Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman sızden haberlerı bekliyorum allah razı olsun allah açıl sıfalar versın.bıraz once cok fazla bagırsakalrımdan sesler gelıyordu duşa gırıdm sıcak su ve karnıma yaptığım masala af edersınız gaz cıktı ama dedıgım gıbı kokusu falan yok fısss dıye balon ıner gıbı bışı ınıyor ve rahatladım bagırsakalrımdan gelen sesler bıraz daha azaldı .colpermın genellıkle ne gıbı sıkayetlerde tavsıye edılıyor.bır de bıtkısle nane yağından yapıldığı ıcın tercıh etmek ıstıyorum zararı olmaz dusuncesıyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

quote:

Orijinalden alıntı: computerhe@d

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar aranızda benim gibi ibs hastası olan var mı?sürekli gaz çıkması hastalığı olan?

evet bende var.
    zaten bu hastalıkta en büyük sorun bu gaz sorunudur..!

O zaman sizdede devamlı gaz çıkıyo ama hissetmiyosunuz demektir.O kadar yazan gördüm sanırım bu yerde sadece ikimiz ibsyiz.Bizdeki belirtiler diğer arkadaşlarda yok.Peki siz bu sürekli gazdan kurtulmak için.Bağırsaktan gelen guruldamalardan ve devamlı ishal tuvaleti tutamama vs..neler yapıyosunuz?

gazı hissediyorum.13 yıldan beri ibs hastasıyım.Şu ana kadar bu gazı engelleyemedim. Malesef bu hastalığın bir tedavisi yok. Hastalığı fazla düşünmemelisin.
    Düşündükçe rahatsızlık artar.Bununla yaşamayı öğrenmelisin.

Peki siz nasıl çalışıyosunuz?Ben çalışamıyorum bile.Bundan kurtulmam şart.Bende 10-11 yıllık ibs hastasıyım.akupunktur ve bazı egzersizler(tibetin gençlik ayini) önerdiler

2.5 seneden beri öğretmenim. Ne kadar gaz olsa da hiç takmıyorum kafama. İşime yoğunlaşıp hastalığı mümkün olduğunca hatırlamamaya çalışıyorum. Bazı vakitleri aksatsam da namaz kılıyorum. Bu bana iyi geliyor. Spor yapabilirsin. spor seni rahatlatabilir. En önemlisi de ne kadar gaz sorunun olursa olsun topluma karışmalısın. Yanlızlık ibs sürekli düşünmeni sağlar, bu ibs'nin etkilerini arttırır.

Demesi kolay tabi.Neler çektiğimi bi ben bide allah bilir.Aşıağılanma,küfür,hakaret,yalnız kalma vs...Kafama takmamakla bitmiyo.Çünkü önemli olan sizin değil insanların size nasıl davrandığı.Yapayalnız kalıyorum.toplumdan dışlanıyorum.

hocam senin derdin ibs değil gibi. yani sen anal kaslarını kontrol edemiyorsun gibi geldi bana.

Bunun anal kaslar ile alakası yok. Geita, ultrason, endoskobi ve klonoskobi testlerini yaptırdım. Bir şey çıkmadı. 13 seneden beri aynı sorunlar devam ediyor. Bendeki sorunlar İBS ile bire bir uyuşuyor. Bazı ibs hastalarında sürekli gaz çıkarma sorunu olabiliyor.Ben ve turkuaz999 daki gibi. bazılarında ishal, bazılarında kabızlık var. mesala bende hem ishal hem kabızlık var.

turkuaz999 kardeşim senin kadar sorun yaşamasamda seni anlıyorum. Çünkü bende benzer sorunlar yaşadım. Toplum içinde istemsiz bir şekilde sürekli gaz çıkarmanın verdiği sıkıntıyı bilirim. Hem bu gaz çıkarma olayı öğrencilerimin karşısında oluyor. Fazla kafaya takmıyorum. Bu yüzden seni en iyi İBS hastaları anlar. Olayı kafada bitirmelisin. Yoksa hayatın bu şekilde devam eder.

Bu forumda yazılanlar üzere bende colpermin siparişi verdim.2 haftadan beri kulanmaktayım. Gaz sorununda pek bi işe yaramadı.Ama ishal ve acil tuvalet ihtiyacı konusunda etkili olduğunu söyleyebilirim. İnşallah kullandıkça diğer sorunlarda da faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computerhe@d -- 11 Temmuz 2013; 0:22:20 >

• arkdslar bır de probıyotıklerden en cok hangısını tavsıye edersını?NBL prıbıyotık var acttiflora olanı var hangısını tavsıye edersınız?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar aranızda benim gibi ibs hastası olan var mı?sürekli gaz çıkması hastalığı olan?

evet bende var.

O zaman sizdede devamlı gaz çıkıyo ama hissetmiyosunuz demektir.O kadar yazan gördüm sanırım bu yerde sadece ikimiz ibsyiz.Bizdeki belirtiler diğer arkadaşlarda yok.Peki siz bu sürekli gazdan kurtulmak için.Bağırsaktan gelen guruldamalardan ve devamlı ishal tuvaleti tutamama vs..neler yapıyosunuz?

gazı hissediyorum.13 yıldan beri ibs hastasıyım.Şu ana kadar bu gazı engelleyemedim. Malesef bu hastalığın bir tedavisi yok. Hastalığı fazla düşünmemelisin.

Peki siz nasıl çalışıyosunuz?Ben çalışamıyorum bile.Bundan kurtulmam şart.Bende 10-11 yıllık ibs hastasıyım.akupunktur ve bazı egzersizler(tibetin gençlik ayini) önerdiler

2.5 seneden beri öğretmenim. Ne kadar gaz olsa da hiç takmıyorum kafama. İşime yoğunlaşıp hastalığı mümkün olduğunca hatırlamamaya çalışıyorum. Bazı vakitleri aksatsam da namaz kılıyorum. Bu bana iyi geliyor. Spor yapabilirsin. spor seni rahatlatabilir. En önemlisi de ne kadar gaz sorunun olursa olsun topluma karışmalısın. Yanlızlık ibs sürekli düşünmeni sağlar, bu ibs'nin etkilerini arttırır.

Demesi kolay tabi.Neler çektiğimi bi ben bide allah bilir.Aşıağılanma,küfür,hakaret,yalnız kalma vs...Kafama takmamakla bitmiyo.Çünkü önemli olan sizin değil insanların size nasıl davrandığı.Yapayalnız kalıyorum.toplumdan dışlanıyorum.

hocam senin derdin ibs değil gibi. yani sen anal kaslarını kontrol edemiyorsun gibi geldi bana.

Bunun anal kaslar ile alakası yok. Geita, ultrason, endoskobi ve klonoskobi testlerini yaptırdım. Bir şey çıkmadı. 13 seneden beri aynı sorunlar devam ediyor. Bendeki sorunlar İBS ile bire bir uyuşuyor. Bazı ibs hastalarında sürekli gaz çıkarma sorunu olabiliyor.Ben ve turkuaz999 daki gibi. bazılarında ishal, bazılarında kabızlık var. mesala bende hem ishal hem kabızlık var.

turkuaz999 kardeşim senin kadar sorun yaşamasamda seni anlıyorum. Çünkü bende benzer sorunlar yaşadım. Toplum içinde istemsiz bir şekilde sürekli gaz çıkarmanın verdiği sıkıntıyı bilirim. Hem bu gaz çıkarma olayı öğrencilerimin karşısında oluyor. Fazla kafaya takmıyorum. Bu yüzden seni en iyi İBS hastaları anlar. Olayı kafada bitirmelisin. Yoksa hayatın bu şekilde devam eder.

Bu forumda yazılanlar üzere bende colpermin siparişi verdim.2 haftadan beri kulanmaktayım. Gaz sorununda pek bi işe yaramadı.Ama ishal ve acil tuvalet ihtiyacı konusunda etkili olduğunu söyleyebilirim. İnşallah kullandıkça diğer sorunlarda da faydalı olur.

volkan arkadaşımızın da bahsettiği gibi, bence de anüs kısmındaki kaslarda bir sıkıntı var ki, sürekli tuvalet kaçırma sıkıntısı oluyor, bahsedilen bu, yoksa gaz herkeste var. Turkuaz999 un bu sıkıntısı soru işareti bırakıyor. İBS de sürekli tuvalet kaçırma diye bir durum yok. sürekliliğini boş ver, arada bir bile olmaz bu.. oluyorsa kalın bagırsagın son kısmı yani anüste bir sıkıntı vardır. Ya İBS ile bir ilgisi yoktur, yada ibs sindir zorlamalar sonucu fiziksel yapısı bozulmuştur vs. İster ibs ol ister olma, bagırsaklar asla zorlanmamalıdır.
    şöyle birşeyde olmuş olabilir; İBS sindir, yalancı tuvalet hissi çok olur, ayrıca bagırsakları tam boşaltamama, bu gibi durumlarda tuvalette bagırsakları çok zorlarsın ve fiziksel bozulmalar sarkmalar meydana gelir anüste, belki böyle birşeyde olmuş olabilir. Eger İBS isen bu konularda çok bilinçli olman lazım ve bagırsakları zorlamamak gerek.

colpermine in gaz konusundaki etkisi ise yaklaşık 2 aylık lık kullanımdan sonra başladı bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 11 Temmuz 2013; 5:46:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uludag_brs16

arkdslar bır de probıyotıklerden en cok hangısını tavsıye edersını?NBL prıbıyotık var acttiflora olanı var hangısını tavsıye edersınız?

ben sadece dogal kefir derim.. kefir işe yaramazsa hiçbiri yaramaz. kefir bakterilerinin diger probiyotiklerle olan kıyaslaması ,farklarını daha önceki yazılarda yazmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

arkadaşlar açıl yardımınıza ıhtıyacım var lütfen...bende aşırı gaz ve sık sık bağırsak hareketlıglı var sesız ortamda durmak ıstmeıyorum artık.bagırsaklarımdan acayıp cok ses geliyor su ıcsem bıle geliyor soda kahve kola ıctıgımde duşunun.ozellıkel aksam yemegınden sonra sankı bağırsaklarımda mtor var o sesler acayıp çoğalıyor.sabah da 6-7 gıbı gaz sıkışması ıle uyanıyorum ve bagırsakalrımdn gelen seslere uyanıyorum o saatte wc ye gıdıp gaz çıkarınca rahatlıyorum kokusu falan yok .colpermın gz ve bagırsaklardakı sese ıyı gelır mı bır de kabızlığım var.psıkolojımı etkılemesını ıstmeıyorum sosyal bı hayatım var bıraz daha gec olrusa etkılıyecegını düşünüyorum sımıden onlemını almak ıstıyorum.gece yatamadan once başlıyor bagırsakalrımdakı sesler sankı gaz çıkarıyormuşum gıbı gurultulu sesler geliyor o nasıl gürültüyse artık lutfne colpermın işe yarıyorsa bunalra hemen sıparıs verıcme ve kabızlık da var ıshal degılım

Güzel kardesim senin şikayetlerinin aynısı bende mevcut.
    Yıllardır bu sıkıntı ile yasıyorum ve eve kapandım.
    KArın bölgeni üşüttügünde de muhtemelen gaz sancı ve guruldamaları oluşuyordur.

Ben şikayetlerimi barsak florasında bozulmaya baslamıstım lakin birkaç ay evvel endoskopi ve biyopsi yaptırdım ve midemde ülser mikrobu cıktı.
    aynı zamanda gastirt ve reflüde.

3 lü antibiyoik tedavisi ile yüzde 70 şikayetlerimden kurtuldum.
    LAkin tam iyleşme olmadı.
    Muhtemelen ülser mikrobu tam olarak yok olmadı.

Sana tavsiyem direk hastaneye git ve endoskopi ve biyopsi iste.
    Kan tetkikleride yaptır.
    Gaita yani dışkı tetkiki yazarsa isteme cünkü ülser mikrobu bu testte herzaman tespit edilemez.
    En dogrusu biyopsidir.

Bu tetkikler sonrası cıkan sonuca göre doktor tedavi baslar sana.
    Colpermin icin daha erken.
    Ben dünden beri kullanıyorum sendeki şikayetlerim sebebiyle.
    Lakin şuan birşey farketmedi henüz.

Senin için ilk adım bi gastro veya genel cerrah doktoruna gidip endoskopi,biyopsi ve kan tetkikleri istemen.

gaz konusunda etkisi günler sonra ortaya çıkıyor ama bence sen yanlış zamanda ve kullanım olarak yanlış miktarda başladın. birde kullanım hatası yaparsan hiçbir faydasını göremezsin. senin başlangıç dozun 3x2 olmalıydı. ancak sen 1x1 le başladın. colperminin etki süresi belliyken böyle bir kullanım tamamen yanlıştır.

• akupunktur ile ilgili soruya cevap olarak;

akupunktur, çeşitli yollarla(igneleme vs) beyinin sıkıntılı bölgeye yogunlaştırılması denebilir, beyinin o bölgedeki problemlerle ilgili daha aktif faaliyet göstermesi saglanır. bence faydası olacaktır. çünkü ibs sinirsel işleyişle ilgili bir rahatsızlıktır.

Bagırsaklar rehabilite edilebilir. Nasıl felç geçiren bir insan aylar yıllar sonra yürütebiliniyor, yada ellerinde fonksiyon kaybı olanlar rehabilite edilip eski haline zamanla aldırılabiliyorsa, bagırsaklar içinde aynı şey geçerli, ama bunun için zaman lazım. hep belirttiğim gibi İBS aniden çıkmaz, yavaş yavaş ortaya çıkar, bardaga damlayan son damla gibi son belirti ise herşeyi çok daha hissedilir hal aldırır, İbs ne kadar zamanda oluştuysa o kadar zamanda gidecektir. bazen bu 3-5 yıl sürebilir bazende 10 yıl.

bagırsakların rehabilite edilebilirliği hakkında daha somut bilgi vermek istersek, bebek yada çocukları düşünün, tuvalet egitimi verilir. çünkü tuvaletlerini tutamazlar. bunun için bagırsak ve idrar yolları rehabilite edilir, bu rehabilitsayon en az 2-5 yıl sürebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

quote:

arkadaşlar açıl yardımınıza ıhtıyacım var lütfen...bende aşırı gaz ve sık sık bağırsak hareketlıglı var sesız ortamda durmak ıstmeıyorum artık.bagırsaklarımdan acayıp cok ses geliyor su ıcsem bıle geliyor soda kahve kola ıctıgımde duşunun.ozellıkel aksam yemegınden sonra sankı bağırsaklarımda mtor var o sesler acayıp çoğalıyor.sabah da 6-7 gıbı gaz sıkışması ıle uyanıyorum ve bagırsakalrımdn gelen seslere uyanıyorum o saatte wc ye gıdıp gaz çıkarınca rahatlıyorum kokusu falan yok .colpermın gz ve bagırsaklardakı sese ıyı gelır mı bır de kabızlığım var.psıkolojımı etkılemesını ıstmeıyorum sosyal bı hayatım var bıraz daha gec olrusa etkılıyecegını düşünüyorum sımıden onlemını almak ıstıyorum.gece yatamadan once başlıyor bagırsakalrımdakı sesler sankı gaz çıkarıyormuşum gıbı gurultulu sesler geliyor o nasıl gürültüyse artık lutfne colpermın işe yarıyorsa bunalra hemen sıparıs verıcme ve kabızlık da var ıshal degılım

Güzel kardesim senin şikayetlerinin aynısı bende mevcut.
    Yıllardır bu sıkıntı ile yasıyorum ve eve kapandım.
    KArın bölgeni üşüttügünde de muhtemelen gaz sancı ve guruldamaları oluşuyordur.

Ben şikayetlerimi barsak florasında bozulmaya baslamıstım lakin birkaç ay evvel endoskopi ve biyopsi yaptırdım ve midemde ülser mikrobu cıktı.
    aynı zamanda gastirt ve reflüde.

3 lü antibiyoik tedavisi ile yüzde 70 şikayetlerimden kurtuldum.
    LAkin tam iyleşme olmadı.
    Muhtemelen ülser mikrobu tam olarak yok olmadı.

Sana tavsiyem direk hastaneye git ve endoskopi ve biyopsi iste.
    Kan tetkikleride yaptır.
    Gaita yani dışkı tetkiki yazarsa isteme cünkü ülser mikrobu bu testte herzaman tespit edilemez.
    En dogrusu biyopsidir.

Bu tetkikler sonrası cıkan sonuca göre doktor tedavi baslar sana.
    Colpermin icin daha erken.
    Ben dünden beri kullanıyorum sendeki şikayetlerim sebebiyle.
    Lakin şuan birşey farketmedi henüz.

Senin için ilk adım bi gastro veya genel cerrah doktoruna gidip endoskopi,biyopsi ve kan tetkikleri istemen.

gaz konusunda etkisi günler sonra ortaya çıkıyor ama bence sen yanlış zamanda ve kullanım olarak yanlış miktarda başladın. birde kullanım hatası yaparsan hiçbir faydasını göremezsin. senin başlangıç dozun 3x2 olmalıydı. ancak sen 1x1 le başladın. colperminin etki süresi belliyken böyle bir kullanım tamamen yanlıştır.

Alıntıları Göster
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:56:58 >

• doktorlarda kefır yerıne proboyotıkler dıyor kefır kecı sütünden yoğurtlarda bellı ıslemelrden gectıgı ıcın ıslevsellıgı prıbıyotıkler kadar guclu olmadığı etkısının azaldığı söyleniyor o yüzden kefırı de oyle cok tavsıye etmıyorlar hatta ınternete yazıalrda bıle prof.ların açıklamaları var.probıyotuk yoğurtlarda ve kefırde yukske oranda satışlarda artış oldu araştırmalar yapıldı cok fazlasıyla abartıldığı ıslemlerden gectıgı ıcın asla probıyotuk tabetler kadar etkılı olmayacağı açıldığı günden sonra kefırın yoğurtun etkısının azaldı ve buna benzer bı cok yazılar gordum en uygunu npl probıyotkler deniyor ıcergındekılerı de hepsını tek tek yazmışlar kefırı cok abrtıyorlar sırf satışın artması ıcın denılıyor
  • quote:

doktorlarda kefır yerıne proboyotıkler dıyor kefır kecı sütünden yoğurtlarda bellı ıslemelrden gectıgı ıcın ıslevsellıgı prıbıyotıkler kadar guclu olmadığı etkısının azaldığı söyleniyor o yüzden kefırı de oyle cok tavsıye etmıyorlar hatta ınternete yazıalrda bıle prof.ların açıklamaları var.probıyotuk yoğurtlarda ve kefırde yukske oranda satışlarda artış oldu araştırmalar yapıldı cok fazlasıyla abartıldığı ıslemlerden gectıgı ıcın asla probıyotuk tabetler kadar etkılı olmayacağı açıldığı günden sonra kefırın yoğurtun etkısının azaldı ve buna benzer bı cok yazılar gordum en uygunu npl probıyotkler deniyor ıcergındekılerı de hepsını tek tek yazmışlar kefırı cok abrtıyorlar sırf satışın artması ıcın denılıyor
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:57:14 >
  • kefırın tadına bayılıyorum cogu kışı sevmez ama ben cok sevıyorum benım kullandığımda ulkerın 3 günde tuketıyorum hatta 2 günde bıle tuketırım ama fazla da ıcmeyeyım dıyorum.ben ıctıgım an bagırsakalrımda hareketlılık başlıyor gaz guruldama bu sadece kefır ıcın degıl su ıcsem bıle bagırsakalrdan sesler gelmeye başlıyor suan ramazan mıdem boş hıc ses yok ama 2 sat sonra orucumu açtıktan bı yarım saat sonra bagırsakalrımdan sesler gelmeye gurultu demiyorum gürültüler gelmeye baslıyacak ve aksam 11 -12 gıbı gaz dolucak o gurultular gaza dönucek wc ye gıdıp gaz cıkardıgımda rahatlıyorum ama her zamanda gaz cıkmıyo bagırsakalrım gurul gurul sesler çıkarıyor ve sabah 6-7 gıbı bagırsakalrımın gurutusuna uyanıyorum gaz çıkarıyorum kokusuz ve uyuyorum tekrar.kefırde ıcıyorum yaklaşık2 haftadır ama dedıgım gbıı su da ıcsem kahve de ıcsem mevye suyuda ıcsem ayranda ıcsem kefır de ıcsem bagırsakalrımdan sesler gelmeye başlıyor ac gezeyim daha ıyı .mıdemde cok sukru bı sıkıntı yok ben sadece bu gaz ve seslerden sıkıntıdayım o yüzden colpermın alayım dedım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bende var.

volkan arkadaşımızın da bahsettiği gibi, bence de anüs kısmındaki kaslarda bir sıkıntı var ki, sürekli tuvalet kaçırma sıkıntısı oluyor, bahsedilen bu, yoksa gaz herkeste var. Turkuaz999 un bu sıkıntısı soru işareti bırakıyor. İBS de sürekli tuvalet kaçırma diye bir durum yok. sürekliliğini boş ver, arada bir bile olmaz bu.. oluyorsa kalın bagırsagın son kısmı yani anüste bir sıkıntı vardır. Ya İBS ile bir ilgisi yoktur, yada ibs sindir zorlamalar sonucu fiziksel yapısı bozulmuştur vs. İster ibs ol ister olma, bagırsaklar asla zorlanmamalıdır.
    şöyle birşeyde olmuş olabilir; İBS sindir, yalancı tuvalet hissi çok olur, ayrıca bagırsakları tam boşaltamama, bu gibi durumlarda tuvalette bagırsakları çok zorlarsın ve fiziksel bozulmalar sarkmalar meydana gelir anüste, belki böyle birşeyde olmuş olabilir. Eger İBS isen bu konularda çok bilinçli olman lazım ve bagırsakları zorlamamak gerek.

colpermine in gaz konusundaki etkisi ise yaklaşık 2 aylık lık kullanımdan sonra başladı bende.

İshal ibsnin belitilerindendir.Tuvaleti tutamama konusuna gelince.Öyle bir ishal ki hemen tuvalete yetişmen lazım yoksa tutulmuyor.Birkaç sayfa öncede bir arkdaş yazmıştı aynı sorunu

• quote:

quote:

doktorlarda kefır yerıne proboyotıkler dıyor kefır kecı sütünden yoğurtlarda bellı ıslemelrden gectıgı ıcın ıslevsellıgı prıbıyotıkler kadar guclu olmadığı etkısının azaldığı söyleniyor o yüzden kefırı de oyle cok tavsıye etmıyorlar hatta ınternete yazıalrda bıle prof.ların açıklamaları var.probıyotuk yoğurtlarda ve kefırde yukske oranda satışlarda artış oldu araştırmalar yapıldı cok fazlasıyla abartıldığı ıslemlerden gectıgı ıcın asla probıyotuk tabetler kadar etkılı olmayacağı açıldığı günden sonra kefırın yoğurtun etkısının azaldı ve buna benzer bı cok yazılar gordum en uygunu npl probıyotkler deniyor ıcergındekılerı de hepsını tek tek yazmışlar kefırı cok abrtıyorlar sırf satışın artması ıcın denılıyor

Ben katılmıyorum buna.
    KEfir konusunda 2 yıldır araştırmma yapıyorum ve bizzat denedim denettim.
    Bu konuda bi bitirme tezi yapılmıs onuda inceledim ank ünivde.
    Evde yapılanlar ile hazır satılanlar arasında yüzdelik oranda yüzde 3-5 oranında ancak fark oldugu laboratuvar ortamında deneylerle test edilmiş.

Kaldıki hazır kefirde probiyotik bakteri yok diyemez kimse cünkü ben bizzat hazır kefirden sütü mayalayıp kefir ürettim bircok kez.Hemde birebir orjinal tad ve kıvamında kefirler.

KEfir may6ası ile tutmadı bile onlarca kg süt çöpe gitti.

Kefirdeki probiyotik bakteriler anladgım kadarıyla uygun ortamda cogalıyorlar ki uygun ortamda süttür.
    Sütün icinde veya kendi ortamlarında cogalmaya devam ediyorlar ki zaten bir süre sonra icindeki alkol oranı artıyor tadı ekşimsi oluyor.

Demek istedigim; ben tablet olarakta 2 kutu kullandım actiflora marka ve 1 bardak kefirdeki etkiyi görmedim maalsef.

2 yıl evvel kefirle ilk tanıstıgımda kendimi denedim ve cola citim 1 ltden fazla.İçtikten yarım saat sonra gaz ve guruldamalar hat safhaya cıkardı normalde.
    Lakin kefiri üzerine içince gördümkü gaz ve guruldama yok :)))
    Ve içtigim kefirde ülkerin içim markalı kefiriydi.
    Piyasada eker,altınkılıc ve ülkerin kefiri var.

Bana sorarsanız en iyi ve en lezizi ülkerinki.
    Eker en berbatıdır ve bozuk yogurt gibi tadı olur genelde.
    Altınkılıcta ilk amanlar iyitdi lakin 1 yıldır berbat.

Hazır kefirle ev yapımı arasında cok fark yok onu söyleyebilirim.

Deneyin ve görün farkı.
    Bende cok işe yarıyor.
    Sabahları (saat10-11) uyanırım ve dayak yemiş gibi olurum.
    KEfiri akşamdan icip yattıgımda sabah 1 saatlik uyku ile dahi uyansan dinc uyanırım.
    Ailemdede denettim bazı rahatsızlıklar ve özellikle şiddetli ide sorunları icin.
    Hepsinde inanılmaz fayda sagladık.

bugüne kadar hiçbir şekilde endüstriyel kefir kullanmadım, kullandıgım kefir bakterilerini ziraat fakültesi laboratuarından aldım. yıllardır kullandıgım kefir bu.
    hergün mayalarım.
    tamamen dogal.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet bende var.

İshal ibsnin belitilerindendir.Tuvaleti tutamama konusuna gelince.Öyle bir ishal ki hemen tuvalete yetişmen lazım yoksa tutulmuyor.Birkaç sayfa öncede bir arkdaş yazmıştı aynı sorunu

bahsettiğin gibiyse kesinlikle colpermin kullanmalısın.

isal demeyelim, kıvamlı yada sulu dışkı...isal bambaşka birşeydir. isal in ne demek oldugunu daha önce yazmıştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 11 Temmuz 2013; 19:18:51 >

• benım sıkıntıma da bırılerı bı sey soylesın lütfen... :( suan orucumu açtım ve bagırsakalrımda hareketlılık başladı neden cunku suu ıctımmm hemen bagırsakalrdan sesler elıyor bağırsak seslerine ve o seslerın gaza dönusumu oluyor ancak wc ye gıdıp gaz cıkarttıgımda bagırskalrımdakı hareketlılık gürültüler azalıyor bunun ıcın ne onerıyorsunuz colpermını soroyurm ısrarla ama konu hep başka seylere dönuyorr :(
  • quote:

kefırın tadına bayılıyorum cogu kışı sevmez ama ben cok sevıyorum benım kullandığımda ulkerın 3 günde tuketıyorum hatta 2 günde bıle tuketırım ama fazla da ıcmeyeyım dıyorum.ben ıctıgım an bagırsakalrımda hareketlılık başlıyor gaz guruldama bu sadece kefır ıcın degıl su ıcsem bıle bagırsakalrdan sesler gelmeye başlıyor suan ramazan mıdem boş hıc ses yok ama 2 sat sonra orucumu açtıktan bı yarım saat sonra bagırsakalrımdan sesler gelmeye gurultu demiyorum gürültüler gelmeye baslıyacak ve aksam 11 -12 gıbı gaz dolucak o gurultular gaza dönucek wc ye gıdıp gaz cıkardıgımda rahatlıyorum ama her zamanda gaz cıkmıyo bagırsakalrım gurul gurul sesler çıkarıyor ve sabah 6-7 gıbı bagırsakalrımın gurutusuna uyanıyorum gaz çıkarıyorum kokusuz ve uyuyorum tekrar.kefırde ıcıyorum yaklaşık2 haftadır ama dedıgım gbıı su da ıcsem kahve de ıcsem mevye suyuda ıcsem ayranda ıcsem kefır de ıcsem bagırsakalrımdan sesler gelmeye başlıyor ac gezeyim daha ıyı .mıdemde cok sukru bı sıkıntı yok ben sadece bu gaz ve seslerden sıkıntıdayım o yüzden colpermın alayım dedım
    .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:57:45 >

• nane yağını alıp suya 3-4 damla damlatıp ıcmeyı de duşundum ama uçucu özellıgı olduğu ıcın işe yaramaz dedıler naneyı severım nanelı sekerı de seveırm tadları oyleyse sorun olmaz:) benım aksama akdar orucumu açana akdar hıc ses gelmıyordu sımdı 2 bardak su ıcıp orucumu açtım yavaş yavaş hareketlılık başladı aksam 11 gıbı de bıldıgınız motor sesı gıbıs esler çıkaracak.aç gezsem daha rahatım :)ve ben ıshal degılım wc ye çıkıyorum ama ara ara kabızda olabılıyorum bunun ıcın gun kurusu denen kayısıyı suda bekletıp yıyorum .colpermın eger ıshalı kesıp kabız yapıyorsa almam kabızlık ıllet bıseydır
  • quote:

Sonraki ilk işim colpermin olucak.
    Lakin oda bi tuhafıma gitti.
    Ben naneyi hiç sevmem ve sık sık yagını suda karıstırıp içerdim ve inanmazsınız her ufak tuvalete cıktıgımda sanki nane bahcesine giriyordum :)))

nane yagının neden faydasını görmediğinin bilgisi var burda aslında, daha önce bu bilgiyi, geçmiş yazılar da da verdim.. ama hep son sayfaya bakıldıgı yada önemsenmediği için öylesine okunmuş yada okunmamış..

nane yagını yukarıda bahsettiğin gibi alırsan, nane yagı çogu ucmuş olarak mideden böbreklere yönlendirilir, ve idrar yoluyla atılır. alkalli ortamda açılan kapsülle alırsan mide bunu parçalı gıda olarak algılar böbreklerdeki süzgeçler yerine direk ince bagırsaga yollar ve ince bagırsaktada yaklaşık 2 saat içindede açılır, mentol yaklaşık 7-8 saat boyunca tüm bagırsagı sarar. dolayısıyla faydasını direk görürsün, diger yolla ise amacına ulaşamazsın.

gece 12 gibi aç karnına 1 tane colpermine al, sabah tuvalete çıktıgında dışkının mentol koktugunu göreceksin, buda ilacı dogru kullandıgını gösterir. çünkü kapsül hedef yerde açılmış, mentol bagırsagı sarmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 12 Temmuz 2013; 9:14:08 >

• quote:

quote:

Sonraki ilk işim colpermin olucak.
    Lakin oda bi tuhafıma gitti.
    Ben naneyi hiç sevmem ve sık sık yagını suda karıstırıp içerdim ve inanmazsınız her ufak tuvalete cıktıgımda sanki nane bahcesine giriyordum :)))

nane yagının neden faydasını görmediğinin bilgisi var burda aslında, daha önce bu bilgiyi, geçmiş yazılar da da verdim.. ama hep son sayfaya bakıldıgı yada önemsenmediği için öylesine okunmuş yada okunmamış..

nane yagını yukarıda bahsettiğin gibi alırsan, nane yagı çogu ucmuş olarak mideden böbreklere yönlendirilir, ve idrar yoluyla atılır. alkalli ortamda açılan kapsülle alırsan mide bunu parçalı gıda olarak algılar böbreklerdeki süzgeçler yerine direk ince bagırsaga yollar ve ince bagırsaktada yaklaşık 2 saat içindede açılır, mentol yaklaşık 7-8 saat boyunca tüm bagırsagı sarar. dolayısıyla faydasını direk görürsün, diger yolla ise amacına ulaşamazsın.

gece 12 gibi aç karnına 1 tane colpermine al, sabah tuvalete çıktıgında dışkının mentol koktugunu göreceksin, buda ilacı dogru kullandıgını gösterir. çünkü kapsül hedef yerde açılmış, mentol bagırsagı sarmıştır.

Alıntıları Göster
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:58:0 >

• Merabalar, bende forumun sıkı takipçisiyim,bende 2007den beri İBS hastasıyım. 2007 de üniversiteden mezun oldum, o dönemlerde cock fazla içki özellikle bira içerdim, gene cok içtiğim bi gunden yaklasık 1 hafta sonra dizanteri oldum, antib4iyotik kullandım mikrobun geçtiğin sölediler ama bağırsak floran bozuk iyileşmesi zaman alır dediler, hakkatende adı 6 senedir hala aynı hastalık. Bir ay önce kolonoskopi, endoskopi ve gaita, kan testi, ultrason yapıldı bişi çıkmadı. Bu süre zarfında bu rahatsızlıkla midede karında aşırı heyecan anksiyete ve depresyon oluştu. 3 sene lustral kullandım. İnanın bu 3 sene boyunca hiç sikayetim olmadı, deli gibi yemek yedim içki içtim, ama yaklaşık 20 kilo alınca 3 ay önce bıraktım. Bırakmamla aynı şikayetler geri döndü, şimdi gene psikatr a gittim...Bendede aşırı sancılı dışkılama, terleme, hatta bazen acilde lavmanla çıkarıyorum. Bu deneyimlerimden aşağıdaki sonuçları çıkardım:

1)Bu hastalığın tek ilacı antidepresan çünkü sinirsel sanırım. Seratonin, bir sinirsel iletim maddesi, bağırsakta cok miktarda bulunuyor. Sinir iletimi sırasında uyarıları sinir uçlarına (sinaps) iletiyor ve ilettikten sonra diğer sinir tarafından geri alınıyor. Antidepresan, seratonin geri alımını engelleyerek seratoninin sinir ucunda daha çok kalmasını ve sinir uyarılarını daha cok yapmasını sağlıyor. Daha cok uyarılan bağırsak da hareketlerini yaparak dışkılıyor. Ancak ibs lilerde bağırsak "kakam geldi" diye beyne sinyal gönderiyor ancak beyinden bağırsağa "kakanı yap" uyarısı seratonin azlığından çok yavaş geldiği için spazm sancıları oluyor. ARKADAŞLAR ANTİDEPRESAN BU HASTALIĞIN TEK ÇÖZÜMÜ ÖZELLİKLE ERKEK İSENİZ VE ASKERE GİDECEKSENİZ MUTLAKA ANTİDEPRESAN KULLANIN.
    2) Kuru bakliyat, kuru fasulye, nohut, süt ve süt ürünleri yemeyin. SEBZE AĞIRLIKLI BESLENİN, SEBZE YİYİN, AZ VE SIK YİYİN, HİÇBİZAMAN ÇOK YEMEYİN.
    3)COLPERMİN denen nane yağı kapsulunu deneyin ben sipariş ettim.

BAYAN olarak hamile kalmak istediğim için antidepresanı bırakmam gerektiğinde ne yapacağım hiç bilmiyorum, keşke bende erkek olsaydım ozaman herzaman kullanırdım antidepresan. Birde bu illet adet döneminden önceki hafta öyle bi azıyorki tahmin bile edemezsiniz.

Birde sormak istediğim bişi var, benim testlerde kolesterol ve şeker yüksek çıktı, acaba bu hastalığın, karaciğer yağlanması, kolesterol, şekerle ilgisi olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mydyingdoom -- 19 Temmuz 2013; 22:34:53 >

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.