Şimdi Ara

İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
0
Favori
71.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada tethered nedir?Terimlere yabancıyım daha
    Zaten dayanamıyorum cumaya kadar alcam bu gidişle 3g S 16 gb...

quote:

Orijinalden alıntı: csalman

bende 3g s kullanıyorum tethered olarak jaılbreak yapılıyo ama ben yapmadım. ayrıca jaılbreak yapmadan ıtunesdan bırcok program ındırdım. tabıkı olsa guzel ama olmadanda kullanılıyor. 3g ye gore cok cok hızlı bır telefon bu yuzden verdıgınız paraya deyıyor. kısacası korkmadan alabılırsınız:) ama tethered problemı yasamk ıstemıyorsanız kesınlıkle kacak alıp unlock&jaılbreak yapmayın garantılı her hatla kullanabılen bı telefon alın.

• quote:

bende 3g s kullanıyorum tethered olarak jaılbreak yapılıyo ama ben yapmadım. ayrıca jaılbreak yapmadan ıtunesdan bırcok program ındırdım. tabıkı olsa guzel ama olmadanda kullanılıyor. 3g ye gore cok cok hızlı bır telefon bu yuzden verdıgınız paraya deyıyor. kısacası korkmadan alabılırsınız:) ama tethered problemı yasamk ıstemıyorsanız kesınlıkle kacak alıp unlock&jaılbreak yapmayın garantılı her hatla kullanabılen bı telefon alın.

Ancak bu kadar özetleyebilirdin düşüncelerimi
  • tethered bagımlı demek yanı bız suan untethered yanı bagımsız jaılbreak beklıyoruz. yanı tethered olunca telefonuna her kapatıp acıtıgında tekrar bılgısayara baglııp blackraın ıle jaılbreak yapman gerekıyor. bu tethered oluyo.

Arkadaslar onun harıcınde cok kurcaladımm baya arastırdım. bu hafta 3gsın yenı versıyonu ıcın sorunsuz jaılbreak cıkacak denıyordu ama bır gelısme yok. suandakı dedıkodulara gore mart ayında gelecek dıyende var hıc gelmeyecek dıyende var.. benım ıcın ıtunesdan almakta problem degıl zaten ıse yarıyan programların cogu ordada var ve cokta pahalı dııl 1 dolar 2 dolar. ama cydıa kadar cok ceıst olmaması kotu:( mesela ıphoneda olmayan ve benım herzaman ıhtıyac duydugum ıletım raporları. cydıadamevcut ama ıtunesstoreda yok:( ıtunes soterun kapsamı bıraz daha genısletılse jaılbreake ıhtıyacımız bıle kalmayacak....
  • Şimdi oldu teşekkür ederim bilgilendirdiğin için...

quote:

tethered bagımlı demek yanı bız suan untethered yanı bagımsız jaılbreak beklıyoruz. yanı tethered olunca telefonuna her kapatıp acıtıgında tekrar bılgısayara baglııp blackraın ıle jaılbreak yapman gerekıyor. bu tethered oluyo.

Arkadaslar onun harıcınde cok kurcaladımm baya arastırdım. bu hafta 3gsın yenı versıyonu ıcın sorunsuz jaılbreak cıkacak denıyordu ama bır gelısme yok. suandakı dedıkodulara gore mart ayında gelecek dıyende var hıc gelmeyecek dıyende var.. benım ıcın ıtunesdan almakta problem degıl zaten ıse yarıyan programların cogu ordada var ve cokta pahalı dııl 1 dolar 2 dolar. ama cydıa kadar cok ceıst olmaması kotu:( mesela ıphoneda olmayan ve benım herzaman ıhtıyac duydugum ıletım raporları. cydıadamevcut ama ıtunesstoreda yok:( ıtunes soterun kapsamı bıraz daha genısletılse jaılbreake ıhtıyacımız bıle kalmayacak....

• ya bende alıcamda 3gs 16gb ama yardım lazım neyine dikkat ediyim birşeylerden bahsediyorsunuz ama anlamadım blackra1n ne ondan sonra bluettooth ile veri transveri yapılmıyor bildiğim kadarıyla bunu kırmak için ne yapmak gerek v.s v.s daha ne varsa yazarsanız sevinirm.
  • ben de aynı dertten muzdaribim. 44.hafta üretimi ve itunes store'a para ödemekten yoruldum artık.. geohotz PS3ü bırakıp bu konuya yoğunlaşsa çok sevineceğim
  • bayramdan bu yana hala bekliyorum yeni versiyon ona jbrk cıktı ama bize cozum yok nerde bu devlet nerde bu millet ingiliz anahtarında aynı konuyu kilitlemişler çözüm bulunana kadar kapalı diyor kabusss
  • Arkadaşlar seri numarasına nereden bakılıyor?

Başlığın birinci mesajındaki gibi Ayarlar/Genel/Hakkında Seri Numarası son 2 hanesi mi?

Yoksa yukarıda arkadaşın yazdığı gibi kutu arkasındaki Seri Numarasının 4. ve 5. haneleri mi?

Kafam karıştı.
  • Seri Numarasının 4. ve 5. haneleri
  • herkese merhabalr

iphone almaya karar verdım ve tabı arastırdım. arastırdıkca cok sey ogrendım ve sasırdım.

meger yurtdısından iphone al pasaorta kaydet tamam dıe dusunuodum. ama ogle degılmıs. uretıldıgı hafta, ısletım sıstemı versıyorunu da cok onemlıymıs.

sımdı bı tel buldm netten.
    iphone 3gs 16 gb
    tel pasaporta kayıtlıymıs. bunun teyıdını telın ımeı nosuna bakıp sorgulamaklateyıt edılebılır.
    bu soruyu gectık

gelelın tathered olayına. telde 3.1.2 versıyonu kullanılıyormus
    tel yurtdısından geldıgıne gore jaılbreak yapılmıstır. telı kapatıp actıgımda sorun yoksa yada kendı hattımı taktıgımda. burdan 39. haftadan once uretım oldugu anlamı cıkarılabılır degıl mı.

yanı gonul rahtalıgıyla bu telı alabılırım ve baska program yukleyebılırm

acıl cevaplarınızı beklemekteyım. teli bugun yarın alacagımda

saygılarımla
  • Telefon açıksa Ayarlar/Genel/Hakkında kısmına girerseniz seri numarası yer alır. Seri numarasının 4. ve 5. rakamları 38 ve öncesi ise o halde bağımlı jailbreak sorunu yok demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Telefon açıksa Ayarlar/Genel/Hakkında kısmına girerseniz seri numarası yer alır. Seri numarasının 4. ve 5. rakamları 38 ve öncesi ise o halde bağımlı jailbreak sorunu yok demektir.

teli daha gormedıgım ıcın serı no sunu bılmıyorum.
    kapatıp actıgında sorun olmaması suan ıcın 39 oncesı oldugu anlamını tasır mı
  • Eğer telefona Jailbreak yapılmışsa o halde açılmama sorunu olmaması durumunda sıkıntınız olmuyor demektir.
  • quote:

Eğer telefona Jailbreak yapılmışsa o halde açılmama sorunu olmaması durumunda sıkıntınız olmuyor demektir.

tel amerıkadan geldıgı ıcın jaılbreak yapmak zorunda. yanı yapmıstır.?
  • Pasaport kayıtlı dediğinize göre telefon burada da kullanılmış.

Yurtdışı (yani kayıtsız ve fabrika çıkışlı unlock olmayan) bir cihaz olduğu için bizdeki operatörlerle kullanabilmek ancak unlock yapılmasıyla mümkün oluyor.

Unlock işlemi de yanlış bilmiyorsam jailbreak ile beraber yapılıyor.

Yani bu telefon burada pasaport ile kayıt edilmiş, unlock ve jailbreak edilmiş halde sanırım. Bu halde açılmada sorun yoksa alabilirsiniz.

Ama zaten telefonu görerek alacağınız için kapatıp açmadan önce bu işlemi de yapınız:

quote:

Telefon açıksa Ayarlar/Genel/Hakkında kısmına girerseniz seri numarası yer alır. Seri numarasının 4. ve 5. rakamları 38 ve öncesi ise o halde bağımlı jailbreak sorunu yok demektir.

• yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım. bayagı kafam karısmıstı. bu konu ve yardımlarınız sayesınde hersey gayet net sımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

Peki yukleme sonrasi ac-kapa isteyen programlari cihaz itunes uzerinden bilgisayara bagli iken, itunes uzerinden indirirsek yine ayni problem oluyor mu?
    Ben ipod touch (2G) kullaniyorum 1 senedir ve indirdigim hic bir program su ana kadar yeniden baslat istemedi saniyorsam. Tabi jailbreak yapinca indirilen programlar hakkinda bilgim yok, o nedenle acik kaynakli programlar istiyor olabilir.

Ben en mantikli bu yolu buldum, oyun oynamam pek zaten, double sarj ile yeni jailbreak base cikana kadar idare ederim artik...

konuyu tam okumadım yazıldı mı bilmiyorum ama restart isteyen programlar(cydiadan alınanlar özellikle) için çözüm var
    Blackra1n ile JB yaptıktan sonra SBSettings adlı programı yüklüyoruz Cydia üzerinden. O program da restart istiyor bir seferlik restart ediyoruz, sonra tekrar blackra1n.
    SbSettings yüklenince ekranın üst kısmındaki bar'a dokununca ayarlar geliyor, burda respring seçeneği var. Diyelim WinterBoard yüklediniz iPhone'a, Cydia yüklemeden sonra reboot istediğinde SbSettings'i açın üstten, respring diyin program yüklenmiş oluyor rebootsuz

• Nasil yani respring yapinca sorun cikmiyor mu???
  • hala daha bi çözüm yok di mi ...
  • çöözüö yok da.. anlamadığım dünyada bu işi bi tek geohot denen velet ile dev team in yapıyor olması. tabi rekabet olmayınca adamlar da azcık kıymetimizi bilsinler diye
    kırmıyorlar.. yoksa hiç bir sistem bu kadar uzun sürmez kırılması için.. apple kendisi bile kırar verir icabında ya da çalışanlarından birisi..

sonuçta bu işe dünya da çinliler ya da bizm türk hacker larda dahil olmalı.. ve bi kaç çeşit jb olmalı. bakın win 7 çıktı 50 tane değişik patch çıktı..
    neden iphone larda bu çeşitlilik yok...

aplle ve sahbi steve...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.