Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Windows 10 pro 64 bit
    CPU AMD FX-8150
    Anakart Asus Crosshair V formula-Z
    Ekran kartı Asus 7950 hd
    Kasa Color master cosmos SE
    İşlemci Soğutucusu : thermaltake frio advanced

işlemci boşta 25-35 yükte 55-67 arasında geziniyor yükteki sıcaklığınormalmidir yoksa yeni bir soğutucumu almam lazım ?

• Normal sıcaklıklar, soğutucuyu değiştirmeye gerek yok. İsterseniz kaliteli bir macun alıp sürün, birkaç derece ordan düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faustus

Normal sıcaklıklar, soğutucuyu değiştirmeye gerek yok. İsterseniz kaliteli bir macun alıp sürün, birkaç derece ordan düşer.

teşekkürler baya tedirgin olmuştum çünkü oyunları özelikle full grafikte oynamasını seven bir insanım makineye bişi olcak diye korkmuştum
  • Fan son hızda dönüyorsa sürekli, olabilir bir sorun.
  • Stok fan ise sıcaklıklar normal görünüyor. Yaz aylarında sıcaklıklar daha da artar. Bu sebeple fan hızı artacaktır, bu da daha fazla ses demek.

Hem ses, hem de sıcaklıkların daha düşük olması için özel soğutma almanız gerek. Eğer ki soğutmanız stok soğutma ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Nisan 2016; 14:35:40 >
  • Amd için 67 fazla bence.

Ki ben 8300'ı 4.2 Ghz'de , Loki II gibi basit bir soğutucu ile kullanıyorum 55 dereceyi aşmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Lana
    Stok soğutucu varsa sıcaklık normal. Belki iyi bir macun ile 3-5 derece daha düşürülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Nisan 2016; 15:26:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.