Şimdi Ara

işlemci mi anakart mı bozuk?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> işlemci mi anakart mı bozuk?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    890 Mesaj
    Arkadaşlar yeğenimin bilgisayarının güç kaynağı patlamış oda duman dolmuş. Ben ram,ekran kartı,güç kaynağı,sabit disk falan hepsini denedim başka bilgisayarda onlarda sorun yok. Sorun ya anakart ya da işlemci veya her ikisi de ayrıca işlemcinin ısınmadığını farkedince soğutucuyu çıkarıp öyle çalıştırdım baktım hiç ısınmıyor işlemci. 5 dk açık bıraktım baktım anakartın üstündeki pasif soğutucular ısınıyor. Tabi ekrana görüntü (bios dahil) kesinlikle gelmiyor ama fanlar dönüyor.
    Şimdi güç kaynağı patladıysa anakartın bozulma olasılığı işlemciden daha fazladır diye düşünüyorum ama anakartın çipsetinin falan ısınması beni düşündürüyor.Acaba anakart bozuk bile olsa ısınır mı bu pasif soğutucular? Boş yere anakart ya da işlemci almak istemiyorum sizce sorun hangisinde?

|
    |
    |
    |

Büyük olasılık anakart.
    Ikinci olasılık işlemci.

Şöyle dusunuyorum; eğer işlemciye güç gelmezse nesil ısınacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ugurr999 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Caselabs Magnum SMA8 / Rampage IV Black Edition / Corsair AX 1500İ / İ7 4930K / GSekill TridentX 16 GB CL10 2400 MHZ / Asus, Gigabyte GTX Titan SLI 2X / SSD: Samsung 840 pro 256 GB, Intel 240 GB / HDD: 2 TB / NEXT. Fan kontrol ısı gösterge / LG: Blu-ray DVD R.. Custom sıvı soğutma.
  • Yüzbaşı
    494 Mesaj
    anakartın bozuk kardeş.geçmiş olsun.unutma işlemci kolay kolay bozulmaz.anakartına cmos yap belki düzelir.kısmet.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ugurr999

Arkadaşlar yeğenimin bilgisayarının güç kaynağı patlamış oda duman dolmuş. Ben ram,ekran kartı,güç kaynağı,sabit disk falan hepsini denedim başka bilgisayarda onlarda sorun yok. Sorun ya anakart ya da işlemci veya her ikisi de ayrıca işlemcinin ısınmadığını farkedince soğutucuyu çıkarıp öyle çalıştırdım baktım hiç ısınmıyor işlemci. 5 dk açık bıraktım baktım anakartın üstündeki pasif soğutucular ısınıyor. Tabi ekrana görüntü (bios dahil) kesinlikle gelmiyor ama fanlar dönüyor.
    Şimdi güç kaynağı patladıysa anakartın bozulma olasılığı işlemciden daha fazladır diye düşünüyorum ama anakartın çipsetinin falan ısınması beni düşündürüyor.Acaba anakart bozuk bile olsa ısınır mı bu pasif soğutucular? Boş yere anakart ya da işlemci almak istemiyorum sizce sorun hangisinde?

Sana tek bii tavsiyem var
    Anlattıkların motherboard'ı gösteriyor. Kendi dahili birimlerini arkadaşının onbooard'ının üzerinde denemeniz....
    |
    |

• Yüzbaşı
    890 Mesaj
    Teşekkür ederim cevaplarınız için malesef anakartı,işlemciyi deneyecek bir yer yok. Eğer bozuk anakartlarda da pasif soğutucular ısınabiliyorsa benim anakartın da bozulma ihtimali var demektir. Dandik güç kaynakları başa bela işte durduk yere gitti bilgisayar.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.