Şimdi Ara

Işıldak devresi yanan elemanlar... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
3
Favori
58.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oncelıkle eger orjınal devreyıde tamır edeceksen eger sen yıne o tr lerı al
    o devreyı tamir eder kullanırsın
    ama sımdı yaptığımız hem senın öğrenmek ıcın hemde farklı bırsey yaparak yıne aynı ısı gören bunu ben yaptım dıyecegın bırsey olur :)
  • japon_japon kullanıcısına yanıt
    Yok artık seni dinleyeceğim. :) Anladığım kadarıyla bunda şarj adaptörü gerilimi düşüreceğinden arıza ihtimali düşük olacak. Yeni gelecek ışıldağada ilk bozulmasında aynı operasyonu yapabilirim :) Bu arada 5V bir tane buldum amerikadan aldığım eski Jabra kulaklığa ait. Ama ilginçtir etiketin bir tarafında 110V yazıyor diğer tarafta 110-240V. Şebekeye bağlayayıp öölçeyim mi bir?

Işıldak devresi yanan elemanlar...

• superlative kullanıcısına yanıt
    gerek yok swich mod trafolar 110 ve 220v aralığında rahat calısırlar

ac ıcını kutusundan çıkart hemen
    kutusunda output 5v kac ??ma yazıyor pekı ?

5v 500ma miş hehe resımi büyütünce gordum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 27 Mart 2017; 18:49:26 >
    Bağladım 220V Evi yakmam inşallah :) canavar givi veriyor Jabra adaptörüm 5.25V

• güzel cok ısımızı görecek o adoptor
    icinide acınca bı resım at ok

simdi elinde ne tur transıstorler var sağlam olduğuna emın olduğun

trleri koy masaya oncelıgımız npn olan tr ler ama yoksa pnp de olabılır elindekilerin
    kodlarınıda yazarsan bana sevınırım bc serisi varsa oncelik ver :)
    Akşam yemeğini yiyeyim devam edelim hocam :) keyifli olacak bu. Ama anlamadığım niye adaptörün içini açmamı istiyorsun? 5V u direkt basmayacak mıyız ışıldak devresine? TS konusu sakat parçalamam lazım bir çok aleti. İki tane var onlarda bozuk kullanmadığım elektronik aletleri açıp bakmam lazım. En kötü sipariş geçerim ama. Sen vaktin oldukça yaz hocam ben yemeği yiyeyim geleceğim :) HAdi iyi akşamlar. Bu başlıkta online ışıldak tamir ediyoruz :)
    ıcını açmamı ıstememmın sebebı ışıldak kutusunun ıcıne daha koay sığmasıdır kutusuyla beraber olunca nasıl
    sıgdırcaz demı yaaa.. :)))

bende uc tane pili birleştirdim devreyı yapmaya devam edıyorum
    sen yemegını ye eskılerden hemen tr sökmeye basla ...ben burdayım ..
    :) Hocam yemek işi tamam, benim anlatmaya çalıştığım şey şu ben bunu 220V'a zaten bağlamayacak mıyım? Hali hazırda banyo üstünde 220 port var. Bu Jabra adaptörü hiç açmadan direk bağlayayım ışıldak içine 5V versek nasıl olur diyecektim ama tamam istediğin gibi olsun ışıldak içine 220V basalım Jabrayı parçalıyorum.
    Hocam içinde bir sürü şey var bu Jabra'nın :) Bir tanede transistör var ama sen bunu bozdurmayacaksın sanırım. Ben TPLink adaptörlerimden birini parçalayacağım TS bulmaya çalışıyorum. Yalnız bu Jabra'nın adaptörü güzelmiş içi. Kalite yanı değil mi?

eger sen ışıldağın ıcıne sarj devresini monte etmıyeceksen sen bılırsın
    hem bak bakalım ısıldagın devresının olduğu yere o devre sıgıyormu ?
    sığıyorsa eger ısıldagın 220v girişini bu sarj devresının 220 si baglıcaz ok
    ha sen ıstemıyorsan eger sarj aletını dıstanda kullana bılırsın o senın secımın

ben ıcıne monte edelım diye düşünüyordum
    Hocam, bence bu adaptör dışarda dursun. Yarın adaptör bozulur hemen başka 5V adaptör alırıp kullanırım. Bir delik açarım ışıldak kasasına içeri veririm 5V'u zaten sığmıyorda. Bu arada sana TS arayıroum deli gibi. İsimsiz bir tane yavru buldum inşallah çalışıyordur bakıp söyleyeceğim.
    tamam sen oyle ıstıyorsan oyle olsun 5v besleme dısardan olsun bozulursa

yenısını dısardan vermek mantıklı ben yemk molası verıyorum gelrim yıne
    Afiyet olsun bende 5V'u Jabranın kapağını kapatayım akşamı kılayım geliyorum hemen :) Bitirsek bugün bu işi süper olacak ben 4V aküyüde harici güç kaynağına bağlıyorum dolsun diye.
    Hocam çok eski çakmak şarjına takılan MP3 çalarlardan vardı atıl duran hani şu radyo dalgası şeklinde araç radyosuna yayın yapan onu parçaladım aşağıdaki fotoğraftaki soldaki yavruyu buldum :) sağdaki ise ışıldağın orjinal bozuk TS si. Umarım bunu kullanabiliriz. NPN sanırım üzerinde TL yazıyor başkada birşey yazmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superlative -- 27 Mart 2017; 20:53:50 >
  • :) o soktuğun kumandanın alıcı gozu yanı transıstor degıl :)))
    bakınmaya devam uzerındekı numaraları netten bak transıstor olduğuna emın ol oyle sok bence
    Bu çıkan TS biraz garip, Multimetremi kısa devre moduna alıyorum. + probunu orta bacağa değdiriyorum. - probuda önce soldakine değdiriyorum. 521 gösteriyor. sağdaki bacağa tutuyorum 582 çıkıyor

orta bacağa - verip önce soldakine + probu tutuyorum : 1468 sağdakine tutuyorum 1 gösteriyor. Sağlam mı acaba.
    Doğru diyorsun bunun birde ufak kumandası vardı hay Allah :) Ya bir tane sürekli ileri giden analog radyolu casio masa saati var aradığım içinde olabilir mi? Daha yenisi var dijital radyolı philips marka. Bu casio yu gözden çıkarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superlative -- 27 Mart 2017; 21:7:28 >
    daha cok eskı radyo gibi olan cihazlar varsa elınde onlara bak digital göstergeli olanlardan uzak dur
    mesela az oncekı resımdekı adoptorlerden bırının ıcını ac onlarda mutlaka vardır

sökmeden once tr yı uzerındekı numarayı bana yaz ben bı bakayım ok
    Hocam define buldum :) Bunu parçalayabiliriz TS var içinde. Saati hep ileri gidiyor daha güzel radyom var zaten. Hemde iki alarmli eğer işine yararsa TS leri bunu deşelim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.