Şimdi Ara

işlemcideki bir özellik hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ben AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci

almak istiyorum. Fakat bunda 1090 tde yazan 3.2 ghz/3.6 ghz özelliğini göremedim . Bu özellik ne işe yarıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celal1388 -- 16 Ocak 2012; 19:23:39 >

• beyler cevap verecek yokmu
  • turbo boost özelliğinden mi bahsediyosun anlaşılmadı tam??
  • şimdi bazı sitelerden bakıyorum amd x6 1090 t satıyor ama 3.2 / 3.6 ghz yazmıyor. Sanırım turbo core diye bir özellikmiş.

Ama vatan bilgisayardna baktığımda bu özellik yazıyor.

yani bunlar birmi ?

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci

AMD PHENOM II X6 1090T 9Mb 3,2Ghz BOX (AM3 938)B.E

AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz, 9 MB, AM3 BOX İşlemci, Black Edition

3 sitedede 3 farklı şekilde kelimeleri değiştirilmiş. özellikleride değişikmi?

bunlarda var mesela

CPU AMD PHENOM II X6 1090T BOX AM3 (HDT90ZFBGRBOX)

bu ne kardeşim ?>>>>(HDT90ZFBGRBOX)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celal1388 -- 16 Ocak 2012; 19:39:48 >
  • Bahsettiğiniz özellik Turbo Boost özelliği ve şu an stoktaki bütün 1090T Black Edition işlemciler aynı.

Turbo Boost özelliği ise, 6 çekirdeğin tamamını kullanamayan bir yazılım çalıştırdığınızda, sadece kullanılan çekirdeklere bir miktar overclock yaparak performans artışı sağlayan bir özellik.

Otomatik overclock diyelim kısaca.
  • sonunda yaw çok sağol kardeşim :) ben sanıyordumki özllikleri değişik o yüzden değişik şeyler yazıyorlar.

hemen bu işlemciden alıcam. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.