Şimdi Ara

iPhone sim kilit olup olmadığını nasıl anlarım? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
54.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu açılır mı ? Factory Unlock yapmak için 60 TL isteyen yerler var.

iPhone sim kilit olup olmadığını nasıl anlarım?
  • Beyler bende 3gs var arkadasıma yeni aldık.
    Sürüm: 4.1 (8B117)
    Model: MC139DN
    Modem Firmware 06.15.00 bu cihazın şuan üzerinde jb var. Güncelleme yapacam ama yapmalımıyım bi bilgim de yok yardımcı olurmusunuz ? Güncelleme yaparsam ne olur simfree unlock fln anlamıyorum ??? Acil yardım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sherlockholmes_1980

yarbayım ,

sim kilit yok.

internet paylaşımı da yok aynı zamanda. AveA hat ile internet paylaşımı yapabilmek için ne önerirsiniz?

3g cihaz 4.2.1 sürüm
    Modem fw 05.15.04
    Model MB489TU

kardeş ingiltereden telefon geldi 1 senedir türkiyede pasaporta kayıtlı içinde 4,1 sürüm mevcut operatör caarrier 8,0 yazıyor modeli mc131b diyor . bu telefna tkryedeki hangi hattı raksam calıstıyor suandadaa avea takılı hiç bi sorunu yok. cdia yüklü .. bn bu telefonu sürümünü ykseltebilirmiyim acaba sim kilidi varmıdır ?
  • http://sickw.com/index.html

ben buradan sorgulatıyorum ve şimdiye kadar hiç hata vermedi tavsiye ederim. sorunsuz çalışıyor.
    işlem sonucu aşağıdaki gibi belirtiliyor.

Model: iPhone 5 16GB Black
    Device ID: 013553001--------
    Repairs & Service Coverage: Active
    Telephone Technical Support: Expired
    Warranty Expires: February 4, 2014
    Warranty Type: Limited Warranty
    Purchase Date: Validated
    Registered: Yes
    Activated: Yes
    Contract: Until 05.02.2015 taahhüt bitiş tarihine varıncaya kadar gösteriyor.
    Carrier: Mobiltel - Bulgaria BGR
    SIM lock: Locked BENİM CİHAZ KİLİTLİ ÇIKTI. GEVEYLE KULLANIYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: b_turker

http://sickw.com/index.html

ben buradan sorgulatıyorum ve şimdiye kadar hiç hata vermedi tavsiye ederim. sorunsuz çalışıyor.
    işlem sonucu aşağıdaki gibi belirtiliyor.

Model: iPhone 5 16GB Black
    Device ID: 013553001--------
    Repairs & Service Coverage: Active
    Telephone Technical Support: Expired
    Warranty Expires: February 4, 2014
    Warranty Type: Limited Warranty
    Purchase Date: Validated
    Registered: Yes
    Activated: Yes
    Contract: Until 05.02.2015 taahhüt bitiş tarihine varıncaya kadar gösteriyor.
    Carrier: Mobiltel - Bulgaria BGR
    SIM lock: Locked BENİM CİHAZ KİLİTLİ ÇIKTI. GEVEYLE KULLANIYORUM

Calismiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• az önce yine baktım çalışıyor. imei yazdıktan sonra ister alttaki logoya ister enter e tıkla çıkıyor.
  • http://iunlocker.net/check_imei.php bu adresden telefonun sim kilidi var mı görebilirisiniz.
  • Merhabalar...Arkadaslar ben 1 hafta once fılan dubaıden bı 5s aldırdım arkdasıma ve ordakı apple storeden deılde herhangı bı telefoncudan almıs.Bir kac gundurde formları okuyorum ve sımlock ıcın net bısey kendıme gore bulamadım. ilk olarak:Dubaiden alındıngı ıcın amerika urunudur sımlockludur diyenler war.Bende telefonu actım su anda kıbrısta okudugm ıcın burada kullanılan kktcell (kıbrısturkcell) hattımı taktım ve telefonu kurdum telefon saglıklı bır sekılde kuruldu ve calısmaya basladı ve hıc bır sorun cıkmadı ertesı gun ıos dan guncelleme geldı ve korkarakta olsa yaptın yıne telefon cok sukurkı calısmaya devam edıyor fakat aklımdakı soru ısaretı hala gecmedı cunkı bazı arkadaslar demıskı zaten hemen kapanmaz 1 ay sonra fılan kapanır yada ılk hattı takınca kapanmaz ama farklı bı hat takarsan kapanabılır vs die. Bu konu hakkında kesın bılgısı olan varmıdır acaba. Su an calıstıgı ıcın ıcım rahat olarak kullanmalımıyım yoksa her an dıken ustunde olup kapandı kapanabılırmı demelıyım ?
    ve bıde sole bı durum var ımei sorgulatıyorum ve bılınmıyor olarak cıkıyor yanı ne unlock yazıyor nede locked yazıyor...burdakı telefonculara sordum bıkere calıstıysa daha kapanmaz demekkı free dedıler sızlerden net bılgısı yada tecrubesı olan arkadaslar varsa lutfen yardımcı olabılırmı...Teşekkurler

• Yakup16 Y kullanıcısına yanıt
    sim kilit ile telefonun 1 ay sonra kapanması alakasız olaylar.
    kktc'de kanunlar nasıl bilmiyorum, ama tc'de telefonu kaydettirmezsen tüm telefonlar kapanır.

sim kilit olayı ise, eğer sim kilitli olsaydı zaten kullanamazdın. taktığın sim ile telefon hiçbirzaman çalışmazdı.

yani biri iphone, diğeri hükümet kuralı. :)
  • etkinus kullanıcısına yanıt
    Hocam amerikan iphone 5 aldim sim kilitsiz diye aldim ve ben bu cihaza jb yapsam ve oncesinde restore etsem bi sikinti olur mu 9 aydir kullaniyorum geldiginde telefonu pasaportla kaydettirdim ama restore edince bir sey olur mu onu merak ediorum

• lprsln.vrc kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz, ama ios7.1 iyiymiş diyolar, geriye dönmeye kararlımısın :)
    Hocam simdi bnde 7.0.6 yuklu ve 7.1 e jb yok.Nextgenui diye bir tema gordum be jb yapip kurmak icin can atiyorum acikcasi :D ayni zamanda jb yapmadan restore yapmak sonra jb yapmak en saglikli yolu fakat restoreden sonra 7.1 olacagi icin simdi direk jb7.0.6 yapip temayi kumayi deneyecegim ama buyuk ihtimal telefon apple logosunda takili kalacak jb yaparken ve bende restore edip 7.1 yapmak zorunda kalacagim ama yine de bu riski goze alip deneyecegim,en kotu telefonum 7.1 olur jb7.1 i beklerim artik :) ama asil sikintim ben telefonu unlocked diye aldirdim ve yazan modeli bu;

Apple iPhone 5 16GB White GSM Officially Unlocked MD294LL/A ; buna bakinca factory unlocked mu ne diyor simdi restoreden sonra bi sorun olur mu cidden cok kurcaliyorim kusura bakmayin simdiden ilginiz icin tesekkurler:)

Hocam?

• http://iphonefrom.com/tr/ buradan sorgulayabilirsin simkilitli mi değilmi ama bazı arkadaşlar jailbreak gerekli demiş benim cihaz simkililtli ama jailbreak yok kullanıyorum nasıl oluyor bu iş nasıl açılmış gevey de yok
  • Demek ki sim kilitli değil. O site resmi değil, yani yanılma payı var.

Hocam sen bu cihazı kullanabiliyorsan ve üzerinde herhangi bir işlem yapmamışsan bu cihaz sim kilitli değil. Zaten kilitli olmuş olsa uygun sim takın tarzı bi uyarı verir, kullanamazsın. Bende vardı:)

www.resimbul.com/sonuc/iphone/iphone-4g-sim-kilidi-kirma/iphone-4g-sim-kilidi-kirma-c3c030.jpg

Kilitli olmuş olsa göreceğin ekran bu olurdu

Hocam cok tesekkur ediyorum cok saolun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Demek ki sim kilitli değil. O site resmi değil, yani yanılma payı var.

hocam ispanyadan geldi telefon yani movistar simkilitli olması gerekmiyor mu md300y simkilitli olarak gözüküyor ama md300y/a hakkında birşey bulamadım benim cihaz da md300y/a şimdi siz simkilitsiz midir diyorsunuz hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bran the Builder -- 16 Mart 2014; 2:19:34 >
  • cihazı aldığında kurulumu yapılmış mıydı? eğer kendi hattın ile yaptıysan kilitsizdir. yok kurulum yapılmış aldıysan büyük ihtimal kilitlidir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.