Şimdi Ara

İşlemci ve Ram OC sonrası görüntü sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarıma format atıp windows 10 kurdum ardından driverları indirip bilgisayarı yeniden başlatıp bios'a girdim. FX 8300 işlemcimin Turbo modunu aktif ettim ve ramlerimi 2133 mhz hıza getirdim (1333mhz) de çalışıyordu. f10 yapıp kaydedip çıktım ardından bilgisayar kapanıp açıldı fanlar ışıklar vs her şey sorunsuz fakat görüntü gelmiyor hiçbir şekilde (bios dahil) boot menu bios falan hiçbir şeyin görüntüsü gelmiyordu. Bios resetlemek için bios pilini çıkarıp 1 saat bekledim yaklaşık. geri takıp çalıştırmayı denedim. Görüntü gelip gitmeye başladı ardarda ve ilk defa karşılaştığım kırmızılı bir şekilde bunu görünce farklı bir ekran kartıyla denedim sonuç aynı görüntü bozuk geliyor (Resimlerde belirttim) ve sürekli gidip geliyor peşpeşe. Sorunun kaynağını anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler.. İşlemci ve Ram OC sonrası görüntü sorunu
    (Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın yabancıyım)
    Anakart: MSI Gaming 970
    İşlemci: FX 8300
    SSD: Sandisk 240 GB
    Ekran Kartı: GT 730 "diğer denediğim ekran kartı Asus R7 240 (4GB OC)"
    Ram: Zeppelin 8x2 2133mhz

EDİT: ARKADAŞLAR ACEMİLİĞİMİ FARK ETTİM 1333 MHZ OLAN RAMİ BEN AYARLARDAN 2133 YAPMIŞIM FARKINDA OLMADAN SORUN DEVAM EDİYOR EKRAN KIRMIZI BİOS RESETLEDİM RAMLERİ TEK TEK DENEDİM VS SONUÇ AYNI BİR ÖNERİSİ OLAN VAR MI
    İşlemci ve Ram OC sonrası görüntü sorunuİşlemci ve Ram OC sonrası görüntü sorunuİşlemci ve Ram OC sonrası görüntü sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DB Cooper -- 10 Nisan 2020; 13:30:1 >

• Çok mu yüklendin işlemciye bios pilini yeniden çıkar tak ama bu sefer 1 dk a bekle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum bios pilini ve jumperi çıkar jumper plastiğe benzer Google den bakabilirsin 5 dakika bekle tak düzelecektir.

• Ek olarak Windowsun bozulduğunu söylüyor format cd takıp, yeniden başlatın diyor tekrar format istiyor

• Cevap veren herkese teşekkür ederim sorun anlayamadığım bir biçimde hdmi çıkışı ile alakalıymış bu durumun tam overclock yaptığım an ortaya çıkması bir tesadüf mü bilemiyorum vga ile bağlayınca her şey normale döndü..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.