Şimdi Ara

Islemcilere Verdiginiz Paranin Karsiligi Yok !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
6.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=ezwv4Onr8HQ

https://www.youtube.com/watch?v=Cyf7OKZNq0M

burda ki iki linkte g3258 ve g4560 farkını gösteren videolar var iki işlemci arasında çok büyük bir fark var,g3258 4.6ghz'e overclok yapıldığı halde kurtarmıyor ki min fps durumu daha berbat,ha bire g3258 demenin anlamı yok iki işlemci arasında dağlar kadar fark var oc yapılsa dahi g3258'e

• Philae kullanıcısına yanıt
    Bu islemci i3 6100un aynisi hemde yari fiyatina o g serisi ile sadece adi benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G3258 ile Titan ekran kartı testleri yapılıyordu noldu şimdi o testler ?

Hepsi yalan oldu.

İ5-2500K İ7-2600K İ7-2700K işlemcisi olanlar, GTX 1060-1070-1080 ile hala çatır çatır oyun oynuyor.

Daha söyleyecek çok şey var da neyse...

• Bende i5 2400 vardı komple sistemi satıp g4560'lı sistem kurdum i5 2400 daha iyi bir işlemci ama benim için anlamı yok bunun şu anda ki sistemle çok daha iyi grafiklerde oyun, oynuyorum tüm sistem sıfır anakart destek açısından daha iyi eskisinden eski sistemimde anakart bulmak mesele idi ancak ikinci el onuda alacağımı o, paralara sıfır anakart aldım, işlemciyi guncellesem 2600k taksam 500tl falan istiyorlar bu işlemciye eee anakartla beraber ne kadar verecegim o zaman toplamda RAM olrak ddr4'e gecis yapmıs oldum en azından sistemim guncel su anda

• O değilde Ryzen 5 1600 900 kağıt HB'de. ELimdeki i7 6700'e 1.000 lira veren var, satıp geçmenin mantığı var mı sizce :) . anakrt değişimi falan derken kafa kafay gelir maliyeti, ne dersiniz ?
  • Konuyu bastan sona okudum ancak bir karara varamadım cok farkli sesler var. Yeni sistem alacagim 1080p genelde multi (cs go vs) tarzi kullanıma g4560 rx 570 isimi gorur mu yoksa 500lira daha basıp i5 7400mü alayim? Para cebimde sonucta seneye daha iyi islemci almak koymaz önemli olan bu sene. g4560 fiyati malum zaten ne dersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

Konuyu bastan sona okudum ancak bir karara varamadım cok farkli sesler var. Yeni sistem alacagim 1080p genelde multi (cs go vs) tarzi kullanıma g4560 rx 570 isimi gorur mu yoksa 500lira daha basıp i5 7400mü alayim? Para cebimde sonucta seneye daha iyi islemci almak koymaz önemli olan bu sene. g4560 fiyati malum zaten ne dersiniz?

Cs go lol dota overwatch tarzı oyunlar için yeterlidir

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Bence çok yanlış yapmışsınız. Birincisi güncellik bir işe yaramıyor. Ne 7. nesil işlemcilerin 3. nesle göre (Elinizdeki ana kart muhtemelen 3. nesle destek veriyor. Ama isterseniz 2. nesil olsun fark etmez.) ne de ddr4 ün ddr 3 e göre pek bir artısı yok. Ddr4 ün hatta hiçbir artısı yok. 3770k taksanız şu an güncel 7700k dan sadece %25 bir kaybınız olurdu. Ama neredeyse çeyreği fiyatına alırdınız. Ha enerji veririmliliği sizin için çok önemliyse bilmem. Ayrıca problem yüksek grafik değil. O ekran kartının işi. Sorun bütün güncel oyunlarda 60+ fps garantileyebiliyor olmak ki g4560 pek böyle bir işlemci sayılmaz. Yani 60 üstüne çıkıyor ama her oyunda bunu stabil olarak yapamıyor. i5 veya ryzen lazım bu iş için.
  • Nihirus kullanıcısına yanıt
    Onun ucu ucu ile alakası yok aslında. Battlefield 1 lazım olmasa da işlemciyi fazlasıyla kullanıyor. Öyle ilginç bir özelliği var. Mesela benim işlemciyi ben bazen ısınmasın da fan ses yapmasın diye düşük frekanslara indiriyorum. Besleme konusunda o kadar da fark etmiyor. İki türlü de %100 e yakın kullanıyor ama yakın fps ler. Farklı testler de izledim youtube dan ve bf1 için bu kanıya vardım.
  • Çokta düşük işlemciler olmadığı sürece aslında en mantıklı olandır. Ayrıca günümüz GPU'ları çok çok güçlü olduğundan, şu an için düşük bütçeli işlemci güçlü gpu'yu besleyemeyese bile oyunlarda rahatlıkla 50-60 fps'yi görmektedir. Buda hayli hayli yeterlidir. Daha ilerleyen zamanlarda işlemciler ucuzlamaya ve 2. el piyasası daha da makul olduğunda sadece ucuzundan işlemci değiştirerek GPU da tam kapasite kullanılmış olur. Yine güncel oyunlar akıcı bir şekilde oynanır.

Yani her şekilde bütçenizin ezici bir kısmını en güçlü GPU'ya yatırmak en mantıklı olandır. Gerisi teferruat.
  • Periah kullanıcısına yanıt
    benim asıl ilgi alanım donanımdır. felsefeye sonradan takıldım. amd yeni bi atak yapınca haliyle donanıma dönüş yaptık gibi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Yeni sistem toplayacaklar için önemli ve güzel bir konu, ama çoğu kişide önyargı var malesef , fiyatından ve isminin pentium olmasından bile soğuk duranlar var, bilgisayarda geleceğe dönük yatırım olmaz , bunun en büyük kanıtıdır bu işlemci, bugün sistem tavsiyelerinde ekran kartı olarak gtx 1060 rx480 rx 470 1050 ti hatta daha altı kart alacaklara en az 1000 liranın üzerinde ryzenlar öneriliyor ,artı ryzen tam performans göstermesi icin bilmem kac mahz li ram almak lazımmış : ) şimdi bu israf değilde nedir.Zamanında 6 çekidek 8 cekirdek amd vardı, güya geleceğe yatırımdı şimdi esamesi okunmuyor, milletin ağzında bir darboğaz furyası , herşeye darboğaz olur diyor , adam 1050 tiye bile g4560 icin darboğaz olur diyor, şunu düşünemiyor, uzun vadede performansı uygun maliyetle nasıl sağlarım.

Ben de başka bir tablo vereyim G4560'ın bir kac islemcinib gtx 1050 ti gtx 1060 gtx 1080 testleri var, 1080 uc bir kart gerek fiyat gerek performans acısından

http://www.techspot.com/review/1325-intel-pentium-g4560/page4.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bunu ben de bir kaç kez dile getirdim fakat insanlar anlamak istemiyor. Bazısı haddini aşıp hakarete kadar gidiyor. Garip milletiz

• Elektronikte heleki bilgisayar ve bileşenlerinde kdv biraz daha yükseltilirse çok daha iyi olur. İnsanlar gereksiz yere tonla para ödemekten vaz geçer. Elektronikte kdv %18 den %28 hatta %40 a falan çekilmeli.

İnsanımız temel ihtiyaçlarından vaz geçip ekmek peynir yemeyip çok çalışıp az dolaşıp neredeyse hiç yemeyip 4k televizyon almaya koşuyor 2 yıl sonra yeni bir 4k ertesi yıl 6k sonraki yıl 8k. Bu kdv az bile.
  • O işlemcinin 1080p TW Warhammerda 80 fps alması zor.
    Ayrıca Total War testleri mantıklı bir şekilde yapılmıyor. Esas mesele "tur döngüsü ekranı" ve savaş meydanı. Bunlara bakılıp yapılmalı. 1 dk lık benmarklarla olmaz bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Elektronikte heleki bilgisayar ve bileşenlerinde kdv biraz daha yükseltilirse çok daha iyi olur. İnsanlar gereksiz yere tonla para ödemekten vaz geçer. Elektronikte kdv %18 den %28 hatta %40 a falan çekilmeli.

İnsanımız temel ihtiyaçlarından vaz geçip ekmek peynir yemeyip çok çalışıp az dolaşıp neredeyse hiç yemeyip 4k televizyon almaya koşuyor 2 yıl sonra yeni bir 4k ertesi yıl 6k sonraki yıl 8k. Bu kdv az bile.

sanane. çalışıyor kazanıyor alıyor. insanların hayatına müdahale etmeyi şekillendirmeyi ne çok seviyorsunuz.

• Zaris kullanıcısına yanıt
    İşte. İhtiyaçları iyi belirlemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Bence çok yanlış yapmışsınız. Birincisi güncellik bir işe yaramıyor. Ne 7. nesil işlemcilerin 3. nesle göre (Elinizdeki ana kart muhtemelen 3. nesle destek veriyor. Ama isterseniz 2. nesil olsun fark etmez.) ne de ddr4 ün ddr 3 e göre pek bir artısı yok. Ddr4 ün hatta hiçbir artısı yok. 3770k taksanız şu an güncel 7700k dan sadece %25 bir kaybınız olurdu. Ama neredeyse çeyreği fiyatına alırdınız. Ha enerji veririmliliği sizin için çok önemliyse bilmem. Ayrıca problem yüksek grafik değil. O ekran kartının işi. Sorun bütün güncel oyunlarda 60+ fps garantileyebiliyor olmak ki g4560 pek böyle bir işlemci sayılmaz. Yani 60 üstüne çıkıyor ama her oyunda bunu stabil olarak yapamıyor. i5 veya ryzen lazım bu iş için.

iyide 60fps takintim yok ki ben konsol oyuncusuyum zaten ama konsollari almaya degecek birsey gormedihim icin pc takiliyorum,sadece 1 oyun denedim cod infini warfare hersey en yuksekte 52fps civari verdi,daha deneyemedim bile mafia 3 deneyecegim yarin,oyun isinde 60fps takintisi olan zaten bu islemciye bakmasin bile oyun akiciligini koruyorsa single'da olay bitmistir benim icin

• quote:

Elektronikte heleki bilgisayar ve bileşenlerinde kdv biraz daha yükseltilirse çok daha iyi olur. İnsanlar gereksiz yere tonla para ödemekten vaz geçer. Elektronikte kdv %18 den %28 hatta %40 a falan çekilmeli.

ya sen ne sacma bir adamsin boyle kursugu cumleye bak patavatsizin

• quote:

Bu tipler sosyal medyada biraz daha çoğalırsa "milli irade istiyor" diye böğürerek başımıza zam yağdırırlar

Git Kuzey Kore de yaşa, teknoloji senin neyine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

quote:

sanane. çalışıyor kazanıyor alıyor. insanların hayatına müdahale etmeyi şekillendirmeyi ne çok seviyorsunuz.

Çalışıyor kazanıyor ama alamıyor. Borca giriyor hemde hiç ihtiyacı olmadığı halde. Almayın kardeşim. Almasınlar kardeşim. Yoksa boşu boşuna çalışmış oluyor. Sonra ihtiyaç olmayan bişey ihtiyaçların ötesine geçiyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.