Şimdi Ara

İşlemci Soğutucu Tavsiyesi - Önerileriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dark Freezer X94RD ryzen 5 2600de kullanıyoruz soğutması iyi oyunlarda çok fark etti 

• uzun araştırmalar sonucu linkteki ürün alınmıştır.

https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-thermaltake-th240-argb-cl-w286-pl12sw-a-sivi-sogutmali-sogutucu-fiyati,704241165.html

Radyatörünün cooler master gibi alüminyum yerine bakır olması hem de kasamın kule tipi soğutucu için elverişsiz olması nedeniyle tercih ettim. İnşallah cooler master gibi pompa sesi yoktur.

Edit: İnternette gördüğüm kadarıyla cooler master serisi kronik sorunlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 15 Ekim 2020; 7:40:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

uzun araştırmalar sonucu linkteki ürün alınmıştır.

https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-thermaltake-th240-argb-cl-w286-pl12sw-a-sivi-sogutmali-sogutucu-fiyati,704241165.html

Radyatörünün cooler master gibi alüminyum yerine bakır olması hem de kasamın kule tipi soğutucu için elverişsiz olması nedeniyle tercih ettim. İnşallah cooler master gibi pompa sesi yoktur.

240mm soğutucuya 1000tl vermek pek akıl karı değildi. Ama madem beğenip aldınız ho.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

240mm soğutucuya 1000tl vermek pek akıl karı değildi. Ama madem beğenip aldınız ho.

Alıntıları Göster

teşekkür ederim hocam, pahalılığın farkındayım ama piyasaya baktığımızda ucuza hiçbir şey kalmamış olması üzücü. Taksite bölüp almaya çalışıyoruz.

Noctua d15 veya Be Quiet! alacaktım ama kasamın önü kapalı olduğu için fanteziden ibaret kalacaktı hava soğutmadan tam verim alamayacaktım, gerçi onların da fiyatı 1000tl civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 15 Ekim 2020; 7:53:22 >

• Redshift kullanıcısına yanıt

Kapalı olsada 240lık soğutucu onlar kadar performanslı olmayacak.

Görüntüye çok takmam derseniz bunu alın geçin

Extra olarak güçlü statik basınçlı bir fan daha alın. Onuda ekleyin 3 fanlı olarak kullanın.

Kasanızın egzoz fanı yetersiz se 2 tane alın. Önde isterse fan olmasın performans olarak fazlasıyla tatmin eder.

https://m.trendyol.com/fsp/scythe-fuma-2-scfm-2000-islemci-sogutucu-p-37988474?boutiqueId=534170&merchantId=112869&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.21.6

• quote:

Kapalı olsada 240lık soğutucu onlar kadar performanslı olmayacak.

Görüntüye çok takmam derseniz bunu alın geçin

Extra olarak güçlü statik basınçlı bir fan daha alın. Onuda ekleyin 3 fanlı olarak kullanın.

Kasanızın egzoz fanı yetersiz se 2 tane alın. Önde isterse fan olmasın performans olarak fazlasıyla tatmin eder.

https://m.trendyol.com/fsp/scythe-fuma-2-scfm-2000-islemci-sogutucu-p-37988474?boutiqueId=534170&merchantId=112869&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.21.6

Statik basınçlı fanlar 200 lira bandında corsair vs ( adet fiyatı ) her türlü 900 liraya yakın olacak total maliyeti sistemin ramlerini de rgb almıştım bu kuleler çok ağır ve yer kaplıyor ramlerin üzerini de örtüyormuş. Aslında seçimlerimizde sorun yok sadece dolar kurunun kurbanlarıyız hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 15 Ekim 2020; 10:10:51 >

• Redshift kullanıcısına yanıt

en azından 280mm almaya bakın o zaman.

kullandıgınızda ne demek ıstedıgımı anlaycaksınız :)

• quote:

en azından 280mm almaya bakın o zaman.

kullandıgınızda ne demek ıstedıgımı anlaycaksınız :)

Bundan önce cooler master 240 v2 vardı yine tıkırtı yapmasa derecesinden memnundum hocam hem de aliminyum radyatöre rağmen oyunlarda 50 60 derece yük altında 75 derece iyi denebilirdi ama prime95 içinden geçiyordu104 105 falan 😂 bu sefer bakır radyatörden umutluyum bir de 280liği üste değil de kasanın önüne takmak gerekiyor onun sök-tak işlemleri kablo yönetimi ve simetrik görüntü için mystic lighta bağlama aşamaları gözümde çok büyüyordu. Noctua d15te gözüm kalsa da şartlar ve bütçe anca bu kadar yetti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 15 Ekim 2020; 11:38:49 >
  • Fsp Windale4 var elimde. İlgilenen varsa uygun fiyata bırakırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Fsp Windale4 var elimde. İlgilenen varsa uygun fiyata bırakırım.

hoca satamadın onca zaman sımdı 0 ı 200 e dusmus 

• quote:

uzun araştırmalar sonucu linkteki ürün alınmıştır.

İyi günlerde kullanın. Bende yeni sistem toplama arefesindeyim. Ses ve sıcaklık konusunda (Özellikle de ses) takıntılı sayılırım. 360 mm sıvı soğutma almak istiyorum ama daha evvel hiç sıvı soğutma kullanmadım. Acaba eski sıvı soğutmanızda ki ses çok mu yüksekti, birde yenisinde durum nedir. Hem ses hem ısı olarak yorumlayabilir misiniz? Ve son olarak tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

İyi günlerde kullanın. Bende yeni sistem toplama arefesindeyim. Ses ve sıcaklık konusunda (Özellikle de ses) takıntılı sayılırım. 360 mm sıvı soğutma almak istiyorum ama daha evvel hiç sıvı soğutma kullanmadım. Acaba eski sıvı soğutmanızda ki ses çok mu yüksekti, birde yenisinde durum nedir. Hem ses hem ısı olarak yorumlayabilir misiniz? Ve son olarak tavsiye eder misiniz?

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim hocam öncekinin ses seviyesini youtubea koydum linke bu konudan ulaşabilirsiniz ;

https://forum.donanimhaber.com/sivi-sogutmadan-gelen-bu-ses-nedir-acil--145899234

Yenisini yarın test edebilecem ancak ben de sese çok hassasım öncekinden çok çektim , ben de öncesinde hiç sıvı soğutma kullanmamıştım. Deneyimlerimi yazazarım ama cooler master sıvı soğutma piyango gibi kimisininki sorunsuz kimisinde de bendeki gibi sorunlu olabiliyor

• quote:

Teşekkür ederim hocam öncekinin ses seviyesini youtubea koydum linke bu konudan ulaşabilirsiniz ;

https://forum.donanimhaber.com/sivi-sogutmadan-gelen-bu-ses-nedir-acil--145899234

Yenisini yarın test edebilecem ancak ben de sese çok hassasım öncekinden çok çektim , ben de öncesinde hiç sıvı soğutma kullanmamıştım. Deneyimlerimi yazazarım ama cooler master sıvı soğutma piyango gibi kimisininki sorunsuz kimisinde de bendeki gibi sorunlu olabiliyor

Alıntıları Göster

sırf bu ses yüzünden paraya kıyıp nzxt Kraken X73 veya CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

sırf bu ses yüzünden paraya kıyıp nzxt Kraken X73 veya CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Valla hocam ses konusunda öyle gerçekten parayla rezil olmaya gerek yok ben thermalthakei kurduktan sonra size bildirim yapacağım

• D15 280mm radyatörler ile kapışır. 1500rpm üstünde radyatörler öne geçer. Ona göre alacaksanız alabilirsiniz.
    Ufak bir şey arıyorsan u12a olabilir illa kule tipi soğutuc olacaksa.

• erdal73 kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam tekrar kurulumu yaptım maşallah nazar değmesin inanılmaz sessiz sadece fan sesi duyuyorum

%100 tavsiye edilir. https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-th240-argb-fanlli-240mm-intel-amd4-serisi-uyumlu-sivi-sogutma-sistem.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 17 Ekim 2020; 1:26:46 >
  • quote:

Merhaba hocam tekrar kurulumu yaptım maşallah nazar değmesin inanılmaz sessiz sadece fan sesi duyuyorum

%100 tavsiye edilir. https://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-th240-argb-fanlli-240mm-intel-amd4-serisi-uyumlu-sivi-sogutma-sistem.html

Geri dönüş için teşekkür ederim. Yeni çıkan ekran kartı ve işlemcilerin üzerinden biraz zaman geçsin herhangi bir kronik sıkıntıları var mı belli olsun. O zaman bende yeni sistem toplayacağım. Bu süre zarfında da siz biraz daha kullanmış olursunuz. O zaman sizi tekrar rahatsız ederim. Tekrardan iyi günlerde kullanmanız dileğiyle ...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.