Şimdi Ara

IPhone - ' SIK SORULAN SORULAR ' Çözümler .Sürekli güncellenir. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.067
Cevap
33
Favori
492.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

2
    quote:

Orjinalden alıntı: kokarca01

benim şöyle bi sorum var ipone daki google haritaları hafızasındamı yüklü yoksa pc deki gibi biyeri seçince o kısmı download mı ediyo? yani 2. dediğim gibiyse illaki bi kablosuz internet yada gprs olcak öylemi? anladığım kadarıyla türkiyede bu uygulama pratikte yalanmı olmuş oluyo?

• http://www.hacktheiphone.com/ sitesinde gercekten cok guzel bi sekilde anlatilmis hersey. Eger vaktim olursa, kendim yaptiktan sonra turkce ye ceviricem sitedeki bilgileri arkadaslar. ama oncesinde, sitede 2 farkli yolla islemler yapiliyor. Bir yolda bilgisayar uzerinden yapilirken, digerinde bilgisayarla bi alakaniz yok. bu yollari deneyen var mi?
    ne farklari var, ne gibi sonuclari var?
    her ikisindede cihazin versiyonu 1.1.1 kaliyor, sadece bilgisayar uzerinden yaparken once bi downgrade edip tekrar upgrade ediyorsun.

Yapan varsa bilgi verebilir mi? farklari nedir, guvenli yol nedir?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyondream -- 6 Kasım 2007; 14:55:15 >
  • arkadaslar iphone rss reader kullanan varmı?
    ibrickr de var bi tane ama calısmadı ,a alternatifi olan varmı?
  • Standat kendi Safari içindeki rss özelliğini kullanıyorum. 1.1.1 ise iphone surümünüz o rss programı çalışmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: duro29

arkadaslar iphone rss reader kullanan varmı?
  • vipracing arkadasım verdiginiz bu link e lasılamıyor.ana sayfasına gitmeye calıstım mahkeme kararıyla yasaklandıgını soyluyor.
    http://blaus.wordpress.com/2007/10/14/20-step-iphone-baseband-downgrade-111-to-102-bb/
    sonuca varmam icin heryerden bir engelle karsılasıyorum :)) yeni bir link varmı yada su gosterecegim link ve yonergeler dogrumudur.simdiden tesekkurler.
    http://modmyifone.com/wiki/index.php/Downgrade_iPhone_1.1.1_to_firmware_1.0.2 veyahut
    http://www.engadget.com/2007/09/29/iphone-1-1-1-to-1-0-2-downgrade-instructions-released/
    bu linkler base bandı 1.0.2 ye cevirmek icin gecerlimidir?

• ? TT adsl kullanıyorum bende yok öyle bir yasak yazısı.Gerçi DNS lerim farklı belkide ondandır.
    Ben size sayfada yazani buraya pasteliyeyim o zaman download linkleri ile birlikte :

bbdowngrade111to102_pack.rar : http://www.mytempdir.com/2040465

you can also download a ZIP file :http://www.mytempdir.com/2040467

>>> Here you?ll find:
    >> README WITH THIS SAME POST.
    >> pscp.exe
    >> putty.exe
    >> seckpack40113.bin
    >> ieraser
    >> bbupdater
    >> ICE03.14.08_G.eep
    >> ICE03.14.08_G.fls

> On your Apple iPhone, enter Installer.app and download:

- BSD subsystem
    - Mobile Terminal
    - Erica?s Unlock.app (I?ve Included on the pack)

WINDOWS PROGRAMS:
    pscp.exe
    putty.exe

AND

iPHONE BINARIES:

seckpack40113.bin
    ieraser
    bbupdater
    ICE03.14.08_G.eep
    ICE03.14.08_G.fls

YOU DON?T HAVE TO MAKE ANY MORE FOLDERS (is just info for you),
    JUST LEAVE IT THE WAY I POINTED OUT.

This process was written/quoted from the ModmyiPhone by REVAN,
    so as said in the Guide for Windows (http://www.modmyiphone.com/forums/showthread.php?t=9618), just follow step by step (20 total):1. Make a folder on your C: hard drive and call it ?unlock? (without the quotes obvious).2. Pick up your iPhone and RUN the aplication Terminal.
    3. In Terminal, type in as following (respect spaces ok?):

cd /
    mkdir /unlock

4. Leave it there.
    5. Go to your Windows computer, and clic Start>Run>cmd.exe
    6. Once open, type in as following (respect spaces ok?):

c:
    cd c:\unlock
    pscp ieraser your.ipod.ip.address:/unlock/.
    pscp bbupdater your.ipod.ip.address:/unlock/.
    pscp ICE03.14.08_G.eep your.ipod.ip.address:/unlock/.
    pscp ICE03.14.08_G.fls your.ipod.ip.address:/unlock/.
    pscp secpack40113.bin your.ipod.ip.address:/unlock/.

7. Then type

putty root@your.ipod.ip.address

8. Now putty will ask if you want to connect to the iPhone,
    answer ?Y?.

9. Type the password (if the first one doesn?t works,try the second one):

First Passwarod: dottie
    Second Password: alpine

10. Now you are on your Iphone terminal.

11. Type as follow but first PLEASE, PLEASE PAY GOOD ATTENTION
    ON WHAT YOU ARE TYPING!!!:

cd /unlock
    chmod +x ieraser
    chmod +x bbupdater
    launchctl remove com.apple.CommCenter
    ./bbupdater -v

12. At this point you?ve achived to:

- Make the binaries executables.
    - Stoped the com.apple.CommCenter
    - You?ve executed bbupdater to view what version is your
    iphone baseband.

13. Now its time to rename the secpack, don´t forget to rename ieraser
    by doing this actual step, only accepts secpack as the filename,

IMPORTANT NOTE: YOU?RE ABOUT TO ERASE THE BASEBAND, always carefully,
    PAY GOOD ATTENTION ON WHAT YOU ARE TYPING.

so?Still on your iPhone?s Terminal type as follow:

mv secpack40113.bin secpack
    ./ieraser

14. Still on your iPhone?s Terminal type this:

./bbupdater -v

(This command will run the bbupdater command again for you to see if
    your baseband is erased).

15. Still on your iPhone?s Terminal we are going to reflash the the baseband,
    so type carefully:

./bbupdater -e ICE03.14.08_G.eep -f ICE03.14.08_G.fls

16. By doing as before, at this point you might have:

- Flashed the 3.14.08 baseband firmware back to the iPhone.
    - bbupdater will run for about 3 minutes, so be patient wait.

17. Lets check if it´s reprogrammed the 3.14.08 baseband by
    typing (still on terminal):

./bbupdater -v

18. The CORRECT ANSWER WILL BE:

./bbupdater -v
    Resetting target?
    pinging the baseband?
    issuing +xgendata?
    firmware: DEV_ICE_MODEM_03.14.08_G
    eep version: EEP_VERSION:207
    eep revision: EEP_REVISION:7
    bootloader: BOOTLOADER_VERSION:3.9_M3S2

19. Congratulations!!! yipei! If you?re a beginner this is a very good glory for you, still
    some steps, be patient.

20. Last but not least.
    Just:

- Run Erica?s Unlock.app on your iPhone and wait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 6 Kasım 2007; 21:59:15 >

• tesekkurler :) takıldıgım bir yer olursa sorabilirim sanırım :)) yardım icin sagol?? ama dur bakalım şu isi bi çozeyim ondan sonra hehe :))
  • Installer.app ile (O tutoriale ek olarak)
    Community sources
    ile SSH ıda yükleyin (Daha sonra yani işlem bittiğinde ve iphone tekrar sim free olduğunda bunların hepsini kaldırın özellik ile SSH ı unutmayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 6 Kasım 2007; 21:58:55 >
  • quote:

Standat kendi Safari içindeki rss özelliğini kullanıyorum. 1.1.1 ise iphone surümünüz o rss programı çalışmaz.
    quote:

safariren nasıl calıstırıyorun? benim cihaz 1.0.2 ama ibrickr de ki prog calısmadı bi türlü?
  • Arkadaşlar bi sorum var, dün telefonu şarja taktım ve gece 3 te tam dolu olarak yattım turkcell hattım takılıydı kapama tuşuna bastım ve beklemeye aldım sabah saat 10 da uyandığımda telefonun bataryası %10 dolu gösteriyordu ve turkcell hattım takılı olmasına rağmen no services yazıyordu (daha kayıt ettirmedim) , son kullanım sürelerine baktığımda usage 7.50 saat standby 8 saate yakın gösteriyordu. Bir problemmi var acaba yoksa telefon çekmeyince yada çekmeye çalışıp kendini standby dan çıkarıp normal kullanım konumunamı geçti acaba sabaha kadar bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalmac -- 7 Kasım 2007; 11:59:23 >
  • Benimde dün wi-fi açık kalmış normalin birkaç katı daha hızlı tükenmiş batarya, ilk defa cebimdeyken kapandı telefon.. Senin de aynı durum olmuş olabilir veya otomatik kilidi kaldırmış olabilirsin dolayısı ile bir uyarıda ekran açık kalabilir, ve tabi bir telefon en yoğun olarak şarjı operator sinyalini ararken bitirir.. Sende de telefonu koyduğun yerde çekmeme problemi yaşadıysan bu yüzden olması mümkün..
  • hacktheiphone sitesinde ki yonergelerde bi yere kafam takildi. Orda bi basamakta IP adresi yaziyoruz. O IP adresini biz mi belirliyoruz yoksa bi yerden bakmamiz falan mi lazim?

Yani ben bu kirma islemini sabit IP li bi yerde yapamayacak miyim?

Sabit IP de sorun yasarmiyim?

ordaki ornekte 101.1.1.1 gibi bisey belirliyor, biz ne yazicaz?

yardim, tesekkur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyondream

hacktheiphone sitesinde ki yonergelerde bi yere kafam takildi. Orda bi basamakta IP adresi yaziyoruz. O IP adresini biz mi belirliyoruz yoksa bi yerden bakmamiz falan mi lazim?

Yani ben bu kirma islemini sabit IP li bi yerde yapamayacak miyim?

Sabit IP de sorun yasarmiyim?

ordaki ornekte 101.1.1.1 gibi bisey belirliyor, biz ne yazicaz?

yardim, tesekkur...

Windows daki dos yönergesini aç ve ipconfig yaz orda çıkan IP adresini yazacaksın.
  • Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar,

Benim sorum tüm iphone kullananlara ;

Yaklaşık üç haftadır kullanıyorum bu cihazı, iki hafta pek bir problem olmadı ama ne zaman App Inst li kullanarak bir şeyler yüklemeye başladım telefonda kilitlenmeler bir video yada müzik dinlerken kapanıp açılmalar yaşadım ve bazen uzun süre kilitlenmeler. Bu sorunları aramızda başka yaşayanlar var mı? ve kaynağı ne olabilir. Hangi yüklediğimğiz şeyler sizce sakıncalı. Benim telefon son sürümlü olan 1.1.1, cevaplarınızı bekliyorum,
  • ellerine sağlık ancak ben bu iphone daki eksiklerin bir sonraki iphone da giderileceği kanaatindeyim ve o zamanı bekliyeceğim.nedir abi mms göndermeyen telefon?
  • Safaride zaten rss okuyucusu mevcut bir şey çalıştırmanıza gerek yok.Direkt rss adresini girin Safariye yeterli sonra isterseniz sık kullanılanlara alırsınız (Bookmark)
    Ya'da illaki el ile girmek istemiyorsanız iTunes a bağlayınca bookmarkları eşleştirmeniz (sync) yeterli (Eğer bilgisayarınızda en çok ziyaret ettiğiniz rss leri bookmarlıyorsanız)

Birde bir adres vereyim bütün gaste,iş dünyasi vb hepsine buradan tek tıkta ulaşabilirsiniz :http://www.rsshaber.com/

quote:

quote:

Standat kendi Safari içindeki rss özelliğini kullanıyorum. 1.1.1 ise iphone surümünüz o rss programı çalışmaz.
    quote:

safariren nasıl calıstırıyorun? benim cihaz 1.0.2 ama ibrickr de ki prog calısmadı bi türlü?

JoeTheKid: Çok yerde yazdım tekrarlıyayım : AppTapp gibi programları hack etme dışında kullanmayın derim zira cihazın stabilitesini ciddi bozma potansiyelleri var.Problem çıkartmayan bir kaç uygulama Erica nın uygulamaları ( Light,VNotes,send file) onun dışında ki uygulamalar öyle yada böyle bir yerde problem yaratıyor.Ek olarak : 1.1.1 ile uyumlu sayılabilecek program sayısıda yok denecek kadar az.o yüzden hiç bir 1.1.1 cihaza ekstra bir yükleme yapmamaya gayret gösteriyorum.

klonajinsky : Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 7 Kasım 2007; 22:44:07 >

• Pil performansı hakkında : Eğer OpenSSH (Yada independence de işlemleri bitirdikten sonra programın kendi ssh eklentisini ) vb gibi bir şey yükleyip sonra kaldırmadı iseniz pil performansını - anlamda ciddi olarak etkileyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 8 Kasım 2007; 7:00:31 >
  • ARKADAŞLAR BELKİ KOMİK GELECEK AMA İPHONE U MAC BOOKUMA TANITAMIYORUM BİR TÜRLÜ.SADECE FOTOĞRAF MAKİNESİYMİŞ GİBİ FOTO GÖRÜNTÜLEMEYİ AÇIYOR.SYNC YAPAMIYORUM BU YÜZDEN.YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
  • Peki vipracing hocam bu yanlışı düzeltmem için bir yol var mı?, tüm yüklediklerimi kaldırmama rağmen tutukluklar devam ediyor. Birde desktop ta DemoApp ve Fieldtest diye iki şey peydah oldu ve gitmiyorlar. Acaba cihazı sıfırlama imkanım var mı? Bilgisatarlarda yaptığımız restauration gibi. Vermiş olduğun cevap içinde teşekkürler,

JoeTheKid: Çok yerde yazdım tekrarlıyayım : AppTapp gibi programları hack etme dışında kullanmayın derim zira cihazın stabilitesini ciddi bozma potansiyelleri var.Problem çıkartmayan bir kaç uygulama Erica nın uygulamaları ( Light,VNotes,send file) onun dışında ki uygulamalar öyle yada böyle bir yerde problem yaratıyor.Ek olarak : 1.1.1 ile uyumlu sayılabilecek program sayısıda yok denecek kadar az.o yüzden hiç bir 1.1.1 cihaza ekstra bir yükleme yapmamaya gayret gösteriyorum.

klonajinsky : Teşekkürler.

• JoeTheKid : Restore yeterli olucaktır.Resore için itunes da restore a kliklemeden önce shifte basılı tutup restore ediceğiniz dosyanın yerini itunes a göstermeniz yeterlidir.Daha sonra restore dicektir.anySim vb gibi bir program ile sim free yaptı iseniz bir kere daha yapmanıza gerek yok restore işleminden sonra ibricr yada independence ile jailbrake yapmanız yeterli.Tabi bunları yaparken arka planda itunes helper hep kapalı olucak.
    Restore etmeden önce bir kere daha sync edin güncel olsun itunes daki iphone biligileride.

EXCALIBUR13 :itunes ve library içeriğini silip yeniden yükleyin (7.4.2 versiyonu ilk sayfada linki var) direkt usb 2.0 dan bağlayın.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.