Şimdi Ara

ipod nano 6. nesil tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler babam amerikada yaşıyo 1 hafta sonra bi arkadası türkiyeye gelcek gelirkende ondan bi mp3 player istedim ama daha istiyecegime karar veremedim.
    İpod nano 6.nesil çok hosuma gitti kullananlar hakkında yorum istiyorum ses kalitesi ve yüksekligi nasıl ,radyosu nasıl,kullanışlımı,pil ömrü ne kadar bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim.Bide nano hairicinde radyosu ve ses kalitesi iyi olan pili uzun giden video oynatmasına gerek yok istemiyorum bi mp3 player tavsiye edersenizde iyi olur.Şimdiden teşekkürler

• up
  • Up
  • Bana kalırsa, cihazı özellikle mp3 ve radyo dinlemek, yani ses için kullanmak istiyorsan, ses kalitesi iPod modellerinden çok daha iyi olan modellere yönelebilirsin. Model olarak bilemiyorum, Türkiye'de pek görmedim ama, Cowon ve Archos markalarına bakabilirsin, yabancı forumlarda ipod dahil diğer cihazlarla karşılaştırılamayacak kadar başarılı sese sahip olduklarını okumuştum.
  • Saol. Baska yardim edebilecek varmi ses kalitesi ve radyo istiyorum baslica onceliklerim bunlar
  • sakın ha o aleti alıp hata yapma.dokunmatiğinin hiçbir fonksiyonalitesi yok ve ses kalitesi büyük beklentilere cevap vermez.ipod alacaksan touch dışındakilere para vermiycen.400 TL gibi bir fiyat isteniyor yanlış bilmiyorsam yeni nano ya.o fiyata neler alınır neler.sony,cowon,iriver gibi markalardan al.ben sana şunu önerebilirim.yeni piyasaya çıktı.
    http://www.morfare.com/asp/product/4437/Sony-NWZ-S754-B-Network-Walkman
  • sana şunu soyleyebilirimki bu gune kadar aldıgım en mantıklı elektronik işya diyebilirim. tr deki fiyatı 500 tl ye yakın. bende amerikadan aldırttım bi arkadasıma 250 tl ye falan geldi. tek kelimeyle muhteşem bi alet. 40 tl verip bide bileklik alıyosun. amerikada bileklikte ucuzdur ben bilmiyodum bu şekilde kullanıldıgını. bilegine takıyosun saat gibi basıyosun saat oluyo 8 saate yakında şarjı gidiyo. i-pod toch ı alsan bile kocaman alet nerende taşıycan. ayrıca acaipte havası oluyo dokunmatik saat, mp3 çalar falan. ben cok memnunum.
  • Nano 6g 8 gb baya bir zamandır 300 tlye satılıyor bimeks ve teknosada su an da geçerli. Yeri gelmişken söyleyeyim dedim. Almayı düşünenler için fena fiyat değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitmachine16 -- 23 Ekim 2011; 2:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowsong_tr

Bana kalırsa, cihazı özellikle mp3 ve radyo dinlemek, yani ses için kullanmak istiyorsan, ses kalitesi iPod modellerinden çok daha iyi olan modellere yönelebilirsin. Model olarak bilemiyorum, Türkiye'de pek görmedim ama, Cowon ve Archos markalarına bakabilirsin, yabancı forumlarda ipod dahil diğer cihazlarla karşılaştırılamayacak kadar başarılı sese sahip olduklarını okumuştum.

ipoddan daha iyisi yok. Onlar da iyi ama daha iyi değil. İpod en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

sakın ha o aleti alıp hata yapma.dokunmatiğinin hiçbir fonksiyonalitesi yok ve ses kalitesi büyük beklentilere cevap vermez.ipod alacaksan touch dışındakilere para vermiycen.400 TL gibi bir fiyat isteniyor yanlış bilmiyorsam yeni nano ya.o fiyata neler alınır neler.sony,cowon,iriver gibi markalardan al.ben sana şunu önerebilirim.yeni piyasaya çıktı.

bir mp3 çalar olarak Sony markasından uzak durmanızı şiddetle ve bağıra bağıra tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Bana kalırsa, cihazı özellikle mp3 ve radyo dinlemek, yani ses için kullanmak istiyorsan, ses kalitesi iPod modellerinden çok daha iyi olan modellere yönelebilirsin. Model olarak bilemiyorum, Türkiye'de pek görmedim ama, Cowon ve Archos markalarına bakabilirsin, yabancı forumlarda ipod dahil diğer cihazlarla karşılaştırılamayacak kadar başarılı sese sahip olduklarını okumuştum.

fthkn allah aşkına bir bitmediniz ya. Adam gibi denemediğiniz çok açık, milleti yanlış yönlendirecek yorumlar atmayın cidden. Bikaç saat araştırsanız dahi Ipod Touch fiyatına nasıl ses kaynakları satıldığını bulabilirsiniz. Sony, Iriver, Teclast, Iriver, Cowon, Colourfly, Hifiman gibi markaların canavar gibi ses veren ürünleri varken... Tahminimce 100 liralık bir sony plalyere ipod kulaklığı takıp ilk müzikte aaaa bu kötü demişsinizdir. Applenin ses konusunda bişeye benzeyen bi Ipod video 5+ modelleri var. Multimedya istiyorsanız direk Apple'ye yönelin. Yoksa apple tırt. İnşallah bu tarz yorumları yazdırtmak zorunda bırakmazsınız beni. Birçok kişi bunları heryere yazmaktan pes etti yahu. Yenisi geliyor gene Hocam Apple en iyisi diyor. Kafayı yiyeceğiz ha.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

sakın ha o aleti alıp hata yapma.dokunmatiğinin hiçbir fonksiyonalitesi yok ve ses kalitesi büyük beklentilere cevap vermez.ipod alacaksan touch dışındakilere para vermiycen.400 TL gibi bir fiyat isteniyor yanlış bilmiyorsam yeni nano ya.o fiyata neler alınır neler.sony,cowon,iriver gibi markalardan al.ben sana şunu önerebilirim.yeni piyasaya çıktı.

bir mp3 çalar olarak Sony markasından uzak durmanızı şiddetle ve bağıra bağıra tavsiye ederim.

Ben de böğürerek anıra anıra **** derim.

• Konuyu hortlata hortlata bi hal olmuşsunuz ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm_emreakyil

Konuyu hortlata hortlata bi hal olmuşsunuz ha

Şu konu hortlatma muhabbetini uzata uzata bir hal olmuşsunuz ha! İnternet dünyası bu kardeşim. Yıllarca kalabilir orda. Hortlatma nedir ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

quote:

quote:

fthkn allah aşkına bir bitmediniz ya. Adam gibi denemediğiniz çok açık, milleti yanlış yönlendirecek yorumlar atmayın cidden. Bikaç saat araştırsanız dahi Ipod Touch fiyatına nasıl ses kaynakları satıldığını bulabilirsiniz. Sony, Iriver, Teclast, Iriver, Cowon, Colourfly, Hifiman gibi markaların canavar gibi ses veren ürünleri varken... Tahminimce 100 liralık bir sony plalyere ipod kulaklığı takıp ilk müzikte aaaa bu kötü demişsinizdir. Applenin ses konusunda bişeye benzeyen bi Ipod video 5+ modelleri var. Multimedya istiyorsanız direk Apple'ye yönelin. Yoksa apple tırt. İnşallah bu tarz yorumları yazdırtmak zorunda bırakmazsınız beni. Birçok kişi bunları heryere yazmaktan pes etti yahu. Yenisi geliyor gene Hocam Apple en iyisi diyor. Kafayı yiyeceğiz ha.

Denemediğim şey için neden yorum yapayım. Herkesi kendin gibi şuursuz mu sandın. Sony'nin son yıllarda çıkan her modelini en iyi kulaklıkları kullanarak denedim. Çok sık müzik dinleyen bilen biriyim. Senin gibi insanlar hakkında tahmin yaparak konuşmuyorum. Ortaya bir kıyas koymadım. Apple sınıfının en iyi dedim ve gerçekten de öyle. Senden daha iyi bilen bir kullanıcı olduğumu da iddia ediyorum. Ordan burdan duyduğun markaları yazmakla olmuyor. Apple'ın ses çalarda tekel olduğunu da söylemedim. Elbette boyut ve sınıf değişirse daha iyi ses çalarlar vardır. Apple'ın da her model ses çalarını uzun zaman kullandım. Touch, nano, shuffle, iphone, mini. Ben de sana buralardan s... tr git diyorum. Burası saygısızlık yapma yeri değil. Yorum yapma yeri. Kimseyi yanıltmıyorum ne biliyorsam, deneyimlerim neyse onu yazıyorum. Apple sınıfının en iyisi.

Az önce de kısa bir zaman kullandığım nano 6. nesili başka bir arkadaşa sattım. Ses kalitesi gerçek ötesi. Bakın sadece 10 gramlık bir alet. Üzerinizde var olduğunu bile hissetmiyorsunuz. Apple ses donanımı olarak çok iyi malzeme kullanıyor ayrıca kullandığı yazılımlar da dünyanın en iyisi. Apple alıyorsanız ne aldığınızı bilerek alıyorsunuz demektir. Senin 10 gramlık ipoddan ne beklediğin de önemli. İriver, Cowon gibi markaların da iyi olduğunu elbette biliyorum. İriver h10 kullandım ve o aletin sesini hiçbir şeye değişmem ama kolum kadar cihaz. Yani sınıfı farklı. Ama iyi ses veriyor diye kolum kadar aleti alıp halter gibi kas çalışmak istiyorsanız gidin o markaları alın. Benim masaüstü bilgisayar da gayet iyi ses veriyor ama onu sırtıma alıp gezdirmeyi de hiç düşünmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 6 Haziran 2012; 19:22:27 >

• quote:

quote:

quote:

Kulaklık olarak da en iyi modelleri seçmeye çalışırım. Sony ses çalarları genelde sony marka kulaklıklarda denedim.

Kendini uzman sanıyorsun. uzak bir ihtimal uzman da olabilirsin ama bunu karşındaki küçümseyerek söyleyemezsin. Bence birşey bildiğin yok. Apple en iyisini üretiyor. Tabi sen o boyutta ve 10 gram ağırlığındaki ipoddan kolonlara ses vermeyi deniyorsan o başka.

• Senin kulaklarında bir sorum olabilir... Küçümsemem kişisel deil. Artık bu göz boyanmasından bıkmadır. Sony x ve a serileriyle yarısamaz bile touch. Dinleyen bilır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Senin kulaklarında bir sorum olabilir... Küçümsemem kişisel deil. Artık bu göz boyanmasından bıkmadır. Sony x ve a serileriyle yarısamaz bile touch. Dinleyen bilır.

Şu an elimde 200 liralık kulaklık var. Göz boyama olabilir Apple popüler olduğu için böyle. Ben popüler yaklaşmıyorum teknik konuşuyorum. İnsanlar nedense senin gibi bir zaman sonra popüler olandan bıkmaya başlıyor. Çünkü heryerde onun adı var. İriver, cowon gibi markayı uzman olmayan nereden bilir ki. Gerçekten bu markalar hiç bilinmiyor. Alır ipodu sanar ki dünyada bir tek ipod var. Küçümseme olayı tek türlüdür onun adı da kişisel küçümseme.
  • Ses kalitesiyle, ses yüksekliğini karıştıranlar var hala
  • Tamam kardeş istediğine inan o zaman yapacak bişey yok. Ama bir daha kesin konuşup Aplle al Sony anıra böğüre tavsiye etmem tarzı bir yorum yapma. O canımı sıkıyor. Kişisel fikrini gerekçesiyle beyan et yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.