Şimdi Ara

işlemci çok ısınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laptopda temizlik ve macun değişimi yaptıktan sonra işlemcide daha fazla ısınma meydana geldi yardımcı olurmusunuz.işlem öncesi cpu ve gpudan yük altında 85-90 derece arası dolaşan değerler alırken işlem sonrası işlemci yük altında 90 derecenin üstüne çıkmaya başladı.erkan kartı 80 derecelerde çalışırken işlemci neden daha fazla ısınmaya başladı anlayamadım.ilk olarak macunu fazla sürdüğümden şüphe ettim içini açtım temizleyip tekrar ince bir katman sürdüm ama gene değişmedi.fanları filan kontrol ettim her şey çalışıyor ama yük altında genede 90 ın üzerine çıkıyor.macun olarak arctıc mx4 kullandım.işlemci i7 6700hq ekran kartı gtx 1070.işlemcinin ısınan bir model olduğunu biliyorum ama işlem öncesi 90 ın üzerini görmeyen işlemci neden daha fazla ısınır oldu?

• islemci ile soguk plaka arasinda hava boslugu kalmis olabilir. soguk plaka tam oturtulmamis olabilir islemci ve ekran karti uzerine, vidalari iyi sıktığınızdan emin olun. bir diger ihtimal ise kullandığınız macun orjinal macundan daha da az isiyi ileten urun olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de öyle düşünerek macunu emin bir şekilde tekrar sürdüm.her şeyi doğru yaptığıma eminim, en az 4-5 kere kontrol ettim.macun daha az kaliteliyse ekran kartı neden ısınmıyor?

• Montaj yaparken çapraz yaptınız demi?
    Ve vidaları tam sıkmayın en son tam sıkıştırma işini yapın.

90 derece civarı takılıyor tam yükte genelde.
    Altına soğutucu koyunca 82 lerede seyrediyor benimki.

20 liralık macun var öyle ahım şahım bir macun da değil.

• Evet çapraz vidalama yaptım.sorunun kaynağını bir türlü bulamadım ama undervoltaj işlemi yaptım tekrar gene Max 90 dereceyi görüyor işlemci ama neden böyle olduğunu merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Senhsey

Evet çapraz vidalama yaptım.sorunun kaynağını bir türlü bulamadım ama undervoltaj işlemi yaptım tekrar gene Max 90 dereceyi görüyor işlemci ama neden böyle olduğunu merak ediyorum
    Bu termal macundan aldım ve ekran kartına farklı yöntemlerle sürdüm. GTX 1060. Ekran kartı 85 dereceye çıkıyordu.
    Aylarca oyun oynayamadım. https://www.hepsiburada.com/cooler-master-htk-002-yuksek-performansli-termal-macun-htk-002-u1-gp-p-BD100279?magaza=technostore

Sonra bu macundan aldım ve artık maksimum 78 derece. https://www.hepsiburada.com/antec-thermal-grease-1gr-termal-macun-p-BD305242?magaza=Hepsiburada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.