Şimdi Ara

İşlemci Soğutucu Boyama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işlemci soğutucumu hala yenilemedim, stok kullanıyorum Yeni işlemci fanı almak istiyorum ancak simsiyah bir fan bir türlü zevkime göre bulamadığımdan kendim boyamaya karar verdim. Mat siyaha boyamak istiyorum. Soğutucu peteklerini ve bakır borularını boyarsam soğutucuda sorun yaşar mıyım?

• Büyük ihtimal yaşarsın dışarıya ısı verirken yalıtırlar ve kaybın olur.
  • Kayıp en fazla kaç derece oynatabilir? 5 derece falansa önemli değil
  • Hocam bence böyle birşeye kalkışma neden dersen sağlıksız olur verim alamazsın.
  • bende ekran kartı soğutucusuu boyamıştım hiçbi fark olmadı ısıda sadece soğutucuyu çok iyi temizleyip boyayı uzaktan uzaktan atmanı öneririm .üzerinde toz bulunmasın .sonuçta stok fan pek bi maliyeti yok boya bence bişey olmaz .boya ince zaten badana yapmıyosun sonuçta :)
  • Yok hocam stok fanı boyamıcam zaten, eğer deneyen ya da zaranının olup/olmadığının kesin sonucundan emin olsam yeni fan alıp sıfır fan üzerinde yapıcam boyamayı
  • mat siyahta yani hiç gitmez onlarda toz belli olur hemen boyamayın orjinal kalsın veya siyah olanlardan alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacoff

Arkadaşlar işlemci soğutucumu hala yenilemedim, stok kullanıyorum Yeni işlemci fanı almak istiyorum ancak simsiyah bir fan bir türlü zevkime göre bulamadığımdan kendim boyamaya karar verdim. Mat siyaha boyamak istiyorum. Soğutucu peteklerini ve bakır borularını boyarsam soğutucuda sorun yaşar mıyım?

Hocam bence hiç bulaşmayın. Kesinlikle ısı kaybı olur. Eğer ısı kaybı gibi bişey olmasaydı piyasadaki üreticiler Boyalı renkli soğutucular satardı.
    Kimse yapmadığına göre vardır bir sıkıntısı.

Bence gerek yok ama Gene de siz bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

Orijinalden alıntı: Jacoff

Arkadaşlar işlemci soğutucumu hala yenilemedim, stok kullanıyorum Yeni işlemci fanı almak istiyorum ancak simsiyah bir fan bir türlü zevkime göre bulamadığımdan kendim boyamaya karar verdim. Mat siyaha boyamak istiyorum. Soğutucu peteklerini ve bakır borularını boyarsam soğutucuda sorun yaşar mıyım?

Hocam bence hiç bulaşmayın. Kesinlikle ısı kaybı olur. Eğer ısı kaybı gibi bişey olmasaydı piyasadaki üreticiler Boyalı renkli soğutucular satardı.
    Kimse yapmadığına göre vardır bir sıkıntısı.

Bence gerek yok ama Gene de siz bilirsiniz.

Hocam bi seneyi gecti be soruyu sorali Boyamadim zaten bu sekilde cok iyi. Akasa Venom Voodoo kullaniyorum tavsiye de ederim.

• Jacoff kullanıcısına yanıt
    Hocam ısı olarak çok etkiler birde nasıl bir boya atacaksın sıcak soğuk olduğunda dökülme yapmaması lazım.
  • ısı kaybı olur muhtemelen 6-7 derece. Bu ilerleyen zamanlarda 10 dereceye falanda çıkar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.