Şimdi Ara

iPhone SE 2020'i kim neden alır? iPhone SE 2020 inceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
7.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renk konusundan , siyaha nazaran özellikle beyaz mantıklı dıruyor mu sizce? Siyah 6-6s,7,8 de neredeyse 1 e 1 vardı. Ama arkası beyaz önü siyah ilk defa SE de var. Ne dersiniz?( önünün siyah olma sebebini biliyorum )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anl_clk A kullanıcısına yanıt
    Evet ben de aynı olacağını düşünüyorum. Takıldığım nokta şu: Şu anda iPhone 11'e halen zam yapmadılarsa demek ki şu anki piyasada dahi doları 5.60'dan alıp kârlarını yüksek oranda koruyabiliyorlar. SE için de bu yolu izleyebilirler ve doları 7'den almak yerine en azından 6'dan filan alabilir, 4500 civarına çıkarabilirlerdi.

• luckystar kullanıcısına yanıt
    Önde beyaz çerçeve kullanınca ekran ile beyaz çerçeve arasındaki siyah ekran çerçevesi oldukça çirkin bir görüntü sergiliyor, bu yüzden beyaz da dahil hepsinin önünde doğru bir kararla siyah çerçeve kullanmışlar

• Snn_bln23 kullanıcısına yanıt
    Çok beklemiş olsa neyin ne olduğunu daha piyasaya çıkmadan öğreneblirdin. Sallamayalım.

• emirdovencioglu E kullanıcısına yanıt
    Sence alınmamasının sebebini açıklaman gerekiyor. Sence evet?

• grcim G kullanıcısına yanıt
    Kalmadı mı?

• Ben bu telefonu almadım ve dolayısıyla cevap veriyor olmam da alındığım anlamına gelmez. Şu foruma senin gibi tek hücreli canlıların üyeliği yasaklansa keşke. Konusunda kullanan birinin pil testini koyuyorum buraya. Kullanmadan bir yerinden element uydurmaya alışmışsın al sana kanıt.

iPhone SE 2020'i kim neden alır? iPhone SE 2020 inceleme

İşlemci, çipset, RAM. Bunlar telefonu telefon yapıyormuş. Hadi ya? Bak sen. Birincisi A13’ün ne olduğunu bilmiyorsan oku. İkincisi hiçbir Android’de NVMe arabirimi yoktur fakat bu telefonda NVMe bellek arabirimi bulunur. NVMe ise bügün SSD’lerde kullanılan bellek arabirimidir ve şu anda 10000+ liralık Android’lerde bile bu arabirim kullanılmıyor. Üçüncü olarak bu telefonda 3GB bellek olması yine işletim sistemlerinin altyapıları hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığını gösteriyor. Öğrenmişsin ezbere salla tabi. Cehalet böyle bir şey. Android’de üreticilerin ekstra arayüz katmanı bulunur ve uygulamalar arka planda tutulur. iOS’ta ise böyle şeyler yoktur. Arayüz hafiftir ve uygulamalar gereksiz yere arka planda tutulup pil tüketmezler. Arka planda tutulmadan da gayet hızlı ve seri çalışırlar. Bu sayede sistem daha az güç tüketir. Dolayısıyla Android’in 8GB ile yaptığı işi iOS 4GB ile yapabilir. Kamera olarak OIS aktif 4K HDR kayıt yapıyor. Şu an bunu yapabilen bir Android yok. Olsa bile bir elin parmak sayısını geçmez. 4K HDR kayıt yapmak istersen OIS kapatılıyor. Anca EIS ile yapmana izin veriyor.

Ayrıca batarya az görünse de gayet tatmin edici bir sonuç verdiği ortada. Testine güvendiğim nadir sitelerden biri olan GSMArena ekibi küçük pil kapasitesine rağmen sonuçların tatmin edici olduğunu incelemesinde belirtmiştir. Girer okursun onu da ben söylemeyeyim. Ses kalitesi desen orada da en iyi telefonlardan biri çıktı. DxOMark’ın yaptığı ses testinde S20’den dahi daha iyi ses kalitesine sahip olduğu belirtildi. Sadece yazılım değilmiş anlayacağın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 6 Haziran 2020; 17:23:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Symbianist S kullanıcısına yanıt
    Sen benim yazdıklarımı bir daha bi okusana hiçbir şey anlamamışsın. Bu arada arka planda olma işi her Android cihaza göre değişir. Mesela Huawei bir telefon kullanan kişinin telefonunda arka planda tutma diye birşey yoktur. Zaten ayarlar bölümünden bunu istediğin gibi ayarliyabilirsin. Dediğim gibi git bir daha oku yazdıklarımı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Evet ben de aynı olacağını düşünüyorum. Takıldığım nokta şu: Şu anda iPhone 11'e halen zam yapmadılarsa demek ki şu anki piyasada dahi doları 5.60'dan alıp kârlarını yüksek oranda koruyabiliyorlar. SE için de bu yolu izleyebilirler ve doları 7'den almak yerine en azından 6'dan filan alabilir, 4500 civarına çıkarabilirlerdi.
    Mesela şöyle örnek verirsek yurt dışında %20 vergisi olan ıngilterede £729 cihaz TL olarak baktığımızda 6300tl gibi bir fiyat çıkıyor. Ülkemizde ise toplam %90vergiye rağmen £850 gibi bir fiyata satılıyor cihaz suan iphone 11 uygun durumda. Ben şöyle birsey bekliyorum yeni iphone 12ler çıkınca 11in fiyatı normalde ucuzlamali (yurt dışında £100-120euro gibi düşme olur önceki modelde) bizde fiyat düşmeyecek 7300den devam edecek ve yeni çıkan cihaz 8500falan olur diye düşünüyorum. Apple çok garantici kur hesaplıyor hocam baktığınızda dolar 7.5gibi hesap yapmışlar neredeyse yeni SE cihazı için. Se ingiltere de £419, TL olarak yaklaşık 3500lira ama turkiyede 5299TL pound olarak da £620 civarı makas £200olarak belirlenmiş(ki vergi oranlarına bakılınca bur fark normal).

• ı phone 7 yi verdim, siyah 64gb se aldım.

evet soruya cevap vereyim, kim neden alır demişler;

canım istedi, bastım parayı aldım nokta
  • anl_clk A kullanıcısına yanıt
    Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hesabınızın yanlış çıkmasının sebebi dolar üzerinden hesap yapmanız. Türkiye Apple’ın bölgelendirmesinde Avrupa bölgesinde geçer. Bu sebeple fiyatlar dolar bazında değil avro bazındadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video'ları kendi sunucularınızdan yayınlıyorsunuz ancak çok yavaş sürekli dolmasını bekliyorum en düşük kalitede. Resmen bu yüzden video^yu izlerken sıkındım

• Abi sakallar olmamış bir sonraki verisyonda iyi olmayacağını düşünüyorum. :)

• Blasterreal B kullanıcısına yanıt
    Aynisi yuksek cozunurluklu youtube da var, oradan izleyin.

• zengier Z kullanıcısına yanıt
    kesinlikle haklısınız, sanırım bu sene çıkacak cihazlarda 5,5' gibi bir ekran da olacakmış ama kim bilir hangi fiyattan satacaklar, iphone se şu 370 usd civarı yurtdışında burda 5300 tl, şahsen ben hala iphone 6 kullanıyorum tek sebebi ise yeni cihazların aşırı büyük olması, 5,8, 5,5 ciavrı cihazlardan sadece s10e hoşuma gitti ama o da pahalı.
  • Alan kullanan ve beğenip önerebilecek olan var mı ekstra güzel bi özelliği var mı yani telefonun böyle genel üst model çıkarırken birden SE açıktı hemen hemen 8 i anımsatıyor

• orientem kullanıcısına yanıt
    X serisinden alıştırdılar artık ful ekran yerine neden 7-8e benzer bir şey yapmışlar onu anlamadım

• Ayrıca çöp denilebilecek kadar da kötü bir telefon değil tamam ben şu an gereksiz buluyorum ama fiyatı olsun gayet normal bir telefon şu an verseler xi bırakıp kullanmam ekranına her şeyine alıştığım için ama elimde x olmasa tercih edebilirdim veya bu x serisi 11 serisi çıkmasaydı tercihlerin arasında olurdu ki neden olmasın gerçekten çöp bir telefon değil

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.