Şimdi Ara

Islemcilere Verdiginiz Paranin Karsiligi Yok !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
6.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen görmüşün belli
  • butun mesajlari okudum acayip sacma yorumlar var.butun is butcede bitiyor,simdi bir adam dusunun bu adam oyun icin bir pc toplayacak ve maksimum 2000tl butcesi var hadi bakalim toplayin sistemi simdi su bahsettiginiz islemcileri bu butceyle nasil alacaksiniz ben,bize yapayim hesabi

islemci:g4560 260tl

anakart:h110m cipsetli bir anakart 220tl

ram:8gb ddr4 2133mhz 200tl crucial

ekran karti:gtx 1050ti 700tl

harddisk:1tb 230tl

kasa:iyi bir kasa 300tl

ortalama bu fiyatlarda diye hesapladim

bundan daha iyi bir sistem cikmiyor malesef ha parasi olan gidip alsin ust duzey islemci ekran karti ve haliyle anakart takilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omryildirim

Uzun yıllar fx6300 işlemci kullandım. Ben de işlemciye verilen paranın gereksiz olduğunu düşünüyordum. 850w 80+ platin güç kaynağı ile birlikte gtx 780 ekran kartım vardı. GTA V online'da hep 70 fps seviyesinde kalıyordum(kendi ayarlarımda).Ama aklıma işlemci olduğu gelmiyordu. 780'in gücü bu kadarmış diyordum.Geçen sene sistem değişikliğine gittim, i7 6700k kullanmaktayım şuan. Ekran kartımı henüz değiştirmemiştim, aynı ayarlarda,aynı sistemde,aynı SSD vs ile 90fps görmüştüm. İşte o zaman canlı oalrak şahit oldum işlemcinin darboğaz yapıp, ekran kartının tam performansını vermesini engellemesine.
    Ayrıca fsx, xplane , prepar 3d gibi uçuş simülasyonlarında işlemcinin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

Ayrıca akıcılık sorunlarınızda düzelmiştir muhtemelen. Fx serisini yerin dibine sokanlar onun ayarında işlemci önermesi de yeni bir ironi türü herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratoloji64

sen görmüşün belli

Aynen gördüm, CPU darboğazı çok pis bişey frame time'lar aşırı yükselir stuttering adamı deli eder. Görmediysen sana da göstereyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlıktaki islemci yi islamcı diye okudum kavgayı izlemeye gelmiştim

Bu arada battlefield da 64 kişilik servere gir bakkiym ne oluyor kötü işlemciyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 24 Nisan 2017; 0:43:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda bahs edilen olay ancak işlemci ağırlıklı olmayan single player oyunlarda işe yarayabilir. 2500k 5ghz Oc ile bf4 64 kişilik online oyunda asla ve asla bir 6700k akıcılığını hissetmemiştim. Gtx 970 ile 6700k hatta ve hatta 3770k bile 2500k dan coookkkk cok daha akıcı bir deneyim sunmuştu bana. Hepsi ile oyunu low ayarda yüksek fps oynayabiliyordum ama nişan almak i7 lerde çok daha kolaydı çünkü oyun daha akıcıydı. Ekran kartı işlemci anakart diye ayrımı olmaz bu işin. Hepsi yeterli düzeyde olacak ki akıcı bir oyun oynayasın. Yoksa zevk alamıyosun zaten hele birde hırslı isen. 1080 ekran kartı ve g serisi işlemci ile 64 kişilik battlefield oyna bakalım göz açmadan indircekler. Sen nişan alamadan karşındaki vurcak seni. Herşey fps değil hocam. Keşke olsaydıda ucuz işlemci alıp yatırımı ekran kartına yapabilseydik ama maalesef öyle bir dünya yok. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 24 Nisan 2017; 1:22:54 >
  • Daha öncede atmıştım yorum saçma cahilce cevaplar verimişti

O işlemciler arasındaki fark %3 falan değil. Öyle 1 tane testle karar veremezsin.

Render yap Render testi koy
    Çift Ekran Oyun + Video testi koy
    Çok oyunculu yani multiplayer oyunların bir sürü player ile etkileşimdeyken testi koy

Aradaki farkı sende anlıcaksın. 15 yıllık bir oyun olsa bile 1000 tane player varsa o multiplayer oyunda kasmaya başlar.

Oyunlarda bu farkı çok anlamazsın zaten ekran kartı işlemci görevi görür ama çoğu oyuna göre değişebilir işlemci kullanımı.
  • https://www.youtube.com/watch?v=pYKP1WFti1E

GTX 1060 6 GB
    G4560 VS İ5 7400

Battlefield 1
    GTA V
    çok fark etmiş. Diğer oyunlarda da fark var biraz.
    RX480 ya da GTX1060 alanlar G4560 almasın bence. :)
  • Zamanın behrinde(yıllar yıllar oldu) 2600k almıştım, bozulana kadar devam Hala canavar gibi işlemci, intelin stratejik hatası diyorum ben bu işlemciye :)
  • Tamam g4560 güzel işlemci bende çok ovdum de bu kadar da değil yani. Hele hele full hd için hiç değil.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Haklısın, fakat firmalar bunun önüne geçmek için 2-3 yılda bir soket değiştiriyor :(
  • Bu durumda i7 3770 sistemime upgrade gerekmez sanırım? Ekran kartını yükseltsem yeter. Gtx 660'dan 1070e mi yoksa Yen'i gt 20 serisinemi veyahut ati rx vega Serisi mi karar veremedim??

• bu işlemci günümüzde full hd için gayet yeterli ama ileride haliyle sıkıntı çıkar o zamanda grafik ayarlarından kısmak gerekir high ayarlarda yada hıgh-normal karışımda işi götürür sıkıntısız grafik açısından gözü rahatsız etmez fazla,bu işlemci sistemem fazla para yatırmak istemeyen yada parası kısıtlı olanlar için biçilmiş kaftan,ne kadar para o kadar köfte sonuçta,şahsen ben gidipte bir işlemciye 1000tl vermem haliylede ekran kartınada,geçtim o yollardan ben 8 yıl önce,sistemi dengeli kurmak lazım işlemci-anakart-ram ve keran kartı için 1228tl verdim parça başı vereeceğim fazladan 20-30tl'yi bile hesapladım

g4560:228tl'ye aldım daha uygunu yok
    msı h110m pro vhl:yaklaşık 200tl'ye aldım daha uygunu yok
    ram:crucial 2133mhz soğutucusuz ram 199tl aldım ve 2400mhz'De sıkıntısız çalışıyor bunuda daha uygunu yok
    zotac 4gb 1050ti mini:602 tl'ye mal ettim buda aynı şekilde daha ucuzu yok
    xigmatek soundwave 500 watt kasa:185tl'ye aldım vatandan normalde fiyatı 350'den aşağı değil bu sistem için power çok fazla ama dursun
    harddisk elimde vardı onu almadım

TOPLAM:1410TL gibi oldu toplamda,varmı bu fiyata bu performansı verecek sistem yok o zaman ne diye birbirimize habire ithamlarda bulunuyoruz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 24 Nisan 2017; 10:58:13 >

• Selamlar Arkadaşlar,

Bende bir iki şey söylemek istiyorum. Özellikle Amd işlemcilere karşı sempatim olduğunu söylemeliyim (taa AMD-K6 zamanından beri, ilk bilgisayarım Commodore64 dü :) ). Hem fx 6300 hemde fx 8300 kulladım. Evde şu anda i5 6600 + gtx 1060 6 gb var. Oğlumuda şimdilik g4560 topladım ekran kartsız (oğlum 8 yaşında). Öncelikle amd ile ilgili stabilite falan filan işlerine hiç takılmayın. Bence amd iyi bir anakart ile intelden daha stabil. Ama fx 6300 iyi bir işlemci de değil. fx 8300 ' e geçince daha iyi gördüm. Şu anda işyerimde kullanıyorum ve tek kelime canavar gibi 400 tl'ye almıştım ve en az 4-5 sene daha gider bence. Ekran kartı olarak ta R9 280 ile kullanmıştım. Niye bunları anlattım? Hem fx serilerini gördüm hem iyi denebilecek i5 6600 kullanıyorum hemde g4560 kullanıyoruz. Bence 8-15 yaş arası bir çoçuğa alınabilecek en güzel işlemci g4560. Oğlum en çok minecraft oynuyor ama onun yanında Battlefront, ve Mass effect de oynuyor (benim pcde beraber oynuyoruz.) Benim monitörüm 7 yıllık samsung 60hz 1080p 27 inch, oğlan ise 130 ekran samsung 1080p t.v.de oynuyor. Deneme olsun diye gtx 1060 kartı g4560 sisteme taktım açtım mass effect andromeda oyununu. Sordum oğlana bir fark var mı görebiliyor musun diye? Baba çok güzel oldu daha da iyi oldu diyor. Tabii herşey ultra ayarlarda gölgeler filan mediumda. hemeh hemen 60 fpsyi korudu işlemci. Şimdi bu şekilde kullanıldığında bence en uygun çözüm bu. Oğlan ödevine bakıyor, oyun oynuyor vs.. vss.. Geleceğe yatırm derseniz anakart mini ITX h110. tak bir tane i5 veya i7 4-5 sene daha gitsin. Şimdi böyle durumlarda i5 6600 gereksiz kalıyor. Ama pc işinden para kazanıyorsunuzdur veya kendi ekmeğinizi elinize almışsınızdır ona birşey diyemem. Ama bende pc işinde öyle çok ileriye dönük yatırım diye birşey olacağını zannetmiyorum. Ortalama birşey alınır 3-4 yıl kullanılır. Sonra yenisi alınır. Tabii bunlar benim düşüncelerim herkesin fikrine saygı duymak lazım. Birşey daha eklemek isterim ofisteki fx 8300 e gtx 1060 takıp eve götürsem benim çoçuk onu da çok beğenecek. Baba alt tab yapıp çıktığımda hem opera çalışıyor hem youtube da video bakıyorum hemde oyun arka planda çalışıbiliyor diyecek :) .

• Hocam ne 4k sı ben oyunu full hd de açabilsem ona da şükür hic adam akilli ayarlarda oyun oynamadim. 4k bana cok ütopik geliyor. Gt 640 var

• quote:

Orijinalden alıntı: bakkalamca14

Selamlar Arkadaşlar,

Bende bir iki şey söylemek istiyorum. Özellikle Amd işlemcilere karşı sempatim olduğunu söylemeliyim (taa AMD-K6 zamanından beri, ilk bilgisayarım Commodore64 dü :) ). Hem fx 6300 hemde fx 8300 kulladım. Evde şu anda i5 6600 + gtx 1060 6 gb var. Oğlumuda şimdilik g4560 topladım ekran kartsız (oğlum 8 yaşında). Öncelikle amd ile ilgili stabilite falan filan işlerine hiç takılmayın. Bence amd iyi bir anakart ile intelden daha stabil. Ama fx 6300 iyi bir işlemci de değil. fx 8300 ' e geçince daha iyi gördüm. Şu anda işyerimde kullanıyorum ve tek kelime canavar gibi 400 tl'ye almıştım ve en az 4-5 sene daha gider bence. Ekran kartı olarak ta R9 280 ile kullanmıştım. Niye bunları anlattım? Hem fx serilerini gördüm hem iyi denebilecek i5 6600 kullanıyorum hemde g4560 kullanıyoruz. Bence 8-15 yaş arası bir çoçuğa alınabilecek en güzel işlemci g4560. Oğlum en çok minecraft oynuyor ama onun yanında Battlefront, ve Mass effect de oynuyor (benim pcde beraber oynuyoruz.) Benim monitörüm 7 yıllık samsung 60hz 1080p 27 inch, oğlan ise 130 ekran samsung 1080p t.v.de oynuyor. Deneme olsun diye gtx 1060 kartı g4560 sisteme taktım açtım mass effect andromeda oyununu. Sordum oğlana bir fark var mı görebiliyor musun diye? Baba çok güzel oldu daha da iyi oldu diyor. Tabii herşey ultra ayarlarda gölgeler filan mediumda. hemeh hemen 60 fpsyi korudu işlemci. Şimdi bu şekilde kullanıldığında bence en uygun çözüm bu. Oğlan ödevine bakıyor, oyun oynuyor vs.. vss.. Geleceğe yatırm derseniz anakart mini ITX h110. tak bir tane i5 veya i7 4-5 sene daha gitsin. Şimdi böyle durumlarda i5 6600 gereksiz kalıyor. Ama pc işinden para kazanıyorsunuzdur veya kendi ekmeğinizi elinize almışsınızdır ona birşey diyemem. Ama bende pc işinde öyle çok ileriye dönük yatırım diye birşey olacağını zannetmiyorum. Ortalama birşey alınır 3-4 yıl kullanılır. Sonra yenisi alınır. Tabii bunlar benim düşüncelerim herkesin fikrine saygı duymak lazım. Birşey daha eklemek isterim ofisteki fx 8300 e gtx 1060 takıp eve götürsem benim çoçuk onu da çok beğenecek. Baba alt tab yapıp çıktığımda hem opera çalışıyor hem youtube da video bakıyorum hemde oyun arka planda çalışıbiliyor diyecek :) .

Hocam zaten bu işlemciler çerezlik, "fps takıntım yok, ultra grafik takıntım yok alırım alt-orta seviye bir kart takar oyunu mu oynarım gerisi beni ilgilendirmez" diyen insanlar için bir işlemci. Ucuz 60 dolar, ucuz da bir sistem kurar oyun oynarsın tüm muhabbet bu yani. Gidip R7 1700 alan adam gider sistemine Gtx 1070 takar tıkır tıkır kullanır, seneye de kullanır, ondan sonra ki sene de kullanır, yazılımlar gelişmeye devam ettikçe işlemci tökezlemesini daha az yaşar sonra çıkar Gtx 4070 bakar ki ekran kartı artık gitmiyor işlemciyi değiştirmeden elindeki kartı satar bir miktar para ekler gider Gtx 4070 alır takar devam eder. Şimdi sen kalkıp bu adama diyorsun ki bu işlemci gereksiz sen G4560 al seneye takılır oyunlarda G55xx alırsın, sonraki sene takılır o zaman G66xx çıkar onu alırsın, ondan sonra çıkacak olanın soketi değişir bu sefer anakart-işlemci alırsın ee ne gerek var? Üstelik 1700 alan adam arka planda istediği programları açıp birde üstüne oyun oynarken rahat rahat, sen bir alt-tab yapıp kafayı yiyeceksin. O yüzden üst seviye işlemci almak gereksizmiş de, bu işlemci 3-5 sene gidermişmiş de yok öyle bir şey.

• Hiç konuyu okumadim. Ilk mesaja gore konusuyorum. Hicbir anlami olmayan bir test. Ayarlari lowa cek veya gtx 1080ti tak oyle 1080p ultrada test et ki sistemler islemci darbogazinda calissin. Sistem zaten ekran kartindan tikanmis bircok yerde sonra niye iki islemci yakin sonuc veriyor. Ayrica islemci nasil onemsizdir? 6 yil once 2600k alan biri hala gunumuzde 1070 takip sorunsuz devam edebiliyor ve bu islemci g4560 ten kat kat guclu. Peki 6 yil oncesinin pentiumunu alan ne yapiyor? Solitaire oynuyordur anca. G4560 fiyatina gore son derece başarili bir islemci. Bu tartisilmaz bir gercek. Ama isin ***unu cikarmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 24 Nisan 2017; 14:0:37 >
  • Tablo o kadar saçma ki! Ben gtx 1060 i5 4460 ve 16 GB ram ile gta v bf 1 de işlemci kaynaklı dar boğaz yaşıyorum. Oyuna bir bakıyorsun fps 100 iken bir anda 30 40 a düşüyor. Bu tabloya bakıp gidip ucuz işlemci almayın.

• g3258'den sonra bi de bu çıktı. kullanmasak inanacaz. sanki her şey sadee oyun. imkanım olsa gider i7 k serisi bir işlemci alırdım. işlemciye verilen paraya kesinlikle acımamak gerek. k serisi bir i7 ile oc yaparak en az 6 sene rahat kullanırsın. şu an kur yüksek olduğu için almak mantıklı değil.

işlemci kesinlikle büyük fark açar. yapılan testler boş hangi ayarlar kullanılmış ne yapılmış belli değil aç bakalım işlemciden yiyen ayarları i7 ile g serisi işlemci ne yapıyor görelim. boş beleş testler.
  • i7 6700(k sız, 3.4 ghz) + 1060 ile Bf1'de 64 kişilik haritada işlerin kızıştığı anlarda %70-%80 işlemci kullanımını sık sık görüyorum. Vasat sayılmayacak bir işlemci bile ucu ucuna kurtarıyor durumu.

Eğer benim gibi multi ağırlıklı oynuyorsanız pentiumdan -veya çift çekirdekli herhangi bir işlemciden- uzak durun.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.