Şimdi Ara

İphone X mi? İphone XR mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
23.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam telefon alacağım x mi ? Xr mı kararsızım batarya önemli...o farka xr almak değer mi bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odilek30 -- 30 Ocak 2019; 17:36:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam bende bu ikilemde çok kaldım , fakat bende daha almadım ama tarafımı XR'den kullanıcam çünkü...
    A12 Yeni nesil işlemci
    Daha uzun giden batarya
    X gibi çekim yapabilen yetenikli arka ve ön kamera
    Geliştirilmiş kamera ve ışığa karşı duyarlı bir A12 den güç alan kamera
    biraz daha büyük ekran
    daha uygun fiyata yeni model
    bu yüzden ben tarafımı XR'dan kullanıcam sizinde bence o yönde olsun
  • Benim endişem hani batarya açısından çok fark var mı ?

• odilek30 O kullanıcısına yanıt
    Batarya olarak XR, X’in de XS’in de çok önünde bundan yana bir şüpheniz olmasın....

• FthK. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Aynı sebeplerden dolayı ben de xr diyorum. Üstüne üstlük boyutları da xs max kadar büyük olmayıp xs ve x dem daha büyük olup tam ideal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • champlain C kullanıcısına yanıt
    Hemfikiriz, tek dezavantajı LCD ekran olması XR ın ama yan yana XS ile kıyasladım ekranı ayırt edemezseniz XR ın ekranıda çok fazla iyi, ekranın LCD olmasından dolayı batarya ömrü daha fazla XR ın ve daha az ısınmasıda cabası bu dezavavtaj değil aslında avantaj oluyo bu durumda :)

• LCD olması sayesinde daha az güç tüketiyor ayrıca. Tek beğenmediğim yanı çerçevelerin xs, x ve xs max e göre gözle görülür biçimde daha kalın olması.

• Hocam son bişey daha soracağım alakasız ama sizce wwdc 2019 da yeni bir xr tanıtılır mı? Biraz daha gelişmiş versiyonu

• Kamera işlemci bakımından her türlü xr

• Arkadaslar bende de iPhone X var. Kasim ayinda aldim. Daha önce XR alip bir iki gün kullanip büyük diye yollamistim. Aslinda tam deneme zamani bulamadim.
    Simdi bi kac gündür geri düsünüyorum, iPhone X satip iPhone XR mi alsam diye. iPhone X'in Premium durusu cezbediyor fakat iPhone XR'de batarya ve kamera yönünden önde. Siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda? Simdi (tam) siyah ekranada alistim, ararmiyim bilmiyorum (pek film veya oyun oynayan kisi degilim).

• quote:

Orijinalden alıntı: sakulta8585

Arkadaslar bende de iPhone X var. Kasim ayinda aldim. Daha önce XR alip bir iki gün kullanip büyük diye yollamistim. Aslinda tam deneme zamani bulamadim.
    Simdi bi kac gündür geri düsünüyorum, iPhone X satip iPhone XR mi alsam diye. iPhone X'in Premium durusu cezbediyor fakat iPhone XR'de batarya ve kamera yönünden önde. Siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda? Simdi (tam) siyah ekranada alistim, ararmiyim bilmiyorum (pek film veya oyun oynayan kisi degilim).
    Elinizde x varsa macera aramaya gerek yok diye düşünüyorum. Xr alsanız bile değişiklikleri fark etmeyeceksiniz.

• champlain C kullanıcısına yanıt
    Evet haklisiniz aslinda. Sonucta alip geri yollamistim. Büyük ihtimal yine hosuma gitmez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: odilek30

Hocam son bişey daha soracağım alakasız ama sizce wwdc 2019 da yeni bir xr tanıtılır mı? Biraz daha gelişmiş versiyonu
    WWDC'de cihaz değil iOS 13 tanıtılacak. Yeni cihazlar her yıl eylül ayında tanıtılıyor. Bu yıl da eylül ayında yeni XR modeli gelir. 11 serisi diye prototipler sızmaya başladı bile. 11 yıldır düzen böyle. Her yıl eylül ayında yeni modeller çıkıyor.

• her türlü X , 2 kamerası var plastik kasa değil , ayrıca amiral gemisi telefon diğeri ucuz olsun diye yapılmış bir şey
  • oled ekranlar lcd ekranlardan daha az enerji harcarlar, XR’ın X göre pilinin daha iyi gitmesinin sebebi LCD olması değil ekran çözünürlüğünün X e göre düşük olması, 7 nm işlemci taşıması (X de 10 nm) ve pilinin daha büyük olması. Ben kırmızı rengi,işlemci ve pil nedeniyle xr tercih ettim. Hepsiburadada demo versiyonu 5.730 satılıyordu. X ise daha kibar ve oledde lcdlere göre renkler daha canlı ve güzel görünüyor. Oleddeki yüksek karşıtlık uzun kullanımda gözleri yorar mı derseniz, X de beni rahatsız etmedi ama android telefonlarda kırmızlar beni biraz rahatsız etmişti. Bazı yorumlarlarda XR a çöp diyen arkadaşlarımız var, elbette istediğini düşünmekde özgürdür ama ben bu tür uç noktalardaki aşırı yorumların ifade özgürlüğü dışında bir değer taşıdığını düşünmüyorum.X ve XS in oled ekranları XR dan daha güzel, fark belli oluyor fakat ips lcd hala güzel bir ekran aralarındaki fark tft lcd ile ips arasındaki fark kadar değil. Kasa kibarlığı ve oled ekran nedeniyle aynı fiyatlardaysa x de tercih edebilirsiniz.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    XR alüminyum kasa, plastik değil.

• yekzan Y kullanıcısına yanıt
    hayatında eline xr almamış olup bu şekilde yorum yapan o kadar çok kişi varki

daha önce farklı başlıklara aynı yorumu yaptım buraya da yapayım

sırası ile x-xr-x-xr-8plus-xs max-xr

arada xr dan diğer modellere geçme olayı tamamen ticaridir ve değişiklikler takriben 1 ay içerisinde oldu

bu değişimler esnasında da diğer cihazlar ile xr ı aynı anda kıyas yapma imkanım oldu zira eşimde kırmızı 128gb xr var

ret edemeyeceğim teklifler geldi ve kar ederek bu değişimler oldu dolayısıyla neden bu kadar gidip geldin demeyin

şarj konusunda açık ara xr önde

aynı kullanım senaryolarında x ve 8plustan neredeyse 2 kat xs max dan %50 fazla gidiyor

ebat olarak tam ele oturuyor ne tek elle kullanılamayacak kadar büyük nede küçük sadece diğer cihazlardan bir miktar kalın

malzeme kalitesine gelince xr a kalitesiz derseniz 8-8plus a da kalitesiz demeniz gerekir

gayet de kaliteli bence eksiği yok

şimdi arada xs max ve x kullanmamış olsam diyebilirsiniz objektif değilsin diye

xs max hakikaten güzel cihaz

gerek görüntüsü gerek ekranın netliği ses yüksekliği vs övgüleri hak ediyor

ancak sentetik testlerdeki gibi bataryası xs ve xr a göre önde değil bilakis xr den bariz düşük

x ve 8 plus u her akşam şarja takmam gerekiyordu %20 civarında

xr ise akşam yatarken %40-50 arasında oluyor ertesi gün ofiste geçecekse şarja takmiyorum ama şehir dışı vs olacaksa her ihtimale karşı takıyorum ancak genelde 2.günü akşam yatana kadar idare ediyor

xs max hemen hemen x ile aynı durumda akşam yatarken %20 lere düşüyor ve mutlaka şarj istiyordu zira ertesi günü çıkartması mümkün değil

bunda devasa ekranın ses yüksekliğinin etkisi var diye düşünüyorum

kamera konusuna gelince xr bariz şekilde x ve 8 plusun önünde özellikle loş ışıkta ve video çekimlerinde bariz fark var

xs max ile fark cansız objelerin portresini çekmiyor ve optik zum yok diğer bakımdan veriler zaten aynı

ekran kalitesine gelince ben belirgin fark göremedim ki aynı gün içinde max tan xr a geçtim

işin özü şu

kıyaslamasını yaptığımız cihazların tamamı kullanıcıyı üzmeyecek cihazlar

8 plus x daha uzun yıllar hizmet edebilecek cihazlar

xs max tabi ki apple ın amiral gemisi nasıl xr ı yerden yere vurmak haksızlık ise max ı küçümsemek yanlış olur

benim iddiam max ve xr arasında söylendiği gibi dağlar kadar fark olmadığı fiyat performans olarak xr ın max ı aratmayacağı ve aradaki fiyat farkına değmeyeceği yönünde

• Önyargı ile yaklaşanlar cihaza mutlaka dokunsunlar. X kullanıp xs max e geçiş yaptım ve apple’da dolaşırken biraz inceleme şansım oldu xr gerçekten benim elim için en kompakt cihaz bunu farkettim hissiyat olarak eline alınca tam ideal boyutlarda . X bana kücük geliyordu max te büyük ama xr bence en ideal boyut bakınca kücük cihaz gibi duruyor ama eline alınca kocaman ekranı var

• Ben şahsen Note 4'ten iPhone'a geçince amoled ekranı arar oldum. Yüksek kontrast, siyahın siyahı siyahlar ve ekranın kapanınca belli olmayacak şekilde simsiyah olması çok hoşuma gidiyor. XR bana kalırsa da güzel cihaz ama LCD ekran kullanılması onu da geçtim, iki tırnak kalınlığında çerçeve bırakılması 2018'i bırakın, 2017'ye bile yakışan bir tasarım anlayışı değil bana kalırsa. O çerçeveler çok eğreti geliyor benim gözüme şahsen. Ama ekran olayı dışında donanım açısından çok sağlam cihaz, e pili de iyi. Ayrıca kırmızısı da .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzRocK -- 15 Şubat 2019; 18:59:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.