Şimdi Ara

S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grup_34 -- 9 Aralık 2021; 20:51:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum siz kendinizi çok bilmiş ve şanslımı hissediyorsunuz ? daha doğrusu kime güveniyorsunuz ? ALLAH'a ve CEHENNEM'in varlığına inansaydınız ALLAH katında tek geçerli ve hak din olan İSLAM'a HİKAYE demezdiniz sizce dünya üzerinde bulunan o kadar müsluman erkek ve kadın boşunamı namaz kılıyor? Kendini ÇAĞDAŞ ve HÜR zanneden kadınlar el kadar alt ve üstlerle utanmadan ve sıkılmadan sokaklarda vücutlarının en ince ayrıntılarını namahrem erkeklere göstermek için birbirleriyle yarışırken bu sıcakta her tarafını kapatan kadınlar sizce boşunamı kapanıyor ? İşte sizin kafalar bunları düşünmüyor yada ARZULARINIZIN ve NEFSİNİZİN esiri olmuşunuz çünkü bunun başka izahı yok size ve sizin gibi düşünenlere altta imzamdada bulunan MEHDİ Bediüzzaman SAİD-İ NURSİ hazretlerinin büyük sözü en iyi cevaptır : CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şaban Dede

Dostum siz kendinizi çok bilmiş ve şanslımı hissediyorsunuz ? daha doğrusu kime güveniyorsunuz ? ALLAH'a ve CEHENNEM'in varlığına inansaydınız ALLAH katında tek geçerli ve hak din olan İSLAM'a HİKAYE demezdiniz sizce dünya üzerinde bulunan o kadar müsluman erkek ve kadın boşunamı namaz kılıyor? Kendini ÇAĞDAŞ ve HÜR zanneden kadınlar el kadar alt ve üstlerle utanmadan ve sıkılmadan sokaklarda vücutlarının en ince ayrıntılarını namahrem erkeklere göstermek için birbirleriyle yarışırken bu sıcakta her tarafını kapatan kadınlar sizce boşunamı kapanıyor ? İşte sizin kafalar bunları düşünmüyor yada ARZULARINIZIN ve NEFSİNİZİN esiri olmuşunuz çünkü bunun başka izahı yok size ve sizin gibi düşünenlere altta imzamdada bulunan MEHDİ Bediüzzaman SAİD-İ NURSİ hazretlerinin büyük sözü en iyi cevaptır : CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİL

arkadaş İslamiyeti tartışmamış, hikayelerin doğruluğunu tartışmış ve mantıklı bir soru sormuş. kaldı ki İslamiyeti de tartışabilir. milyonlarca insanın bir dine inanıp o dinin buyruklarını yerine getirmesi o dinin doğru olduğunu kanıtlamaz, bu o dine inanların gerçekliğidir.

• Nihat Hatipoğlu gibi ayda bilmem kaç milyar maaş alan din tüccarlarına karşı olsam da, İslami hikayeler iyidir, güzeldir. Batı kültürünün, elfler, cüceler vb... saçma sapan, ruh karartıcı hikayelerine baktığımızda, İslam hikayeleri, iyiliği, cömertliği, huzuru, ahlakı anlatır. Ancak milletimiz eline kitap alıp okumadığı için, malesef bu hikayelerden nasibini alamamış. Dizilerle, filmlerle ahlakı bozulmuş. Kendi kültürümüze ait hikayeler, masallar ve efsanelerden uzak yetişmişiz. Kitap okumak zor geldiği ve televizyonun karşısında yatmak kolay geldiği için, televizyonlar ne verirse, toplum onu almış. Oysa ki bir islam tarihi okunsa, geçmişimize ait o güzel hikayelerle bir nesil yetişiyor, Türkiye çok farklı bir ülke olacak. İslam ahlak dinidir. Bütün dünyaya ahlakın ne olduğunu öğretmiştir. Ancak günümüzde ahlaksızlık almış başını gitmiş. İslamın tüm güzelliklerinden kopuk, kimlik bunalımı yaşayan bir topluma dönüşmüşüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Nihat Hatipoğlu gibi ayda bilmem kaç milyar maaş alan din tüccarlarına karşı olsam da, İslami hikayeler iyidir, güzeldir. Batı kültürünün, elfler, cüceler vb... saçma sapan, ruh karartıcı hikayelerine baktığımızda, İslam hikayeleri, iyiliği, cömertliği, huzuru, ahlakı anlatır. Ancak milletimiz eline kitap alıp okumadığı için, malesef bu hikayelerden nasibini alamamış. Dizilerle, filmlerle ahlakı bozulmuş. Kendi kültürümüze ait hikayeler, masallar ve efsanelerden uzak yetişmişiz. Kitap okumak zor geldiği ve televizyonun karşısında yatmak kolay geldiği için, televizyonlar ne verirse, toplum onu almış. Oysa ki bir islam tarihi okunsa, geçmişimize ait o güzel hikayelerle bir nesil yetişiyor, Türkiye çok farklı bir ülke olacak. İslam ahlak dinidir. Bütün dünyaya ahlakın ne olduğunu öğretmiştir. Ancak günümüzde ahlaksızlık almış başını gitmiş. İslamın tüm güzelliklerinden kopuk, kimlik bunalımı yaşayan bir topluma dönüşmüşüz.

Dostum aynı fikirde olduğumuz için size arkadaşlık gônderdim kabul ederseniz sevinirim

• Şaban Dede kullanıcısına yanıt
    Dostum afedersin ama sen ne diyorsun?Ben ne demisim sen ne demissin

• Din düşük zekalı adam işidir . Sen aradan milyon sene de geçse bu hikaye değişmedi ve değişmeyecek dersen adam sana inanacak , ağzının içine bakacak . Çünkü kitle düşük zekada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man_of_Miracles -- 19 Ağustos 2017; 9:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grup_34

Dostum afedersin ama sen ne diyorsun?Ben ne demisim sen ne demissin

Kardeş Nihat hocama laf söylediğiniz için sizi İSLAM karşıtı zannettim sürçü lisan ettiysem af ola
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man_of_Miracles

Din düşük zekalı adam işidir . Sen aradan milyon sene de geçse bu hikaye değişmedi ve değişmeyecek dersen adam sana inanacak , ağzının içine bakacak . Çünkü kitle düşük zekada .

Bu kişilere: 'İnsanların (gerçek mü'minlerin) iman ettiği gibi siz de iman edin' denildiğinde: 'Aptalların iman ettiği gibi mi iman edeceğiz?' diye söylerler. İyi bilin ki, aptallar bizzat kendileridir ama bunu bilemiyorlar.BAKARA13

• quote:

quote:

Din düşük zekalı adam işidir . Sen aradan milyon sene de geçse bu hikaye değişmedi ve değişmeyecek dersen adam sana inanacak , ağzının içine bakacak . Çünkü kitle düşük zekada .

Bu kişilere: 'İnsanların (gerçek mü'minlerin) iman ettiği gibi siz de iman edin' denildiğinde: 'Aptalların iman ettiği gibi mi iman edeceğiz?' diye söylerler. İyi bilin ki, aptallar bizzat kendileridir ama bunu bilemiyorlar.BAKARA13

Bayiliyorum şu ayet atma olayiniza . Zekaniz hemen de belli oluyor . Yazik ...

• adı üstünde hikaye işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

adı üstünde hikaye işte

Hikaye deyip geçmiyeceksin. İlkokul öğretmenim anlatmıştı. Bi gün Kangal köpeğine kemik iliği yedirmiş. Hayvanın sırtına çıkmış, gezmiş. Bu hikayeden sonra ben eve gelip annemden kemik iliği istemiştim. Annem yani yapmıştı. Ben de kemiklerin içindeki ilikleri hüpletmiştim. Normalde görüntüsünden bile iğrenirdim, ama hikaye sağlam, daha çocuğuz, hayal gücümüz yüksek. Öğretmenin anlattığı hikaye beni çok etkilemişti. Öğretmen bize Kel Aliço'yu anlatırdı. Amerikaya güreşe gitmiş. Bi eline çekermiş, karşısında rakip dayanamazmış. İşte biz bu hikayelerle büyüdük. Ben yetişkin olana kadar, Osmanlı güreşçilerinin, şimdiki güreşçilerin 10 katı güce sahip olduklarını sanırdım.

Abartı var ama işe yarıyo. Adı üstünde hikaye. İlle de doğru olacak değil. Ama çirkin amaca hizmet eden hikaye olmadıktan sonra, biz insanlar biraz hikayeyi severiz. Abartı ve hikaye hayatımızın her yerinde mevcut. Büyükler, küçüklerine güzel hikayeleri anlatırken biraz abartmayı sever.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

adı üstünde hikaye işte

Hikaye deyip geçmiyeceksin. İlkokul öğretmenim anlatmıştı. Bi gün Kangal köpeğine kemik iliği yedirmiş. Hayvanın sırtına çıkmış, gezmiş. Bu hikayeden sonra ben eve gelip annemden kemik iliği istemiştim. Annem yani yapmıştı. Ben de kemiklerin içindeki ilikleri hüpletmiştim. Normalde görüntüsünden bile iğrenirdim, ama hikaye sağlam, daha çocuğuz, hayal gücümüz yüksek. Öğretmenin anlattığı hikaye beni çok etkilemişti. Öğretmen bize Kel Aliço'yu anlatırdı. Amerikaya güreşe gitmiş. Bi eline çekermiş, karşısında rakip dayanamazmış. İşte biz bu hikayelerle büyüdük. Ben yetişkin olana kadar, Osmanlı güreşçilerinin, şimdiki güreşçilerin 10 katı güce sahip olduklarını sanırdım.

Abartı var ama işe yarıyo. Adı üstünde hikaye. İlle de doğru olacak değil. Ama çirkin amaca hizmet eden hikaye olmadıktan sonra, biz insanlar biraz hikayeyi severiz. Abartı ve hikaye hayatımızın her yerinde mevcut. Büyükler, küçüklerine güzel hikayeleri anlatırken biraz abartmayı sever.

kangala kemik iliği yedirmene gerek yok yetişkin iri bir kangal seni sırtında gezdirir zaten :D
    2 arkadaş köpeklerimizi sahilde gezdiriyorduk bende king doberman arkadaşımda rott vardı karşıdan bir grup geldi 7 kişiydiler ve kangala hakim olamıyorlardı o derece hatta hemen köpekleri diğer tarafımıza almıştık kazara havlarlar falan da başımıza iş alırız diye

ilk mesajda da yazdım adı üstünde hikaye işte çok kaale almamak lazım , benim gözümde tolkienin yüzüklerin efendisi ile farkı yok, ayrıca hikaye neden çirkin bir amaca hizmet etsin ?

• quote:

quote:

Bak ben hayatta 3 seyden nefret ederim, birincisi musluman olmayanlara ayetlerden ornekler verenler ikincisi birincisi ucuncusu ilk ikisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

quote:

quote:

Bak ben hayatta 3 seyden nefret ederim, birincisi musluman olmayanlara ayetlerden ornekler verenler ikincisi birincisi ucuncusu ilk ikisi

Senin nefret etmen umurumda mı olması gerekiyor. Çok da tınnnn.

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Hahahaha cahaletinle ortalığı yıkmışsın gene elfler,cüceler batı değil kuzeydir.Slav ve Germanic kavimlerde görülür bu tarz hikayeler ve gayet zevkli.İslam ahlak dini demek biraz garip ahlakı bacak arasında arıyor diye müthiş mi oluyor?İslam hikayelerinin çoğu uydurma olmasa da bozunmuş hikayelerdir.Agızdan agza geçen hikayelerde olduğu gibi bunun dinle alakası olmasa da zorla oraya çekiyorsun.

• quote:

Nihat Hatipoğlu gibi ayda bilmem kaç milyar maaş alan din tüccarlarına karşı olsam da, İslami hikayeler iyidir, güzeldir. Batı kültürünün, elfler, cüceler vb... saçma sapan, ruh karartıcı hikayelerine baktığımızda, İslam hikayeleri, iyiliği, cömertliği, huzuru, ahlakı anlatır. Ancak milletimiz eline kitap alıp okumadığı için, malesef bu hikayelerden nasibini alamamış. Dizilerle, filmlerle ahlakı bozulmuş. Kendi kültürümüze ait hikayeler, masallar ve efsanelerden uzak yetişmişiz. Kitap okumak zor geldiği ve televizyonun karşısında yatmak kolay geldiği için, televizyonlar ne verirse, toplum onu almış. Oysa ki bir islam tarihi okunsa, geçmişimize ait o güzel hikayelerle bir nesil yetişiyor, Türkiye çok farklı bir ülke olacak. İslam ahlak dinidir. Bütün dünyaya ahlakın ne olduğunu öğretmiştir. Ancak günümüzde ahlaksızlık almış başını gitmiş. İslamın tüm güzelliklerinden kopuk, kimlik bunalımı yaşayan bir topluma dönüşmüşüz.

İyi de adamlar elflerin, hobitlerin hikâyelerini bunlardan ders çıkarmak, ibret almak için okumuyor ya da izlemiyor ki: zevk için okuyor ya da izliyorlar. İslâmî hikâyeler ise ibret alınsın diye anlatılır. Amaç farklı. İki alakasız şeyi kıyas etmişsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.