Şimdi Ara

iPhone3G 26 Eylul'de Turkcell'le piyasalarda! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
11.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: d_e_s_i_r_e

işin öbür kısmı forumda bi çok kişi tarıtışırken turkcell in asla vododan önce çıkaramayacağını iddia ediyordu.apple ile sözleşmeleri olduğunu asla bunu göz ardı edemeyeckelrinden bahsediyolardıda bizde kuzu kuzu dinliyoduk :) iyidir iyidri.turkcell iyidir arkadaşlar en azından türkiyenin en iyisi yiğidi öldür hakkını yeme şimdi.

Zaten Vodafone'dan önce çıkarmayacak ki...Vodafone'la birlikte çıkaracak
  • ya vodafone hattım olmasına rağmen gözümde bu olayla bitti benim için.Güya vodafone global bir şirket nasıl iştir anlamıyorum.utanmıyolar da ya çok bozuldum ben bu işe.
  • quote:

Orjinalden alıntı: d_e_s_i_r_e

işin öbür kısmı forumda bi çok kişi tarıtışırken turkcell in asla vododan önce çıkaramayacağını iddia ediyordu.apple ile sözleşmeleri olduğunu asla bunu göz ardı edemeyeckelrinden bahsediyolardıda bizde kuzu kuzu dinliyoduk :) iyidir iyidri.turkcell iyidir arkadaşlar en azından türkiyenin en iyisi yiğidi öldür hakkını yeme şimdi.

tam aynısını ben yazacaktım ben turkcell'in gücü niye yetmiyormuş deyince dalga geçmişlerdi
    ama turkcell bir adım önce voda'dan

• önemli fiyatı ve sözleşme koşulları
    iphone 3g yi istiyen herkes getiriyor.
    26 eylülü bekleyip göreceğiz bakalım neler olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stonegiant

ya vodafone hattım olmasına rağmen gözümde bu olayla bitti benim için.Güya vodafone global bir şirket nasıl iştir anlamıyorum.utanmıyolar da ya çok bozuldum ben bu işe.

Vodafone şu ana kadar satışa başladığı hiçbir ülkede ilk duyuran firma olmadı...Hindistan'ı günler kala duyurdu halbuki diğer şirket Haftalar öncesinde duyurmuştu..Aynı şekilde Çek Cumhuriyetinde de günler kala duyurmuştu..

Vodafone iPhone 3G'de böyle takılıyor
  • vodafonun ve turkcellin aynı tarihte iphone 3g yi çıkaracağı kesin mi türkiyede
  • quote:

Orjinalden alıntı: oray

quote:

Orjinalden alıntı: alfaturk

7 eylülde amerikada kontratsız satışlar başlayacak.

www.bestbuy.com bu arada ingilterede 1000 ytl karşılığı strelinden satıldıgını duymustum. Giden hoca stokta olmadıgından ileriki güne randevu vermişler. alamadan gelmiş.

7 eylülde kontratsız satılacağı haberini nerden duydun? ben eylül sonuna kadar amerikadayım çünkü, olmadı gelirken aliyim bi tane

Bestbuy da kontratsız satılacak demiyor aksine nasıl AT&T hesabıyla alınacağını anlatıyor:

Buying an iPhone on 9.7.08

It will take about 45 minutes to purchase your iPhone 3G and set up your AT&T account. We know your time is valuable, so Best Buy® is offering scheduled, 1-hour appointment times for consultation and the purchase and setup of your new iPhone.

• arkadaşlar bu haberi ben ilk istinye parktaki apple centerlarda gördüm ve bu haberim doğruluğunu elemanlara falan sordum hatta bayağı muhabbet oldu hepsi sanki sözleşmişler gibi bence yalan haber dediler nedenini sorduğumda ise 25 temmuzdada geliyordu gelmedi diye bir görüş söylediler benc fazla kapılmayın genede
  • quote:

Orjinalden alıntı: superiyot

arkadaşlar bu haberi ben ilk istinye parktaki apple centerlarda gördüm ve bu haberim doğruluğunu elemanlara falan sordum hatta bayağı muhabbet oldu hepsi sanki sözleşmişler gibi bence yalan haber dediler nedenini sorduğumda ise 25 temmuzdada geliyordu gelmedi diye bir görüş söylediler benc fazla kapılmayın genede

Bilkom'Da şu anda büyük bir kuyruk acısı var.Apple INC bir kalemde sildi onları iPhone'da...Reddetmeleri çamur atmaya çalışmaları son derece normal
  • e oha yani 25 temmuzda daha turkcell anlaşmamıştı bile apple la ... o vodafone'un işi olur olsa olsa..turkcell artık kesin tarih verdi dönüşü yok bence...
  • bılkomda kuyruk acısımı birşey unutuyprsunuz bilkom sim kartmı üretiyorki o satsın yanlış birşey düşünüyorsun bence shady abi zaten iphoneler apple centerlada satılacak ve mağazada anlaşma imzalanacak dunyanın heryerinde olay böyle boynuzluk br durum yok bilkom için bide 25 temmuz tarihini voda içiin sölediler
  • quote:

Orjinalden alıntı: superiyot

bılkomda kuyruk acısımı birşey unutuyprsunuz bilkom sim kartmı üretiyorki o satsın yanlış birşey düşünüyorsun bence shady abi zaten iphoneler apple centerlada satılacak ve mağazada anlaşma imzalanacak dunyanın heryerinde olay böyle boynuzluk br durum yok bilkom için bide 25 temmuz tarihini voda içiin sölediler

Şu anda Türkiye'de Apple Center'larda satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi yok.Çünkü buradaki Apple Store'lar Bilkom'un Apple INC.'in değil...
  • Kesinlikle inanmadım ama bu akşam Turkcell haberinden sonra hemen Vodafone'a gittim. Vodafone'un 17'sinde satışa çıkaracağına dair bir haber aldım. Fakat aynı insanlar bana ne zaman gitsem iki hafta sonrasına bir tarih veriyorlar. Galiba çıkınca alacağımı sanıyorlar. Oysa sadece merak ediyorum :)

quote:

Orjinalden alıntı: alfaturk

7 eylülde amerikada kontratsız satışlar başlayacak.

www.bestbuy.com bu arada ingilterede 1000 ytl karşılığı strelinden satıldıgını duymustum. Giden hoca stokta olmadıgından ileriki güne randevu vermişler. alamadan gelmiş.

BestBuy, Amerika'da olan bir elektronik market zinciri, neden sterlin üzerinden fiyat vermişler ki?

• Benim içime bir kurt düştü.Sanırım yakında öğreniceğiz.Tereddütüm/kaygım şu :
    Turkcell bunları sim free diye satıpta sadece ülkemizde sim free çalışıyor olabilirmni acaba?Daha önce 1 inci jenerasyonda ki Fransa örneğinde olan sim free diye satılan iPhonelar gibi (Sadece Fransadaki operatörler ile çalışıyordu)Bunu niye yazdım : Yurt dışından kart alıp burada kullanıcak halim yok ama bildiğiniz gibi Vodafone yurt dşında (özellik ile avrupa seyahatlerinde) Turkcell e göre ciddi bazı avantajlar içerebiliyor+nadirde olsa bazen yurt dışına gittiğimde icab eder ise o ülkenin hazır kartlarından alıp kullanıyorum eğer eski örnekteki gibi olursa bu kötü olur benim gibi kullanmak isteyenler için.Yok bildiğimiz anlam da 'sim free' olur ise zaten sorun yok.

İkinci problemde şu :Turkcell de Vodafone da bildiğiniz gibi BlackBerry vb gibi cihazlarda (HTC/Turkcell pda vb) kendi sistemlerine entegre hale getiriyorlar ve cihazın yazılım update için bile üreticiden çıkanı değil servis sağlayacının verdiği versiyonları beklemek zorunda kalabiliyoruz.Eğer durum böyle olur ise hiç hoş olmaz.

• Beyler,
    Turkcell in Vodafone u bir kez daha ters köşeye yatırmasının tek sebebi Turkcell in CEO su Sureyya Ciliv dir. Kendisi yillarca amerikada onemli kariyer yapmis , microsoft un 3. adami konumuna kadar yukselmis ve gecen sene Turkiyeye donup Turkcell e genel mudur olmus bir kisidir, Turkcell in Apple ile anlasmasinda Sureyya Ciliv in cok onemli katkilari vardir.

Bu arada bende 30 Eylulde Italyaya gidiyorum, eger o zamana kadar Turkcell iphone icin guzel bi fiyat aciklamazsa italyada almayi dusunuyorum, bakalim hayirlisi artik.
  • Bu aralar V1 iphone almayı düşünüyordum (bi hafta içerisinde). Fakat ilk jenerasyonun artık sıfırının piyasada neredeyse bulunamaması ve yeni 3G lerinde çok pahalı olması nedeniyle ikinci el V1 iphone fiyatları korkunç. (8GB: 650-750ytl)

Acaba öyle yada böyle legal iphone lar gelince sizce kırılmış kaçak V1 iphone ikinci ellerinde bir fiyat azalması olurmu. Yani hissedilir bir azalma.

Sonuçta iphone almak isteyenlerin bir bölümü legal ve bir nevi taksitle satılcak iphone lara yönelecekler. Fiyatların düzeyide sanırım bu talebin boyutunu belirleyecek. Misal 700ytl ye temiz V1 kırılmış kayıtsız bir iphone alacak biri bundan vazgeçip aylık 70ytl verip konuşma - internet paketli garantili ve V2 yani 3G bir iphone almayı daha avantajlı görebilir.

Siz olsanız tüm bunları düşününce ne yapardınız. Battı balık yan gider diyip 2 hafta dahamı beklerdiniz yoksa bu turkcell den kimseye fayda yok alayım gitsinmi derdiniz?

• %100000000000 alıcam :D:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: metulen

Bu aralar V1 iphone almayı düşünüyordum (bi hafta içerisinde). Fakat ilk jenerasyonun artık sıfırının piyasada neredeyse bulunamaması ve yeni 3G lerinde çok pahalı olması nedeniyle ikinci el V1 iphone fiyatları korkunç. (8GB: 650-750ytl)

Acaba öyle yada böyle legal iphone lar gelince sizce kırılmış kaçak V1 iphone ikinci ellerinde bir fiyat azalması olurmu. Yani hissedilir bir azalma.

Sonuçta iphone almak isteyenlerin bir bölümü legal ve bir nevi taksitle satılcak iphone lara yönelecekler. Fiyatların düzeyide sanırım bu talebin boyutunu belirleyecek. Misal 700ytl ye temiz V1 kırılmış kayıtsız bir iphone alacak biri bundan vazgeçip aylık 70ytl verip konuşma - internet paketli garantili ve V2 yani 3G bir iphone almayı daha avantajlı görebilir.

Siz olsanız tüm bunları düşününce ne yapardınız. Battı balık yan gider diyip 2 hafta dahamı beklerdiniz yoksa bu turkcell den kimseye fayda yok alayım gitsinmi derdiniz?

ben su anda battı balık yan gider diyenlerdenim.. bekle 2 hafta daha.. bence..

• Turkcell'in sitesinde niye 26 Eylül diye yazmıyor bugün?Dün yazıyordu oysa ki.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/iphone3G/iphone3Gbasvuruformu
  • Turkcell fiyatlarını açıkladıktan sonra (örnek 1000 ytl) su an piyasada 1500 ytl fiyata 3G satan telefoncuların düşecekleri durumu merak ediyorum, artık dükkan önüne çıkar bağırırlar "gellll gel ayponda şok indirim 900 oldu, turbo sim hediye gellllllll..."

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Turkcell'in sitesinde niye 26 Eylül diye yazmıyor bugün?Dün yazıyordu oysa ki.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/iphone3G/iphone3Gbasvuruformu

Evet bende şimdi baktım 26 eylül tarihli yazı eskisi ile değiştirilmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NAXTERRA -- 5 Eylül 2008; 11:17:05 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.