Şimdi Ara

İşlemci Fan Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dün vatandan HD6850 Sapphire ve Cooler Master k280 500W kasa aldım eve geldim sistemi kurdum. PC resmen anirmaya, bogurmeye basladi. Bende ekran kartindan sandim açtım kasayi ses cpu fandan geliyormuş, yuke binince zaten bir coşuyor anlatamam. Islemci sıcaklık değerleri yukte 58, 60 dereceye çıkıyor. Kasanın icinde bir fan var. Yakinda 2 tane daha 12cmlik fan eklicem. Şu cpu fan işini nasıl cozerim nasil sesi kesilir bu zikkimin??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sürekli yüksek devirde çalışıyorsa ; biosa gir hardware monitör sekmesini seç ordan cpu fan kontrolünü standart(turbo,,silent modunu denemende fayda var) moda getir. Eğer cpu fanın devri yüke göre artıp azalıyorsa soğutucunu yada fanını değiştirmelisin.

• dorukreis D kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla stok fan kasaya fan alcagınaza ıslemcıye alın.
  • İşlemci fanın devirleri başta 3000RPm'di şimdi 3600 bu değer 6000 olunca ötmeye başlıyo. Anlaşılan bi işlemci fanı şart. Hangi işlemci fanını almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorukreis

İşlemci fanın devirleri başta 3000RPm'di şimdi 3600 bu değer 6000 olunca ötmeye başlıyo. Anlaşılan bi işlemci fanı şart. Hangi işlemci fanını almalıyım?

İşlemci Modeli nedir _?
  • quote:

İşlemci fanın devirleri başta 3000RPm'di şimdi 3600 bu değer 6000 olunca ötmeye başlıyo. Anlaşılan bi işlemci fanı şart. Hangi işlemci fanını almalıyım?

6000 rpm ???

Dostum bu ne ? Bu hızda bırak sesi fan yerinden uçup gider maazallah

İşlemci modelini bildir de bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

quote:

6000 rpm ???

Ses çıkmadı fanla buda uçup gitti heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Zerdova

quote:

quote:

6000 rpm ???

Mümkündür

Şaka maka, bir fanın 6000 rpm çevirmesi için 60 mm filan olması lazım.

• quote:

Merhaba arkadaşlar dün vatandan HD6850 Sapphire ve Cooler Master k280 500W kasa aldım eve geldim sistemi kurdum. PC resmen anirmaya, bogurmeye basladi. Bende ekran kartindan sandim açtım kasayi ses cpu fandan geliyormuş, yuke binince zaten bir coşuyor anlatamam. Islemci sıcaklık değerleri yukte 58, 60 dereceye çıkıyor. Kasanın icinde bir fan var. Yakinda 2 tane daha 12cmlik fan eklicem. Şu cpu fan işini nasıl cozerim nasil sesi kesilir bu zikkimin??

60 derece sınır ama yük için pek de normal değil.
    macun yenileyin ve şöyle bir tozunu alın soğutucunun+kasa temizliği yapın.
    bir de bios'tan işlemci soğutucusunun fanını pwm fonksiyonuna getirin eğer değilse.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zerdova

quote:

quote:

6000 rpm ???

Mümkündür

Şaka maka, bir fanın 6000 rpm çevirmesi için 60 mm filan olması lazım.

Vallaha bende anlamadım bu fanları nerden buluyorlar 3000 den fazla kart yok zaten

• Dün kasayı değiştirdim,işlemciye Tt TG-2 macun sürdüm kapattım.
    Yani kasa tozlu değil. İşlemci AMD Athlaton II x4 640 3.0 Ghz. Kasanın kapağını açtım şuan değerler CPU 32C, Anakart 36C,Ekran Kartı 43C.
    İşlemci Fanı 80mm sanırım minnak bişey :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukreis -- 17 Haziran 2013; 13:32:35 >
  • dorukreis D kullanıcısına yanıt
    Minnnayykkk birşey off .
  • bu başlıkları görünce aklıma Matematikteki havuz ve işçi problemleri geliyor. Bunun fan problemi şöyle oluyor

Ali ile Merhmetin stock fanı vardır ancak cpuları farklıdırm
    Alinin 32 Nm i7 2600k işlmecisi vardır Mehmetin se 22 nm i5 3570 i vardır buna göre Alinin 3 ghz de fan hızı 2600 rpm ken Mehmetin fanı kaç rpm dir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 17 Haziran 2013; 16:54:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTEC

bu başlıkları görünce aklıma Matematikteki havuz ve işçi problemleri geliyor. Bunun fan problemi şöyle oluyor

Alinin 32 Nm i7 2600k işlmecisi vardır Mehmetin se 22 nm i5 3570 i vardır buna göre Alinin 3 ghz de fan hızı 2600 rpm ken Mehmetin fanı kaç rpm dir ?

• quote:

bu başlıkları görünce aklıma Matematikteki havuz ve işçi problemleri geliyor. Bunun fan problemi şöyle oluyor

hocam ince düşünmüşsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukreis -- 20 Haziran 2013; 1:52:54 >
  • quote:

En az 3500 RPM çıkar hocam. Bakınız: Intel ve diş macunu vakası
  • Simdi telefondan resim upload ediyom senin icin benim kulla digim birsey fiyati 100 lira civari editleyip ekliyecem

8350 o.c lu yuk altinda max 60 derece
    [simage]
    http://r1306.hizliresim.com/1b/n/pd719.jpg[/simage]

Sogutucunun ismi ise zalman gnps 11 x performa

Eger yan tarafi falan boyle gozuken kullaniyorisen kasani super sexy duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 20 Haziran 2013; 18:08:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.