Şimdi Ara

İşlemci Performansını Ölçün ( İlginç Asal Sayı Testi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
2
Favori
31.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: XP_Delisi

1 ile 250000 arasinda 22044 tane asa

Asal sayilar 58 saniyede hesaplandi

işlemci p4 3.2 ghz
    ram 1+1 gb ddr-2 667 mhz

Bende takoz sistemle denedim işlemcimiz ve ramler aynı.54 Sn dedi şaşırdım.Çok daha düşük bekliyordum.Programın intele kıyağı varmı?
  • e8200 & ep35cds3r standart hızlarında makine
    11 saniye
  • Notebook P8700

İşlemci Performansını Ölçün ( İlginç Asal Sayı Testi)
  • 57 saniye rekor bende
  • i7 860 4GHz 8 saniye

5GHz'deki 2600K ile de 8 sn sürdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Mukteda -- 19 Haziran 2011; 19:14:01 >

• i5 750 @3.6Ghz => 8 Sn
  •  İşlemci Performansını Ölçün ( İlginç Asal Sayı Testi)
    yorumsuz
  • intel E6500 2.93@3.3Ghz 8 saniye
  • Programın çalıştığı pencerenin boyutu bile sonucu etkiliyor. Core2 duo 6300 ile
    pencere ilk açıldığı şekilde 24 sn
    pencere tam boy 26 sn
    pencere tek satır 22 sn
  • penitum 4 531 3.0 ghz

61 Saniye
  • i7-930 @ 2.8 Ghz (O/C Yok)

• core2 duo 1.6 T5500 27 saniye
  • E6750 15 saniye :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatherman

Hangi sürümde 21 sn peki? 4.04a'mı?

sürüm derken neyin sürümü anlayamadım
  • standart ayarlar ile eskiden 10 saniyede tamamlıyordu hemde her seferinde şimdi bir deniyim dedim baya oldu denemeyeli 13 saniyeye çıktı sorun nerde olabilir geçen bir test programı uyguladım işlemci 85 c kadar çıktı bir kaç saniyeliğine tecrübelerime göre bu sıcaklık birkaç saniyeliğine zarar vermez ama birde yine sorayım dedim ,zaten sıcaklık çıkınca hemen testi durdurdum ,sorun bundan değildir sanırım super pi de 12 sn bitiyordu şimdi 13 sn de bitior neden olabilir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

standart ayarlar ile eskiden 10 saniyede tamamlıyordu hemde her seferinde şimdi bir deniyim dedim baya oldu denemeyeli 13 saniyeye çıktı sorun nerde olabilir geçen bir test programı uyguladım işlemci 85 c kadar çıktı bir kaç saniyeliğine tecrübelerime göre bu sıcaklık birkaç saniyeliğine zarar vermez ama birde yine sorayım dedim ,zaten sıcaklık çıkınca hemen testi durdurdum ,sorun bundan değildir sanırım super pi de 12 sn bitiyordu şimdi 13 sn de bitior neden olabilir acaba

boştaki işlemci kullanımına baktın mı hocam? muhtemelen başka bir program işlemciyi meşgul ederken test yapmışsındır.
  • 12 saniye
  • slm kardeş tabiki hatta kaspersky den şüphelendim ve yada çalışan bütüm programları kapattım super pi normal haline döndü 12 sn ama bu asal test eskiden kesin 10 sn de biterken şimdi 12 - 13 değişiyor ,ama işlemciye ısı yolu ile zarar gelse ya hiç çalışmaz yada daha farklı şekilde ortaya çıkar diye düşünüyorum bilmiyorum yanlışmıyım ,şimdi farklı bir diske xp kurup denemeyi düşünüyorum
  • 62 saniye sanırım biraz yavaş kaçtı benim pc
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.