Şimdi Ara

İş İçin Tavsiye Laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşyerinde kullanılmak amaçlı aşağıdaki isteklere cevap verebilecek bir laptop arıyorum, 1-2 gün içerisinde sipariş edileceği için acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Fiyat 2.plandadır.

• En az 5 yıl problem çıkarmamalı,
    • Ev ve iş arasında sürekli taşınacağından hafif olmalı,
    • Isınma sorunu yaşanmamalı,
    • Hızlı olmalı (en az i7 / en 8 gb ram),
    • Depolama alanı yeterli olmalı (en az 1 tb hdd / ssd),
    • WiFi çekimi güçlü olmalı,
    • Yazılım geliştirme (visual studio), grafik işleme (photoshop, 3dmax,vb.) programlarında sorun yaşatmamalı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0me0 -- 28 Ocak 2015; 23:37:05 >

• http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9808

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0me0

İşyerinde kullanılmak amaçlı aşağıdaki isteklere cevap verebilecek bir laptop arıyorum, 1-2 gün içerisinde sipariş edileceği için acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Fiyat 2.plandadır.

• En az 5 yıl problem çıkarmamalı,
    • Ev ve iş arasında sürekli taşınacağından hafif olmalı,
    • Isınma sorunu yaşanmamalı,
    • Hızlı olmalı (en az i7 / en 8 gb ram),
    • Depolama alanı yeterli olmalı (en az 1 tb hdd / ssd),
    • WiFi çekimi güçlü olmalı,
    • Yazılım geliştirme (visual studio), grafik işleme (photoshop, 3dmax,vb.) programlarında sorun yaşatmamalı,

Oldukça geniş bir tercih listesi var ve bunların tamamını kapsayan bir model ciddi anlamda pahalı olacaktır.
    Özellikle hafiflik işin içine girince ultrabooklara bakmak gerekiyor ve bu da anında rakamın fırlamasına sebep oluyor.
    Burada bana göre en öneli konulardan bir tanesi en altta yazdığınız kısım. Özellikle 3dmax deyince ortalık karışıyor çünkü işin içine render gireceği için RAM ne kadar çoksa o kadar iyidir demektir.
    Yani bence birinci kriteriniz 16gb RAM olmalı... Ya da başlangıç için 8 gb ile başlayıp 16 gerekirse de alınacak şekilde anakartı olan bir model seçilmeli...
    Hem 1 TB HDD olsun hemde SSD olsun dedinizmi rakamlar doğrudan 1500-2000 Dolarların üzerine çıkıyor. Mesela:
    TOSHIBA Portege Z30-A-13H i7-4600U 16G 512GB SSD 13.3 W7 + W8.1PRO + 3G ortalama 6500 TL
    TOSHIBA Portege R30-A-112 i5-4300M 8G 256GB SSD 13.3 W7 + W8.1PRO ortalama 4500 TL

Tabii bu notebooklar 5 sene sınıfına kalitesi nedeniyle girse bile bilgisayar piyasasında 5 sene çok ciddi ve uzun bir zamandır bunu da unutmayın. Yani ne yaparsanız yapın 3 sene sonra cihazlar demode olmaya başlayacaktır hatırlatırım.

Bu durumda en mantıklı yolun ultrabookdan vazgeçmek gerektiği gözüküyor. Tabii dahah düşük sınıf bir ultrabook da alabilirisiniz ancak bu seferde istediğiniz özelliklerden ciddi anlamda feragat etmeniz gerekecektir.

Ben şahsen ağırlıktan vazgeçmenizin size ciddi anlamda ekonomi sağlayacağını ve buna karşılık da oldukça kaliteli bileşenlerden oluşan bir notebook alabilmenizi sağlayacağını düşünüyorum.
    Bu duruma en yakın notebooklar da ASUS'un N550JK modelleri diyebilirim. Örnek olarak benim en çok tavsiye edeceğim model şu:
    Asus N550JK-CN090H
    Tam anlamıyla sizin istediklerinizin tamamını karşılayabilecek düzeyde olduğunu söyleyebilirim... (Ağırlık hariç...!)
    http://www.indirimkenti.com/Products-URUN2565501-asus-n550jk-cn090h-i7-4700-156-16g-15t-4g-w81.html
    Ağırlık içinde tavsiyem sırt çantalı bir notebook çantası almanızdan yana ve bu durumda taşımakta işkence olmaktan çıkabilir...

Saygılar...
    www.indirimkenti.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.