Şimdi Ara

ipod kadar ses kalitesi iyi android var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iki onun kralını ben burada elimle amfi yapıp vriyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=0nCB_KbK1Q8
    burada k750 ile çift entegre çift hoparlör n73 müsic express var.
    n73 naıl sesi bozuyor.
    bir de senin telefona bakalım
    http://www.youtube.com/watch?v=TURmghwVW54e398 ve 6233
    seninki ooo kadar iyi hoparlöründe nasıl bozarak veriyor sesi. ama 6233 bası sonuna kadar nasıl verebiliyor? o kayan sesi her hoparlör vermez telefonda. bozuk sesler telefon hoparlöründe seninki gibi tık tık verir. bu da kulakda kirlilik yaratır.
    http://www.youtube.com/watch?v=SCOMqKBCtJw burada k750i nin sony ses sistemi ile verdiği sesi görüyoruz. sesde bozma var mı? işe bak son videoyu veren arkadaşım.
    hoparlör kaldırmıyor gördüğün gibi sesi.
    kulaklıkla dinlerken böyle bozzukluk duyulmaz. üstüne tek amfi bu telefon. seninki gibi çift amfi değil.
    hala boş boş konuşmazsın umarım.

• http://www.youtube.com/watch?v=DzKUFuUxrlM
    burada da adam sadece hoparlöre led bağlıyor. o kadar. normalde bu işlem için ayrı bir entegre ve gül kaynağı gerekir. ama ona bile yetyor gücü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

Orijinalden alıntı: amashe

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Sadece yazılımla ses kalitesi mi artar Allah aşkına? Donanım destek vermedikten sonra bir işe yaramaz.
    Android cihazlarda en iyi ses kalitesi HTC One ve Sony Ericsson Live Walkman modelinde mevcut.

Hocam bunda emin misiniz s3 un de ses icin ayri bir cip kullandigini duydum. Ve bahsi gecen htc duz one mi yoksa one x te ayni sayilabilir mi? Android sisteme sahip yuksek ses kaliteli bir model ariyorum da.(en az sansa clip duzeyin de)Ben s3 dusunuyordum eger boyleyse tercihi mi one x ten, yana kullanacagim

S3'teki sesi dinlediğimde şaşırdım ben. Beklediğimden kötüydü çünkü. PowerAmp programıyla ekolayzır çekince kulağa hoş gelmeye başlıyor ama öyle aman aman değil. HTC One, ses kalitesi ve yüksekliği konusunda One X'den daha üstün. Ama benim size tavsiyem almadan önce mutlaka kendi kulaklığınızla gidip bir teknoloji markette ürünleri incelemeniz. En doğru kararı siz verirsiniz.

telefonunuza yükleyeblrseniz sony nin walkman programını yükleyin. çünkü power amp sesi bozuyor. walkman temiz veryor her ytürlü ama dikkat edin kulaklıp hoparlör patlatablir
    geç cevap için kusura bakmayın floodlar yüzünden görmedm.

• quote:

Orijinalden alıntı: MotoDahi

Sonsuz'a Kadar Motorola E398

bak diyecek laf bulamadın hala sayıklama.
    flood yapıyorsun. adam bir şey sormuş senin yüzünden göremedim. takmışsın e398 e
    adam burada androidler arasında soruyor. bir git allah için. adamı ramazanda snirlere sokma.
  • var hatta daha iyisi... SONY var... Mega Bass v.s. kimde var?
  • Sizde anlasilan Sony Ericsson kullanmadiginiz icin farki biliemiyorsunuz. Boyle bir iddia ortaya atip duruyorsun, oldukca saglam "kanitlarin" olmasi gerekli, Dunya ' nin en iyi ses veren, telefonu diye sayiklamakla olmuyor, adama sorarlar bunun nedenini, kanitini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android telefonlarda sony nin üstüne yoktur tahminimce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artemis23

var mı? motorola atrix sahibiyim ama ipod touch 1g nin yanına bile yaklasmıyor ses kalitesi, sahne,derinlik vs. s3ün ses kalitesi nasıl? iphone 5 alsam iyi bir ses alır mıyım mp3 lerde?

Dünya'nın En İyi Ses Veren Telefon'u Motorola E398

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 29 Kasım 2013; 3:07:44 >

• Çip mip hikaye kardeşim en iyi ses diyorsan en iyi sesi lambalı amfi verir. ondan sonra da transistörlü düz devreler gelir. ondan sonra da entegre çiplerde stk kodlu sonrasında lm en sonunda ka ya da sa kodlu samsunglar gelir. gelip zırvalamayı kes alah için. yeter la. valla sıktın: k750i kulaklık amfisi ile senin o e398 değil n91 e bile kafa tuttu. çünkü telefonda bass kabin kullanmayı ilk sony akıl etti. n91 hep boğuk ses çıkarırken ama yüksek verirken k750 bu yüzden daha tok bass ve doyurucu ses verdi. hele ses sistemine bağlarsanız alacağınız ses siz de şaşırırsınız. sizin yaşınızdan fazla süredir ses sistemleri ile uğraşıyorumj. s3 falan hikaye onların alayı tda2822m kullanıyor asıl olarak. giriş de istediğin preamfi çipini kullan o telefonlar o entegre ile bası kaybeder. bu yğzden htc ve samsung basslarda titreme yaşar. sesi yayamaz...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zombi7406

Çip mip hikaye kardeşim en iyi ses diyorsan en iyi sesi lambalı amfi verir. ondan sonra da transistörlü düz devreler gelir. ondan sonra da entegre çiplerde stk kodlu sonrasında lm en sonunda ka ya da sa kodlu samsunglar gelir. gelip zırvalamayı kes alah için. yeter la. valla sıktın: k750i kulaklık amfisi ile senin o e398 değil n91 e bile kafa tuttu. çünkü telefonda bass kabin kullanmayı ilk sony akıl etti. n91 hep boğuk ses çıkarırken ama yüksek verirken k750 bu yüzden daha tok bass ve doyurucu ses verdi. hele ses sistemine bağlarsanız alacağınız ses siz de şaşırırsınız. sizin yaşınızdan fazla süredir ses sistemleri ile uğraşıyorumj. s3 falan hikaye onların alayı tda2822m kullanıyor asıl olarak. giriş de istediğin preamfi çipini kullan o telefonlar o entegre ile bası kaybeder. bu yğzden htc ve samsung basslarda titreme yaşar. sesi yayamaz...

En iyi sesi lambalı amfi verir diye bir şey yok arkadaşım. Bunu kim söylüyorsa ya odyofilitel müzik kulağı yoktur ve objektif düşünemiyordur yada oradan buradan duydukları ile konuşuyordur. En iyi ses tanımlamasını söylerken ''nasıl bir ses olmalı'' diye kendimize bir sormalıyız diye düşünüyorum. Konu konusundan sapmış gibi olacak fakat verdiğiniz bilgilerde yanlış düşüncelere sahipsiniz. Kimi insanlar o dediğiniz lambalı amfilerin doğrusal nitelikli ses kararteristiğini sevmez kimiside gerçeğe yakın ve anatolik olarak tanımladığı ses renginden dolayı sever. Kimiside verdiği sesi çok renksiz olarak tanımlayıp sevmez. Bu çok göreceli bir karşılaştırma. Bana ve birçok otoriteye göre lambalılardan daha iyi ses veren benimde dinlediğim amfilerde var yaşadığımız gezegende.

Ka ve sa kodlu Samsung ' lar nelerdir? Sony hangi telefonda bas kabin kullandı? Bunlara bir açıklık getirebilirmisiniz? S3 ' ün tarihten kalma bir çipi kullanacağını hiç zannetmiyorum buna da bir açıklık getirirseniz sevinirim. Merakımdan soruyorum beni yanlış anlamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

quote:

Orijinalden alıntı: zombi7406

Çip mip hikaye kardeşim en iyi ses diyorsan en iyi sesi lambalı amfi verir. ondan sonra da transistörlü düz devreler gelir. ondan sonra da entegre çiplerde stk kodlu sonrasında lm en sonunda ka ya da sa kodlu samsunglar gelir. gelip zırvalamayı kes alah için. yeter la. valla sıktın: k750i kulaklık amfisi ile senin o e398 değil n91 e bile kafa tuttu. çünkü telefonda bass kabin kullanmayı ilk sony akıl etti. n91 hep boğuk ses çıkarırken ama yüksek verirken k750 bu yüzden daha tok bass ve doyurucu ses verdi. hele ses sistemine bağlarsanız alacağınız ses siz de şaşırırsınız. sizin yaşınızdan fazla süredir ses sistemleri ile uğraşıyorumj. s3 falan hikaye onların alayı tda2822m kullanıyor asıl olarak. giriş de istediğin preamfi çipini kullan o telefonlar o entegre ile bası kaybeder. bu yğzden htc ve samsung basslarda titreme yaşar. sesi yayamaz...

En iyi sesi lambalı amfi verir diye bir şey yok arkadaşım. Bunu kim söylüyorsa ya odyofilitel müzik kulağı yoktur ve objektif düşünemiyordur yada oradan buradan duydukları ile konuşuyordur. En iyi ses tanımlamasını söylerken ''nasıl bir ses olmalı'' diye kendimize bir sormalıyız diye düşünüyorum. Konu konusundan sapmış gibi olacak fakat verdiğiniz bilgilerde yanlış düşüncelere sahipsiniz. Kimi insanlar o dediğiniz lambalı amfilerin doğrusal nitelikli ses kararteristiğini sevmez kimiside gerçeğe yakın ve anatolik olarak tanımladığı ses renginden dolayı sever. Kimiside verdiği sesi çok renksiz olarak tanımlayıp sevmez. Bu çok göreceli bir karşılaştırma. Bana ve birçok otoriteye göre lambalılardan daha iyi ses veren benimde dinlediğim amfilerde var yaşadığımız gezegende.

Ka ve sa kodlu Samsung ' lar nelerdir? Sony hangi telefonda bas kabin kullandı? Bunlara bir açıklık getirebilirmisiniz? S3 ' ün tarihten kalma bir çipi kullanacağını hiç zannetmiyorum buna da bir açıklık getirirseniz sevinirim. Merakımdan soruyorum beni yanlış anlamayın.

oncelikle olumlu elestirin ve tarzin icin sagol. ilk sorun
    abi bass kabin o k750i de cok ufak ama yine de var. o buzzeri sok o kabinden oylr calistir bakalim ses nasik dusuyor?
    lambali amfilsr en iyi sesi verir derken giros frekenasi ne ise cikis da odur. transistorden farki daha yuksek dalga boyuna sahiptir. eger lambali kadar yuksek aralik istersen transistor cok daha phaliya mal olir.
    s3 ses cipi olarak 2822 kullanir. ama preamfide hepsi farkli cipler kullanir. ancak sorun su ki 2822 sadece buzzere guc veriyor kulaklikda preamfi guc verir. ki buzzer bu yuzden daha boguk ses verir. illa o koda sahip olmasi grrrkli degil baska kodlarla ayni amfiler kullanilir hep. mesela ka2206s1a2206 ya da la4182 olabilir. kodlar o kadaronemli degil devre ve ic sematigi ayni olduktan sonra bir sey degismiyor. htc deki dr beats bilmem nd yukseltmesi p990i ya da k750 i kadar anca sss veriyor o kulakligi k750 ye takinca gene ayni sesi bu yuzden aliyoruz. tipo mesela uzerindeki preamfi stock romla bass arttirinca diger sssleri kisiyor. bu sorunu asmak ise cok kolay.
    ayrica k750 deki bass kabin teknigini nokia 6300 da ve doger modellerde kullanmaya calisti ancak kucuk yaptigi icin ses yeteri verimi vermedi hic.

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt
    Sende sağol. Fakat bas kabin diyince ben ayrı (özel) bir kabine yerleştirilmiş bir bas hoparlörün sadece bas vermesi şeklinde anlıyorum. Neden böyle anlıyorum diye sorarsanız. Mobilite olarak örnek verir isem Asus ' un bazı laptopların da 3 hoparlör bulunuyor (2+1 sistemi). Bu hoparlörlerden biri o daracık alanda ''bas hoparlör'' olarak kullanılıyor. O hoparlörün orada ona göre dizayn edilmiş gerçekten bir bas kabini var. Aslına bakarsak kabin de demek pek doğru değil yapısı var desek daha doğru olur. Benim de demek istediğim bu. Bu olay hiçbir cep telefonunda yok. Fakat k750i ' de hoparlörün daha kaliteli ses vermesi için dizayn edilmiş bir sistem var derseniz bunu anlarım. Çünkü k750i ' yi sert bir zemin veya masaya koyduğunuzda hoparlöründen çıkan o ses sert zemin veya masaya vurarak etki yaratır ve ortama daha dolgun bir ses verir. Fakat masadan kaldırdığınızda o etki kaybolur.

Buzzer olayına gelirsek , bırakın k750i ' deki buzzer ' ı bütün buzzerları yerleştirildiği yerden çıkarırsak sesi değişir. Ses düşer yükselir veya başkalaşır. Lambalı amplilerde 'giriş frekansı ne ise çıkış oldur'' fikrinize katılmıyorum. Bu cihazdan cihaza değişen bir durum. O yüzden tek bir noktada veya mantıkta durmak doğru değil diye düşünüyorum. Transistör ' den daha yüksek dalga boyu derken? Ben bunu sıklık erimi ile alakalı buluyorum. Bu durum tabiki daha geniş frekans aralığına ve daha sağlam üst frekanslar almamıza yol açsada. İyi tasarlanmamış bir lambalı amplide bu kadar yüksek frekans aralığının (özellikle üst frekans aralığı) amplinin ses sinyalini yükseltirken dışarıdan radyo sinyallerinide alıp yükseltebileceği anlamına gelebilmektedir. Bu da olumsuz bir sonuçtur. Ben amplifikatör olayına ne kadar ekmek o kadar köfte misali bakıyorum. O yüzden ben piyasada 1500 - 2000$ altı lambalı ampli almama taraftarıyım.

O dediğinz entegre konları aslında çok önemli. Arada öyle detaylar var ki. Ki S3' ün o kadar eski bir çip kullanmadığı konusunda artık ortak fikirde olduğumuzu düşünüyorum. O çip S3 'ün kullandığı smd malzemelere göre çok büyük zaten. O yüzdende s3 ' ün onu kullanması zaten mantıksız olur. Benzerleri var diyorsunuz. Fakat o bahsettiğiniz çip ab-b sınıfı tabanlı çalışan bir ampli çipi ki bugün cep telefonlarında ana hoparlörü sürmek için d sınıfı tabanlı yeni jenarasyon çipler kullanılıyor ki cep telefonu şarjdan fazla yemesin. K750 ile HTC ' nin beats ' li cihazlarının ses kalitesini karşılaştıramazsın bile. K750i bir tarafa onlar diğer tarafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektrosenol -- 10 Aralık 2013; 13:08:36 >

• quote:

Sende sağol. Fakat bas kabin diyince ben ayrı (özel) bir kabine yerleştirilmiş bir bas hoparlörün sadece bas vermesi şeklinde anlıyorum. Neden böyle anlıyorum diye sorarsanız. Mobilite olarak örnek verir isem Asus ' un bazı laptopların da 3 hoparlör bulunuyor (2+1 sistemi). Bu hoparlörlerden biri o daracık alanda ''bas hoparlör'' olarak kullanılıyor. O hoparlörün orada ona göre dizayn edilmiş gerçekten bir bas kabini var. Aslına bakarsak kabin de demek pek doğru değil yapısı var desek daha doğru olur. Benim de demek istediğim bu. Bu olay hiçbir cep telefonunda yok. Fakat k750i ' de hoparlörün daha kaliteli ses vermesi için dizayn edilmiş bir sistem var derseniz bunu anlarım. Çünkü k750i ' yi sert bir zemin veya masaya koyduğunuzda hoparlöründen çıkan o ses sert zemin veya masaya vurarak etki yaratır ve ortama daha dolgun bir ses verir. Fakat masadan kaldırdığınızda o etki kaybolur.

Buzzer olayına gelirsek , bırakın k750i ' deki buzzer ' ı bütün buzzerları yerleştirildiği yerden çıkarırsak sesi değişir. Ses düşer yükselir veya başkalaşır. Lambalı amplilerde 'giriş frekansı ne ise çıkış oldur'' fikrinize katılmıyorum. Bu cihazdan cihaza değişen bir durum. O yüzden tek bir noktada veya mantıkta durmak doğru değil diye düşünüyorum. Transistör ' den daha yüksek dalga boyu derken? Ben bunu sıklık erimi ile alakalı buluyorum. Bu durum tabiki daha geniş frekans aralığına ve daha sağlam üst frekanslar almamıza yol açsada. İyi tasarlanmamış bir lambalı amplide bu kadar yüksek frekans aralığının (özellikle üst frekans aralığı) amplinin ses sinyalini yükseltirken dışarıdan radyo sinyallerinide alıp yükseltebileceği anlamına gelebilmektedir. Bu da olumsuz bir sonuçtur. Ben amplifikatör olayına ne kadar ekmek o kadar köfte misali bakıyorum. O yüzden ben piyasada 1500 - 2000$ altı lambalı ampli almama taraftarıyım.

O dediğinz entegre konları aslında çok önemli. Arada öyle detaylar var ki. Ki S3' ün o kadar eski bir çip kullanmadığı konusunda artık ortak fikirde olduğumuzu düşünüyorum. O çip S3 'ün kullandığı smd malzemelere göre çok büyük zaten. O yüzdende s3 ' ün onu kullanması zaten mantıksız olur. Benzerleri var diyorsunuz. Fakat o bahsettiğiniz çip ab-b sınıfı tabanlı çalışan bir ampli çipi ki bugün cep telefonlarında ana hoparlörü sürmek için d sınıfı tabanlı yeni jenarasyon çipler kullanılıyor ki cep telefonu şarjdan fazla yemesin. K750 ile HTC ' nin beats ' li cihazlarının ses kalitesini karşılaştıramazsın bile. K750i bir tarafa onlar diğer tarafa.

ustat onu gec de biz zaten bu konuda anlasamayacaz. benim slrunum su
    p990 inin on tuslari yok. ben buna nasil hard reset cakarim?

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt
    Dostum o zaman işin zor. Bu arada hard reset attığında telefonda olan diller siliniyor haberin olsun. Eğer ki telefon yurtdışı ise Türkçe gidiyor. Türkiye menşeili telefonlarda da olabilir bu durum. Benimde jog dialim bozuldu. (tekerlek) Bende atamıyorum vallahi hard reseti. İstersen Xs++ ile yazılım atmayı bir dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imate

Ne htc ne ipod hiçbiri nokia n91 kadar kaliteli ses veremez lakin kullandığı ses chip hiçbir cihazda yok htc beats falan hikaye bu arada samsung s3 kötü demişsiniz ne alaka wolfson chip sahip kalitesi ses veren cihazlardan custom romlarla htc beatsleri alt ediyor.

O dediğiniz N91' in sesini w960i ile dibe gördüm ben. En iyi kesinlikle o değil. Ne ise konu Android cihazlar ile alakalı, konu sapmasın.

N91 hala populer cihaz forumda defalarca tartisildi test yapildi n91 bariz farrk atti w995 i ye birde sen 91 donanimina bak w995i hi-fi ses kalitesini desteklemiyor ayrica n91 kullandigi kalitede hicbir cip telefonlara kullanmadi harmon kardon ev sinema sistemlerinde kullanilan cip var telelfonda ve forumda dedigim gibi defalarca tartisildi n91 satan tekrar aliyor

Forumda n91 hastasi garuda var istersen ona sor senin tezini testlerle curutecektir.

Konu android telefonlar

Nokia N91 ile Sony Ericsson W800 ü aynı kulaklıkla karşılaştırdım. W800 bass konusunda N91 i eziyordu. W800 de ekolayzır MegaBass modundayken bass lar güüm güüm yer yerinden oynuyormuş gibi çok abartılı bir şekilde çıkıyordu, N91de bass lar normal çıkıyor, abartı yok. Ama Ses kalitesi farklı bir olay, o konuda yorum yapmayacam. Nokia N91 beni bass konusunda tatmin etmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevoN -- 19 Ocak 2014; 17:43:13 >

• kişiden kişiye değişir tabi ama ipod/iphone sesi bana tiz geliyor
    sony cihazda(k750i,w995 hatta t700) bass açık özellikle kulaklıktan aldığım ses kalitesini denediğim diğer cihazlardan samsunk :) alamadım
    ha bu benim şahsi görüşüm
    kişi samsunkcudur,ipodcudur saygı duyabilirim
  • DevoN kullanıcısına yanıt
    benim okuduğum kadarı ile N91 bass olarak değilde ses kalitesi olarak çok üst düzey bir telefon w serisini diğerlerinden ayıran özellik ise bass ve biraz daha iyi ses kalitesi diye biliyorum ben
  • Anlaşılan kimse w995 acoustic yüklü telden müzik dinlememiş ancak kulağınızı sağır etmişsiniz.İyi bir müzik telefonu yetmez iyide bir kulaklık gerekiyor w995 ve ath cks 77 kullanıyorum ve şunu söylüyorum daha önceden müzik dinlediğimi zannediyormuşum oysa şimdi daha net anladım farkı millet 1500-2000 liraya cep alıyor çamur gibi ses var.W995 ve cks77 ile denettiklerimde ohaaa diyorlar .Cks 77 biraz garip bi kulaklık dengeli sınıfında bir kulaklık olmasına rağmen canınız baslı parçalar dinlemek istediğinizde öyle bir bas vuruyorki yok artık diyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunglao1 -- 15 Mart 2014; 10:41:36 >
  • Nacizane bir müzik aşığı olarak onlarca telefon aldım, sattım, denedim! Ama Nokia N91 kadar iyisini henüz göremedim. Bas-tiz frekanslarının az olduğunu söyleyen arkadaşlar, eko ayarlarıyla biraz oynama yapınca istediğiniz tonda ses alabilirsiniz. Daha temiz ses veren cihazlar eminim ki vardır fakat N91 kadar güçlü ses veren (7 band ekoyu sonuna kadar kıssam da) başka bir telefona rastlamadım. Satışa çıktığı zamanda bile demode olan özellikleri olmasına rağmen sırf olağanüstü yüksek sesi için 4 yıl kullandım, özenle kullanmadığım için bozuldu ve bir kenarda öylece duruyor. Nokia N91 kadar olmasa da hTc m7, m8, desire 820 modelleri de fena sayılmaz.
    kardeşimin kullandığı Sony Xperia Z2 normal haliyle kötü kulaklık performansı veriyor. Ama modlama root gibi işlemler yapılınca nasıl olur bilemem.

Özetle: Nokia N91, hTc m7-m8 Vb daha iyisi katiyen yok.

Ses konusunda çok iddialı olduğunu belirten Meizu, Vivo gibi markaları deneme şansım hiç olmadı, bu ve benzeri Çin'li markaların kulaklık performanslarını deneyen ya da N91 le kıyaslayan birileri izlenimlerini bizimle paylaşırsa bu markalara yönelebiliriz.

• Sony E. K750 den sonra Telefondan müzik dinlemeyi bıraktım...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.