Şimdi Ara

İşlemci Çok Sıcak !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • intel D915 Gav anakart - Lga 3.0 işlemcim var..işlemcinin ısısı 55-60 derecenin altına düşmüyor bugün ASUS VR Guard soğutucu taktım ısıda değişiklik olmadı sadece gürültüden kurtulmuş oldum..:) sizce ısı neden düşmüyor...?

• Kaliteli bir macun kullanarak soğutucuyu tekrar monte et.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgboy

Kaliteli bir macun kullanarak soğutucuyu tekrar monte et.

macun zaten soğutucunun altına sürülüydü ayrıca fan kutusundan da bir poşet macun çıktı, macunu değiştirmek fayda sağlar mı diyorsunuz.....?
  • soğutucunun tam oturup oturmadığını kontrol et, bilgisayarda işlemcinin sürekli full load çalışmasına sebep olabilecek bi etken var mı görev yöneticisinden bak.(virüs vs) ve olmazsa da arkadaşın dediği gibi eski macunu güzelce isopropil alkolle temizle ve yeni kaliteli bi macunu cok ince olarak sür.
  • 55-60 derece iyi bir ısı değilmi? Dahada aşağıda mı olması gerekiyor ?
  • macun etkili olur tabi birde soğutucudaki alimünyum kısımda aralara toz birikmiş olabilir fan bu alimunyuma havayı rahat iletemezse sıcaklık artat bence bi temizlik yap bide macunu tazele
  • quote:

Orjinalden alıntı: çEdAr

macun etkili olur tabi birde soğutucudaki alimünyum kısımda aralara toz birikmiş olabilir fan bu alimunyuma havayı rahat iletemezse sıcaklık artat bence bi temizlik yap bide macunu tazele

arkadaşım soğutucuyu bugün aldım sıfır yani toz filan olması imkansız orjinal fanında da bu sıcaklıktaydı stok fan sorunludur diye yenisini aldım..macunu yarın değişeyim bakalım ne olacak...
  • o anakartta aynen bende sorun yaşamıştım sattım kurtuldum
  • quote:

Orjinalden alıntı: FreeBoyKsK

o anakartta aynen bende sorun yaşamıştım sattım kurtuldum

Dostum çözüm o olmamalı bence...mutlaka vardır bir nedeni bulmaya çalışacağız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zyadas

quote:

Orjinalden alıntı: FreeBoyKsK

o anakartta aynen bende sorun yaşamıştım sattım kurtuldum

Dostum çözüm o olmamalı bence...mutlaka vardır bir nedeni bulmaya çalışacağız..

sen elınle sogutu levhalarını bi kontrol et bakalım o kadar sıcakmı!!
  • elini yakıyor insanın bayaa sıcak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyadas -- 15 Ekim 2006; 1:40:59 >
  • quote:

elini yakıyor insanın bayaa sıcak..

hocam bu vr guard fansızmı fanlımı sendekı fansızsa normal kasa havalandırman ıyı olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: seventyseven

quote:

hocam bu vr guard fansızmı fanlımı sendekı fansızsa normal kasa havalandırman ıyı olacak

Fanlı.. link aşağıda

ASUS VR GUARD İŞLEMCİ FANI

• quote:

quote:

quote:

Fanlı.. link aşağıda

ben baska bir siteden baktım da fan opsyonel miş gibime geldi neyse kaç rpm donuyor kontrol et kesınlıkle ya tam takamadın yada macunda bir problem var yada cnrt+alt+del den cpu kullanımına bak derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seventyseven -- 15 Ekim 2006; 1:55:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fanlı.. link aşağıda

ben baska bir siteden baktım da fan opsyonel miş gibime geldi neyse kaç rpm donuyor kontrol et kesınlıkle ya tam takamadın yada macunda bir problem var

fan şu an 1730 ısı 64 derece...takma konusunda acemi değilim bilirim bu işleri...

• cpu kullanımında normalse at o sogutucuyu fan çok dusuk devırde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seventyseven -- 15 Ekim 2006; 1:57:39 >
  • quote:

cpu kullanımında normalse at o sogutucuyu fan çok dusuk devırde

cpu %30 ....bende skystar2 tv kartı var, malum bilgisayarı hep çok kastığı söylenir acaba onun etkisi olabilir mi ?
  • malum yaa bişi var işlemcını uykudan uyandran tabıkı ayrıca ortam ısısıda 25 ve ustuyse normal kasan kapalıysa falan..
  • quote:

malum yaa bişi var işlemcını uykudan uyandran tabıkı ayrıca ortam ısısıda 25 ve ustuyse normal kasan kapalıysa falan..

Bu böyle olmayacak uzayıp gidecek..msn adresim zyadas@hotmail.com fikir belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen msn den konuşalım...
  • quote:

quote:

malum yaa bişi var işlemcını uykudan uyandran tabıkı ayrıca ortam ısısıda 25 ve ustuyse normal kasan kapalıysa falan..

Bu böyle olmayacak uzayıp gidecek..msn adresim zyadas@hotmail.com fikir belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen msn den konuşalım...

yapılacak birşey yok ama kolay gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.