Şimdi Ara

işlemci 2.8ghz fakat 2.27 yaziyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar e7400 2.8 ghz işlemci var fakat bilgisayarım özellikler tıkladığımda 2.8ghz hemen yanında 2.27 ghz yaziyor bu normalmidir yoksa sorun nedir.

yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Buyrun TIKLAYIN
  • saol 666 eski konulara baktım ordan buldum sorunun çözümünü ama bilgisayirmda 2.8 ghz yaziyor ama cpu z de bakıyorum hala 2.27 gösteriyor.
  • cpu-z güncel sürümü ile mi bakıyorsunuz?

Çok eski bir sürümse (45nm işlemciler çıkmadan ki mesela) Böyle yanlış bilgi veriyor olabilir. Bir ihtimal bu geldi aklıma. Ekran görüntüsü koyarsanız daha net fikir sahibi oluruz, yardımcı olmamızda kolaylaşır.
  • Normal Hızını yani 2,8 Ghz Gösteriyor yalnız birde yanında 2,27 Ghz ibaresi var Bence bu Sistem Yük Altında olmadığı Zamanlarda öyle Gösteriyor olabilir,Eğer PC'nin Güç Ayarlarıyla oynadıysanız ve Düşük Güç Tüketimine aldıysanız.Aklıma başka birşey gelmiyor
  • @MÜŞAVİR: cpu z güncel sürüm ile bakıyorum 2266.7 mhz yaziyor resim koymayı bilmiyorum .
    //
    Advanced Bios Features 'e giriyorsunuz. Orda CPU ENHANCED HALT(C1E) ve CPU EIST FUNCTİON ayarları olacak. Bu iki ayarı DİSABLE yapın F10 ile kaydedip Bios tan çıkın. şu işlemi yaptım 2.8 ghz gösterdi ama cpu z veye başka bir programla açtıgımda 2266.7 mhz yaziyor.

@hero türk crysis nfs shift actim baktım yine aynı değişen bise yok acaba psu felanmı yetmiyor birde benim anakart 24 pin benim psu 20 pin bundanda olabilirmi
  • resim upload ettim oldu galiba : http://img687.imageshack.us/img687/5291/adszwig.jpg simdi ne demek istedigimi daha rahat anlarsınsız arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkan_rx7

@MÜŞAVİR: cpu z güncel sürüm ile bakıyorum 2266.7 mhz yaziyor resim koymayı bilmiyorum .
    //
    Advanced Bios Features 'e giriyorsunuz. Orda CPU ENHANCED HALT(C1E) ve CPU EIST FUNCTİON ayarları olacak. Bu iki ayarı DİSABLE yapın F10 ile kaydedip Bios tan çıkın. şu işlemi yaptım 2.8 ghz gösterdi ama cpu z veye başka bir programla açtıgımda 2266.7 mhz yaziyor.

@hero türk crysis nfs shift actim baktım yine aynı değişen bise yok acaba psu felanmı yetmiyor birde benim anakart 24 pin benim psu 20 pin bundanda olabilirmi

Yapılması gereknleri yapmışsınız, birde speed step olması lazım onu da kapatın. Bilgisayarımdan baktığınızda normal hızı görünüyorsa sorun yok.

Birde PSU 20 pinde olsa öyle bir sorun olmaması gerekiyor.

• @müşavir// speed step bulamadım biosta her yere baktım bilgisayarın hızı gayet iyi daha fazla kurcalamaya gerek yok heralde başka bi sorun cıkmasında kurcalarken :)
  • biostan çarpanı 10.5 yapın olur..birde sıcaklık değerlerine bakın coretempten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yusuf_01 -- 26 Kasım 2009; 19:25:29 >
  • @ m.yusuf_01 arkadaş çok saoL çarpan 8.5 idi // 10 yaptım 2.8 ghz oldu sabitlendi yük altında voltaj 1.25 sıcaklık için ise crysis actim test ettim 48 c bi sorun yok degilmi artık. tekrar çok sağol al ty dh.
  • bios u resetleyin.olmadı ayarları manuel oalrak girin.detaylı bilgileri OC bölümünde bulabilirsiniz.
  • Sorun işlemcinin yük altında olmadığında tasarruf moduna geçmesi. Bu programı indirim işlemciyi yüke sok o zaman anında hızın arttığını görürsün, cpuz de. http://www.techpowerup.com/downloads/385/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.