Şimdi Ara

iphone4s SARI EKRAN SAÇMALIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün iphone 4 ümü güzel bir fiyata satıp, iphone4s aldım. Bu sarı ekran muhabbetini de biliyordum. Bir çok saçmalık dolaşıyor zaten, yok kelvin değeri, yok sıcak renkler, yok ekranın yapıştırıcısı bilmem ne. 4s bariz bir şekilde sarı ekrana sahip ve sadece ekran değil çektiğiniz resimlerde sarı çıkıyor. Telefonda da zaten 4s olduğuna dair hiçbir belirti veya amblemde yok. İphone 4 sahibi birine bak iphone4s böyle diye kıyaslayabileceğiniz hiçbirşeyi yok. (siri dışında) 8mp dediği kameranızla çekip gösterseniz zaten güler iphone4 sahipleri. Buyrun bu da aradaki fark.

iphone4
    http://a1112.hizliresim.com/s/n/17hu0.jpg

iphone4s
    http://c1112.hizliresim.com/s/n/17hvq.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreldoR -- 20 Aralık 2011; 18:39:05 >

• Günaydın.
  • iP4 teki resim daha güzel çıkmış gibi duruyor bu arada resimlerdeki sarılık kontrast ayarlarından kaynaklanıyor diye duymuştum.. konuşulanlara göre daha gerçekçi renklermiş 4S'tekiler..
  • ip4s in kamerası çok daha iyi diyorlar ama ip4 daha canlı çekiyor.

dış ortamda da durum aynı.

inceleme yapan bir çok kişi bu durumdan hoşlanmamış.

mesela aşağıdaki kırmızı ferrari 4s te turuncuya yakın garip bir renkte çıkmış.

ben anlamadım bu işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 20 Aralık 2011; 19:22:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

ip4s in kamerası çok daha iyi diyorlar ama ip4 daha canlı çekiyor.

ben anlamadım bu işi.

bence soldaki ferrari pembe çıkmış.sağdaki ferrari kırmızısına daha yakın gibi duruyor.

• amerika veya avrupa forumlari takip eden var mi onlarda nasil bu sorun acaba
  • iyi de siz de gidip renklerin hiç olmadığı bir ortamı seçmişsiniz( tamam beşiktaşlıyım ama.. ) doğa fotoğraflarında daha bariz belli oluyor fark.
  • Renklerin ne kadar doygun olduğu değil ne kadar gerçek olduğu önemli bence 4s'in kamerasının renkleri daha gerçekçi netlik konusunda pek fark yok ama çok stabil ortamlarda çekilen video bu doğru karar vermek çok güç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralnigde

quote:

ben anlamadım bu işi.

bence soldaki ferrari pembe çıkmış.sağdaki ferrari kırmızısına daha yakın gibi duruyor.

video yu izlediğinize emin misiniz???

ip4s in kamerası kim ne derse desin çok iyi değil. odaklanma problemi de yapıyor gibi. ip4 e göre geç odaklıyor.

• Tabiki izledim ben renklerden bahsetmiyorum doğallıktan bahsediyorum.
    İnsan gözünün gördüğü görüntüye ne kadar yakın görüntü verir ise kamera ve tv o kadar kaliteli kabul edilir,
    gerçekte bu kadar canlı olmayan renkleri öyle göstermesi daha iyi olduğunu göstermez.
    Bana kalırsa 4s daha gerçekçi görüntü veriyor tabi bu benim fikrim. 5.32'deki ferrari logosuna dikkat edin söylediğimi anlayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiryaki01 -- 20 Aralık 2011; 22:37:53 >
  • quote:

ben anlamadım bu işi.

bunlar farklı araba

• quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

Selamlar,

Dün iphone 4 ümü güzel bir fiyata satıp, iphone4s aldım. Bu sarı ekran muhabbetini de biliyordum. Bir çok saçmalık dolaşıyor zaten, yok kelvin değeri, yok sıcak renkler, yok ekranın yapıştırıcısı bilmem ne. 4s bariz bir şekilde sarı ekrana sahip ve sadece ekran değil çektiğiniz resimlerde sarı çıkıyor. Telefonda da zaten 4s olduğuna dair hiçbir belirti veya amblemde yok. İphone 4 sahibi birine bak iphone4s böyle diye kıyaslayabileceğiniz hiçbirşeyi yok. (siri dışında) 8mp dediği kameranızla çekip gösterseniz zaten güler iphone4 sahipleri. Buyrun bu da aradaki fark.

iphone4
    http://a1112.hizliresim.com/s/n/17hu0.jpg

iphone4s
    http://c1112.hizliresim.com/s/n/17hvq.jpg

harbiden fotoğrafı sarı çekmiş yok boyle bişe

• quote:

Orijinalden alıntı: klavyeyefisildayanadam

quote:

ben anlamadım bu işi.

bunlar farklı araba

yapma hocam aynı anda çekim yapmış, nesi farklı.

adamın sadece tek bu videosu yok.

Bu incelemeleri yapan adam iphone a aşık resmen.

o bile ip4s in kamera perf. karşısında şaşırmış, beğenmemiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klavyeyefisildayanadam

quote:

ben anlamadım bu işi.

bunlar farklı araba

yapma hocam aynı anda çekim yapmış, nesi farklı.

adamın sadece tek bu videosu yok.

Bu incelemeleri yapan adam iphone a aşık resmen.

o bile ip4s in kamera perf. karşısında şaşırmış, beğenmemiş.

şaka yapmıştım yav

• anlamıyorum abi nasıl oluyor ya kemaranın mp artırdık diyorlar sensör taktık diyorlar görüntülere bak yarın alacağım bende ya hep bana gelir zaten bu terslikler :(
  • 1080p de izleyin videoyu. Iphone 4s çok daha iyi çünkü daha doğal. Ayrıca bayanlarda güzelmiş.

Oha 1080p de Iphone 4S çok daha iyi tartışmasız. Çok daha net bir kere zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daxteroy -- 20 Aralık 2011; 22:48:28 >
  • quote:

ben anlamadım bu işi.

Bence 4 soğuk renkte video çekim yapıyor, renk mukayesesini ise en net farkedebildiğim nokta Ferrari renk tonu ve çamurluktaki sarı Ferrari ambleminin rengi.Bu ambleme bakarsanız 4S sarı olarak çekiyor ancak 4 beyaza yakın çekim yapıyor logoyu.
    Ferrari'nin renk tonuna yine en yakın 4S çekmiş.

• iPhone 4S ne güzel çekmiş işte farkı görmüyor musunuz diyecektim ki güzel dediğim iPhone 4'müş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiryaki01

Renklerin ne kadar doygun olduğu değil ne kadar gerçek olduğu önemli bence 4s'in kamerasının renkleri daha gerçekçi netlik konusunda pek fark yok ama çok stabil ortamlarda çekilen video bu doğru karar vermek çok güç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

1080p de izleyin videoyu. Iphone 4s çok daha iyi çünkü daha doğal. Ayrıca bayanlarda güzelmiş.

Oha 1080p de Iphone 4S çok daha iyi tartışmasız. Çok daha net bir kere zaten.

Zaten olay çekilen videoyu 1080p formatında full hd monitör yada tv'de izleyince anlaşılıyor. Renk canlılığı sanki çok aşırı kırmızı çizgi film gibi, 4S doğal gibi ama şu bir gerçek, ne mutlu ki bi iPhone diğer iPhone ile karşılaştırılıyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.