Şimdi Ara

İşlemci ve ram konusunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle donanım işini çok detaylı bilmediğimi belirterek ve bunu göz önünde bulundurarak cevap vermenizi dileyerek soruma geçiyorum :) MS-7387 1.0 model anakarta sahibim. İşlemci Intel Pentium E2180 2 ghz, ram ddr2 2gb lık. Amacım diablo, wow gibi oyunlar oynarken ve çoklu işlemlerde bilgisayarımın kasmaması. Bunun dışında bir de bilgisayarım uzun bir süre açık kalınca ses çıkarmaya çalışıyor bu değişikliğin sistemime iyi geleceğini düşündüm. Aklımda işlemci olarak AMD Athlon x2 255, ram olaraksa Consair'in 4gbşol Xm53 CL9'u var. Acaba bu ikili benim anakartıma uygun mudur? Bu fikrimin aksine tamamen yanıldığımı söyleyip uygun fiyatlı bir işlemci+ram ikilisi önerir misiniz(istediklerimi iyi derecede yapabilecek kadar)? Umarım sorunumu anlatabilmişimdir :)

Teşekkürler, iyi forumlar..

• İntel işlemci uyumlu anakarta amd takamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence diabloyu Athlon x2 ile oynayamazsın , birde arkadaşın dediği gibi %95 o işlemciyi anakarta takamazsın.
  • Hmm anladım peki ben ekran kartı olarak Ati Radeon HD 4830'a sahibim. Bu ekran kartını da yeni birimlerle beraber kullanmak istiyorum. Bu isteğime yönelik olarak işlemci,ram ve anakart ya da mevcut anakartıma yönelik işlemci ve ram önerebilir msiniz? Fiyat 400 tl'yi aşmazsa sevinirim. Çok aşan bir sistem olmasa olur sadece wow ve diablo'yu kesintisiz oynayabileyim yeterli.

Teşekkürler cevaplarınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekobi -- 23 Haziran 2012; 23:10:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.