebilirsin 2600 güzel işlemcidir.notebook işlemcileri masaüstü işlemcilerle kapışamaz normalde ama seninki kapışıyor.baya kullanırsın o aleti bozulmadığı sürece.
  • vay efenim var neler olmuş. kendimi gelecekten bugüne ışınlanmış birisi gibi hissettim. en son şu 1.nesil i3-i5 ler çıktı ya heh işte ben o dönem koptum işte bu teknik olaylardan :)

bilgilendirme için sağol baya baya faydalı oldu. ben biraz gezineyim şu donanım konularında... sevgiler
  • İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

selam arkadaşlar 6900k ya geçmiş bulunmaktayım. cpu z bench atmazsak olmaz :D
  • djduke kullanıcısına yanıt
    ekledim hocam güzel sonuç.
  • hocam buyrun .

1600x
    gigabyte x370 gaming 5
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    yani o anakart olmasa olmazdı bu iş iyi oc yapmışsın bi bak hangi işlemcilerin arasındasın çok iyi yani 1600x için.fight club'a döndü yalnız burası ilk kural buradan kimseye bahsetmemektir.dandik puanlama sistemine rağmen ilginç sonuçlar gelebilir biz bize takılabiliriz.8700'ün yanına yazıyorum mesela bu ilginçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

yani o anakart olmasa olmazdı bu iş iyi oc yapmışsın bi bak hangi işlemcilerin arasındasın çok iyi yani 1600x için.fight club'a döndü yalnız burası ilk kural buradan kimseye bahsetmemektir.dandik puanlama sistemine rağmen ilginç sonuçlar gelebilir biz bize takılabiliriz.8700'ün yanına yazıyorum mesela bu ilginçti.
    aynen hocam anakartın maşallahı var . 4250 yaptım da stabilite yakalayamadım . çok da zorlamadım açıkcası versem voltajı olurdu belkide . ryzenleri sevdim hocam gerçekten bu işlmeciler olmuş yani
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    ryzen'in güzelliği iş gören bir işlemci olması değil bunu makul fiyata vermesi.ilk seride 1600 1600x fp olanlarıydı ve indirimlerde almayanları dövmek lazımmış yani şimdi daha iyi anlaşılmıştır ama geç değil yine indirimlerde makul yani ryzenler.

stabilite cpu-z'de çok sıkıntı değil ben fx8320'de 5250'de almıştım testi ama stabil değildi oyunlarda falan.bi dene bence 4250'yi testi geçse benim kabulum.
  • Selam ustad.
    Hazır elime 9700k gecmişken test alayım dedim. İlgini cekecek baska bir durumda sıcaklıklarda acayip bir dusus soz konusu.

https://valid.x86.fr/lwicpl
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    evet eline sağlık.biz de 9700k sonucu ekleme fırsatını kaçırmayıp bi bakıyoruz ne olmuş diye ve aynı hızda 6/12 8700k kadar puan almış 8 çekirdekle.buradan HT'nin gerçek çekirdek kadar para etmediğini görebiliyoruz.

sıcaklık evet çok iyi lehim vardı sanırım bunlarda?HT de olmayınca gayet serin bir işlemci olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.