Şimdi Ara

iRacing (2010-2015) [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.561
Cevap
47
Favori
119.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bekir güzel tespitler yapmışsın. Teşekkürler. Ben daha deneme fırsatı bulamadım ama senin yazdıklarına bakınca yeni lastik fiziği ile bayağı bir uğraşılmış. Bende denedikten sonra yorumlarımı yaparım.
  • oyunu bende edinmiş bulunmaktayım...söyle söylemeliyim ki rfactor gtr2 gtr evo race07 serilerinin orjinal oyunlarına sahip biri olarak, mod veya pist yapanlar ne kadar iyi olursa olsun yapılmıs olan hiç bir pist profesyonellerin yapmıs oldukları pistlerin yerini alamaz...sırf VLM grubunun sebring pisti için almıstım rfactoru, ama burdaki sebring bir baska arkadas..
    bugun itibariyle kendi yapımım olan sequential vites ile el frenimin( RBR için ) torna ve montaj işlerini bitirdim...bir tek leo bodnar bu0836 ile micro swithleri baglamak kaldı, haftaya hafta sonu bir iki sınav ve sözlü mülakatlarım var, ondan snra aranızdayım sürekli...
    sunu söyleyebilirim, ffb cok cok farklı ama eger ps3 ünüz varsa ferrari challenge alın oynayın, ondaki ffb de sahane ötesidir, fren yapınca o direksiyonun bosalması, weight transferi iracingi yakalar...
    arac olarak radikali aldım, pist olarak sebring, vir, spa, road atlanta ve infenion almıs bulunmaktayım...önümüzdeki ay arac olarak c6 ve ford gt alıp pist olarak outlon park,mid ohio, road america ve suzukayı almayı planlıyorum..tavsiyeleriniz varsa listemi degiştirebilirim...bu arada formula tarzı aracları almayı düşünmüyorum, belki lotus alırsam alırım...

• iRacing – C6R @ Oulton Park

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

oyunu bende edinmiş bulunmaktayım...söyle söylemeliyim ki rfactor gtr2 gtr evo race07 serilerinin orjinal oyunlarına sahip biri olarak, mod veya pist yapanlar ne kadar iyi olursa olsun yapılmıs olan hiç bir pist profesyonellerin yapmıs oldukları pistlerin yerini alamaz...sırf VLM grubunun sebring pisti için almıstım rfactoru, ama burdaki sebring bir baska arkadas..
    bugun itibariyle kendi yapımım olan sequential vites ile el frenimin( RBR için ) torna ve montaj işlerini bitirdim...bir tek leo bodnar bu0836 ile micro swithleri baglamak kaldı, haftaya hafta sonu bir iki sınav ve sözlü mülakatlarım var, ondan snra aranızdayım sürekli...
    sunu söyleyebilirim, ffb cok cok farklı ama eger ps3 ünüz varsa ferrari challenge alın oynayın, ondaki ffb de sahane ötesidir, fren yapınca o direksiyonun bosalması, weight transferi iracingi yakalar...
    arac olarak radikali aldım, pist olarak sebring, vir, spa, road atlanta ve infenion almıs bulunmaktayım...önümüzdeki ay arac olarak c6 ve ford gt alıp pist olarak outlon park,mid ohio, road america ve suzukayı almayı planlıyorum..tavsiyeleriniz varsa listemi degiştirebilirim...bu arada formula tarzı aracları almayı düşünmüyorum, belki lotus alırsam alırım...

iRacing'e hoşgeldin

Aldığın parçalar epey sağlam, ama listene araç olarak HPD'yi de ekle derim, gerçekten mükemmel bir araç Gözümüz harbi takım halinde dönüşümlü olarak yapılabilecek olan 24 saat yarışlarını bekler oldu HPD yüzünden

Saygılar.

• iracing de bir sorunum var yalnız...logitech profile ayarlarım 540 idi..gecen 900 dereceye cıkardım...oyun içindede g25 usb kablosunu takıp cıkardım...şimdi oyunda bir iki tur attıktan sonra direksiyon, pedallar felan donuyor...oyundan cıkıncada kumanda etmiyor..ama rbr acınca mesela kumanda etmeye devam ediyor...var mı böyle bir sorunla karsılaşan..
  • Hozes
    Tekrar aramzıa hoşgeldin diyorum. İşlerini biran evvel hallet yaw. Halen antreman dahi yapmamışsın . Hpd yi kesin edin .Yeni fizik ile beraber mükemmel olmuş . Dün akşam 60 dk watkins Glen yarışı yaptım . Çok zevkliydi gerçekten. Herkese iyi yarışlar
  • ISR'den efsanevi Lotus 49'un iRacing'e yakin zamanda, buyuk ihtimalle gelecek yil icinde gelecegi resmi olarak aciklandi

• mtkp,
    hocam test track yapıyorum, ama vites olmadıgı için klavye üzerinde q ve w tuslarına sequential ayarladım, zor oluyor :))
    yarın aksama geliyorummm...su skype nedir nasıl kullanılır ona bakayım, oda kurma falan var mı hocam iracing de bir odasa toplasıp invite felan varsa yollayın bana :))
  • Üzerinde feci bir uğursuzluk var şu aralar, son 3 yarışımda üstüme çıktılar ve çok kızgınım bu duruma

Bakalım ne zaman son bulacak bu uğursuzluk, irating falan kalmadı, haciz geldi resmen
  • quote:

mtkp,
    hocam test track yapıyorum, ama vites olmadıgı için klavye üzerinde q ve w tuslarına sequential ayarladım, zor oluyor :))
    yarın aksama geliyorummm...su skype nedir nasıl kullanılır ona bakayım, oda kurma falan var mı hocam iracing de bir odasa toplasıp invite felan varsa yollayın bana :))

Yiğit sende direksiyon yok mu ? Vitesleri neden klavyeye atıyorsun. Test track yapmaktansa klasmanında o hafta hangi pistte yarışılıyorsa onun pratik odalarına girmen daha faydalı olacaktır. Hem diğerlerinin attığı zamanları görürsün hemde odadakiler ile yarış senaryoları deneme fırsatın oluyor. İracing de kendi odanı kurabilirsin ama bunun belirli bir ücreti var .Zaten kendi turnuvanı kurmadığı sürece oda açmanında bir mantığı yok. Aramızdan bir kişi herhangi bir pratik odasına girer, diğerleri de onun üzerinden aynı odaya giriş yapar. Bazen başkalarının açtığı odalar var . Eğer şifre falan koymadı ise bu odalara da girebilirsin.

Skype de de çok fazla bir detay yok. Programı yükle ve arkadaş listene beni ekle . husnu_g

Bekir

Kardeşim bazı dönemler böyle durumlar olabiliyor . Bende İrating imi 2000 e yükselttiğim dönemde aynı sorunları yaşadım. Birkaç yarış sorunlu geçiyor. Tavsiyem sabırlı olman. Üst sıralara yükselmek yerine temiz yarış çıkarmaya bak çok zorlama. Böyle olunca kendine olan güvenini tekrar kazanacaksın ve normal temponda yarışmaya başlayacaksın. Geçenlerde bahsettim size de 25 turluk SPA yarışında 24. lükten 5 ciliğe yükseldim. Son viraj , finish çizgisine 50 mt kala herif beni biçti. Ama bu kazadan kaçabileceğimi daha sonra anladım. Ben o gerizekalıdan uzak dursaydım öyle bir fırsatı olmayacaktı.

Bozcaadalı

Sistemin tamamını görmek lazım ama bence çokta özel birşey yok açıkçası. 3 lü ekran ile de aynı görüş açısı ile yarışıyorsun. Bunda sadece aracın tavanını da görüyorsun. Benim verdiğim motion kokpit çok daha iyi bence ki öyle bir sisteme göre piyasadaki en iyi fiyata sahip. Sadece 6000 dolarcık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 12 Kasım 2011; 13:10:54 >

• Son güncelleme ile formasyon turu bitiminde corvette ve ford gt'ler fena hızlanıyor ve bundan dolayı da jump start yapıp HPD'nin önüne geçen kendini bilmezler de oluyor (işin garibi onlar da hep alien'lar). Durum böyle olunca HPD'lerin son sırasında kalkış yapanların kaçarı yok kazadan (örneğin ben ). Bu durumdan kaçınmak için olabildiğince iyi qualify turu atmak lazım, eskiden böyle değildi durum. Road Amerika'da yandı bu HPD arka safları, o düzlükte koparır biçer bu corvette'ler

Bakalım neler olacak...

Saygılar.
  • mtkp, g25 var bende..biraz modifiyeli...resimleri yarın gece atarım buraya...g25 vitese mod yapmıstım, chillicoke rezistans modu...gecen sequential kullanmak istedim, calısmadı bir türlü...bende sinirlendim kendi vitesi yaparım dedim...g25in vitesinide parcaladım bu arada :)).nitekim kendi vitesim bitti, bagladım, yapmısken el frenide yapıverdim :)) rbr için....

• Yiğit valla güzel çalışmalar olmuş. Ellerine sağlık. Onların dışını güzel bir şekilde kapatırsan daha güzel olur bence. Ayrıca o buttonbox tan bende istiyorum Onu da kendin mi yaptın ? Blog da paylaş bu resimleri
  • hocam gördügün hersey bnm yapımım...g25 direksiyon hariç tabiki :))
    bunlar hızlı cektigim fotolardı, daha güzek resimleri fırsat bulunca cekip koyacam hocam...
  • quote:

hocam gördügün hersey bnm yapımım...g25 direksiyon hariç tabiki :))
    bunlar hızlı cektigim fotolardı, daha güzek resimleri fırsat bulunca cekip koyacam hocam...

Tamam kardeşim de buttonbox diyorum banada lazım diyorum
  • hocam o button box degil yani tam olarak..soyleki vitesin yanına tus koymak istedigim için 8 tane tus yaptım...leo bodnarı biliyorsundur, joistik için aparatlar satıyor, google sitesini bulabilirisin..o gelecek apaartla 36 tane tusa kadar kendi istedigim gibi yapabilirsin..ister tus ister switch ister cevirmeli tuslar...ben aliminyumdan yaptım fenada olmadı...bir iki ay böyle kullanıp sonra bende sade vites yapıcam buttonbox ayrıca yapıcam...

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=leo%20bodnar&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.leobodnar.com%2F&ei=fUbBTteAKsnXsgbn_LiDAw&usg=AFQjCNFmINBTvknKHq5HMjIhT6wzptr1IA

burda fiyatına göre var, sana yardımcı olurum..mesela bu0836x en son cıkan, lehim yok, ama pahalı azcık hocam..ben bu0836 aldım, matrix yaparsan 36 tus artı yön tuslarını kullanabilirsin..ben direk baglantı yönetmiyle şimdilik 12 tane tus kullanıyorum...senin ihtiyacın nasıl birsey o belli ise sana yardım edebilirim..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.