Şimdi Ara

İşlemci yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar i3 550 işlemcisi olan bir sistemim var.Ben bunu yükseltsem nasıl olur 0 dan sistem toplayamam uygun fiyata işlemci alıp takıp devam ediyim diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasfac -- 20 Şubat 2018; 14:13:59 >

• Ekran kartınız nedir ne için sistem yükseltmek istiyorsunuz ?
  • R7 240 1060için düşünüyorum yada 1050ti darboğaz yapmıyor sanırsam.Dahamı karlı olur yada ömrü ne kadar olur.
  • Fasfac F kullanıcısına yanıt
    Anakartınızı söylerseniz listesinden bakıp uygun bir işlemci önerebiliriz. İşlemciniz eski bir hayli.
  • MB-CLS kullanıcısına yanıt
    foxconn h55mxv
  • Fasfac F kullanıcısına yanıt
    günümüze ayak uydurmak için i7 takmanız lazım

http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000488
  • Tamamdır teşekkürler
  • Bu iş için ayardıgın bütçe nedir bide sistem aşırı eski

Örnek verirsek hadi 1060 6gb darbogaz yapmasın diyorsan kesenin agzını açman gerek en kötü 6gb 1900 tl

O ekran kartınada en düşük işlemci

İ5 3.nesil olur oda en asgarisi

Yani bu iş için 1060 istiyorsan 3000 tl

1050ti istiyorsanda 1900 tl ayırmanız gerekiyor

Bu rakamlar gerçek rakamlar degildir tahmini rakamlardır
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    2000-2500 bütçe ayırabilirim benim sormak istedigim sonuçta elimde anakartı var i7 860 250tl civarı buldum.i7 yi direk takıcam gtx 1060ıda takıp kullansam sorun olur mu yada ömrü ne kadar olur ? 0 dan işlemci ve anakart alsam maliyeti çok olucak diye böyle bir şey yapmayı düşündüm.
  • Hocam parçaların eskiligi ortada güncellemeniz sizin açınızdan herzaman daha iyi olur
  • İ7 860 mı kaldı ya.. bir de 250tl istiyorlar.. o da sırf adı I7 diye.
    Anladım o zaman komple güncel bir sistem topliyim.
  • 2000 2500 e 2.el güzel bir sistem yapılabilir elindeki kasa hdd dvd rom bunlar elinde var tam en son çıkacagın bütçeyi söylersen ona göre parça tavsiesi yada başka birşey öneriyim bide eski sistemde kaç watt psu var
  • Bence 2500 lirayı heba etmek yerine biraz daha beklenip para biriktirin daha güncel bir sistem dizersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

2000 2500 e 2.el güzel bir sistem yapılabilir elindeki kasa hdd dvd rom bunlar elinde var tam en son çıkacagın bütçeyi söylersen ona göre parça tavsiesi yada başka birşey öneriyim bide eski sistemde kaç watt psu var.2500 tl civarı ayırabilirim.

550wat psu var ama 80plus sertifikası falan yok ram 8gb ddr3 dvd rom hdd falan var.r7 240 ekran kartı i3 550 işlemci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasfac -- 21 Şubat 2018; 19:55:32 >
  • 550 watt psu iş görür güncel ürünler okadar yüksek güç tüketmiyorlar

kasa psu hdd dvd romu kullanabiliriz yani bu ürünlere extradan para vermemize gerek yok

şimdi alacagımız parçalar ise sana güzel bir oyun pc için

amd ryzen 2200g

b350m anakart

12 gb ddr4 ram

ve gtx1050ti yapılabilir

intel tarafında ise

z370 anakart

i3 8100

8 gb ram

1050ti alabilirsiniz
    Çok teşekkürler ryzen sistem dizmek vardı aslında aklımda dediğiniz gibi bir şey yapabilirim 8+4 olunca dual channel olmuş olur mu?
  • Dual chanel için

2 tane raminde aynı olması gerekiyor gb bakımından

Bide anakartın ram slotlarının 4 slot olması gerekiyor
    Anladım çok teşekkürler
  • Yatırım yapma bence. Bir süre işlemci üzerindeki ekran kartını kullanabilirsin. 8. Nesil Intel sisteme upgrade yap en iyisi hocam. Eldeki parçaları da sat gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 22 Şubat 2018; 9:40:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.