Şimdi Ara

iPhone satışları Avrupa'da düşüşte (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ducatı corse

hayret

hayret edecek birşey yok.

satışlar daha da düşecek.

ortalık 4s kaynayacak.

böylece pahalı alanlar bir taraflarına kına yakabilecekler. Sırf gereksiz fiyat artışı sağladıkları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_user

quote:

hayret

ortalık 4s kaynayacak.

böylece pahalı alanlar bir taraflarına kına yakabilecekler. Sırf gereksiz fiyat artışı sağladıkları için.

yok guzel bir telefona benzıyor o yuzden
  • quote:

quote:

quote:

hayret

ortalık 4s kaynayacak.

yok guzel bir telefona benzıyor o yuzden

• quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

Düşse ne olacak ki? Adamların hedef kitlesi belli zaten. Hele ki Türkiye gibi bir memleket varken apple a hiç bir şey olmaz :)

Türkiyede kaç milyon satıyor iphoneda böyle konusuyorsun. Milyon bile satmıyordur. Çok satsa Apple Store yi açardı türkiyeye.... En az satılan ülkeler arasındayızdır

Ben iphone 4 için aklımda kalan rakamları yazayım oranlamayı siz yapın

ABD 20 Milyon
    İtalya 3,5 Milyon
    İspanya 3,5 Milyon
    Türkiye 250 bin

Apple Store TR hayal arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

Düşse ne olacak ki? Adamların hedef kitlesi belli zaten. Hele ki Türkiye gibi bir memleket varken apple a hiç bir şey olmaz :)

Türkiyede kaç milyon satıyor iphoneda böyle konusuyorsun. Milyon bile satmıyordur. Çok satsa Apple Store yi açardı türkiyeye.... En az satılan ülkeler arasındayızdır

Ben iphone 4 için aklımda kalan rakamları yazayım oranlamayı siz yapın

ABD 20 Milyon
    İtalya 3,5 Milyon
    İspanya 3,5 Milyon
    Türkiye 250 bin

Apple Store TR hayal arkadaşlar

40 milyonluk ülkede (ispanya) 3.5 milyon iphone mu satılmış???

yuh yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 29 Aralık 2011; 17:35:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drony

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

quote:

sen gidip 1.5 sene sonra aynı modeli sürersen piyasaya olacağı bu apple. steve jobs hatırına aldı millet telefonu. yoksa günümüz standartlarının, beklentilerinin altında bir üretim oldu 4s. serisi. resmen ara ürün.

Afederseniz. Hangi özelliği günümüzün gerisinde?

Başlarlar 512 mb ram, ekran boyutu diye başlar...

Ya gerçekten diyecek söz bırakmıyorlar bazen..

tek sığınacakları yer orası zaten. ios sadece iphone da kullanılan bir işletim sistemidir ve haliyle ram işlemci gibi kriterleri diğer sistemlerle karşılaştırılamaz.
    Oysaki android windows phone gibi cihazlar arası rekabette gerçekten bunlar önemli unsur.

Nitekim işin teknik tarafı ve teknolojisini bilmeyen arkdaşlar için örneklemek gerekirse.

bir tırdaki 400hp motor ile ferrari yada daha hafif araçtaki motor aynı hıza çıkamaz. Tır'ın kütlesi yeterince ağır zaten(android işletim sistemi) üzerinde taşıdıklarından çok kendini taşımaya güç harcıyor.

Örnek vermek gerekirse playstation 2, 300mhz cpu ve 150mhz gpu ile çalışır. aynı sistemdeki bir bilgisayar aynı görüntüyü gösterebilir mi hatta bırakın aynısını isterse 5 katı olsun:)
    Sistem cihaza özel yazılınca çok daha stabil oluyor ve az güç harcayarak harikalar yaratılıyor. iPhone'da bunun en gelişmiş örneğidir.

adam bilinçli beyler.
    yeniden yüklenebilir arayüzlerin yük oluşturduğunun farkında.

• quote:

Kullanmadığın telefon hakkında ne güzel de sallıyorsun..

2 yılı geçkindir 3gs sahibiyim. Bu forumda bahsedilen, haberlere çıkan sorunların hiçbirini yaşamadım...

PİREYİ DEVE YAPMAYA ÇOK MERAKLI OLMAN VAR.

Donanım yavaş diye hala dalga geçen bazı zihniyetlere hala ağzım yetmiyor gülmek için ya..

hala "donanım yüksek oldu mu o hızlı olur düşüncesi yok mu?" yani.

Eğer bunu savunan varsa 5.0.1 yüklü 3gs görsün sonra gelsin laf etsin.

Yani ios 5 yukledigin zaman
    3gs

full hd kayit yapabiliyormu?
    1080p oynatihormu?
    Hafiza karti takiliyormu?
    Ekran cozunurlugu artiyormu?
    Lcd kalitesiz ekran amoled mi oluyor?
    İslemci hizi artiyormu?
    Madem cift cekirdek gereksiz 4s neden cift cekirdek?

Evet buyur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aklıllarını kullanıp ekonomik sıkıntıya rağmen almamalarına şaşırdım gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

2 yılı geçkindir 3gs sahibiyim. Bu forumda bahsedilen, haberlere çıkan sorunların hiçbirini yaşamadım...

Donanım yavaş diye hala dalga geçen bazı zihniyetlere hala ağzım yetmiyor gülmek için ya..

3gs

1080p oynatihormu?
    İslemci hizi artiyormu?

Evet buyur?

Lafı gene kendin haklı çıkacağın şekilde çevirmişsin..

3GS özelliklerine sahip bir telefonda yapılabilecek en iyisini sunuyorsa bu başarıdır.

Nedir bu full hd aşkı Allah aşkına sanki profesyonel film çekiyormuş gibi takmışsınız full hd'ye.

Hafıza kartı takma gereksinimi inan duymadım şuana kadar..32 GB gayette yeterli benim için..

Ekran çözünürlüğü demişken pixelleri sayacak kadar hasta değilim benim için pek önem arz etmiyor..

LCD kalitesiz olduğunu nereden çıkardın ? Ayrıca sana göre amoled kaliteli olabilir saygı duyarım yine de..

Çift çekirdek gereksiz mi dedim ?

Özetle, varolan kaynakları en iyi şekilde kullanabiliyor 5.0.1 ben gayet memnunum. Başkasına yetmeyebilir gider samsung modeline bakar ve ya 4S'e bakar. Yıllardır telefon kullanıyorum, beni 3gs gibi 2 yıl götüren olmamıştı hala da seviyorum yani bunu çarpıtıp lafı başka yere çekmene anlam veremedim. Yani bir ürünü küçük düşürmek için körü körüne eleştirmenin mantığı ne ? O kişinin işini görmüyor diye o kötü olmaz salih kardeşim :)

Ben kimsenin tercihini sorgulamam ve hakkımda yok. Yanlış anlaşılma olmuşsa adam gibi de özür dilemesini bilirim yani..

Haydi kal sağlıcakla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

3gs

1080p oynatihormu?
    İslemci hizi artiyormu?

Evet buyur?

Lafı gene kendin haklı çıkacağın şekilde çevirmişsin..

3GS özelliklerine sahip bir telefonda yapılabilecek en iyisini sunuyorsa bu başarıdır.

Nedir bu full hd aşkı Allah aşkına sanki profesyonel film çekiyormuş gibi takmışsınız full hd'ye.

Hafıza kartı takma gereksinimi inan duymadım şuana kadar..32 GB gayette yeterli benim için..

Ekran çözünürlüğü demişken pixelleri sayacak kadar hasta değilim benim için pek önem arz etmiyor..

LCD kalitesiz olduğunu nereden çıkardın ? Ayrıca sana göre amoled kaliteli olabilir saygı duyarım yine de..

Çift çekirdek gereksiz mi dedim ?

Özetle, varolan kaynakları en iyi şekilde kullanabiliyor 5.0.1 ben gayet memnunum. Başkasına yetmeyebilir gider samsung modeline bakar ve ya 4S'e bakar. Yıllardır telefon kullanıyorum, beni 3gs gibi 2 yıl götüren olmamıştı hala da seviyorum yani bunu çarpıtıp lafı başka yere çekmene anlam veremedim. Yani bir ürünü küçük düşürmek için körü körüne eleştirmenin mantığı ne ? O kişinin işini görmüyor diye o kötü olmaz salih kardeşim :)

Ben kimsenin tercihini sorgulamam ve hakkımda yok. Yanlış anlaşılma olmuşsa adam gibi de özür dilemesini bilirim yani..

Haydi kal sağlıcakla

Gecistirme cevaplar,

bence bir magazada s2 bi incele 4.3 amoled ekranda 720 1080p video izle sonra karar ver

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sen gidip 1.5 sene sonra aynı modeli sürersen piyasaya olacağı bu apple. steve jobs hatırına aldı millet telefonu. yoksa günümüz standartlarının, beklentilerinin altında bir üretim oldu 4s. serisi. resmen ara ürün.

- daha geniş bir ekran ( 3,8" - 4 " arası)
    - daha fazla ram (aynı ram i kullanmışlar ip4 le)
    - 2x1 ghz olmalıydı ( 2x800 mhz yapmışlar)
    - pil teknolojisini geliştirmeleri gerekirdi ( apple ın forunlarında bile bu konuların haddi hesabı yok)
    - sarı ekran problemi olmamalıyıdı ( hızlı üretecez diye)
    - kameranın sarı tonda çekmesi ( kamerayı değiştirmişler, testlerini daha yapamamışlar)
    - ios uyumu (ip4s ios5 ile uyumu yeterince test edilmemiş)
    - daha ince bir kasa (aynı tututp aksine ağırlaştırmışlar telefonu, 3 gr , 3g dır)
    - 1.5 sene sonra çıkardığın kasa daha farklı olmalıydı
    - hdmi çıkışı koymaları gerekirdi.
    - çekme ve ses iletim konusunda sıkıntıların olmaması gerekirdi.

...

...

ahh ahh her maddeye cevap vermek istiyorum ama çok eriniyorum. her konuda yazmaktan yoruldum. bu sayfanın ilk mesajında bir cevabım var. oda yeterli bence şimdilik.

veremiyorsun tabi.

sonuçta anormal beklentiler oluşuranlar kendileri 1.5 sene sonra bir model çıkararak.

ha birde adamlar 512 ram de full hd çekim yapmaya zorlamışlar. dikkat ederseniz yüksek çözünürlüklerde video oynatırken kasılıyor makina. 1080p yi çekerkende yine ram isterim diye bağırıyor.

teknolojiler paralel ilerlemeli.

işlemciyi çift çekirdek yapıyorsan, kamerayı full hd yapıyorsan

ram i 512 de bırakamazsın, pil kapasitesini aynı bırakamazsın.

tamam teknolojiler paralel ilerlemeli, tamamen katılıyorum ama ihtiyaç duymuyorsa niçin fazladan masraf yapsın. Apple bunu kendi sinesine çekmez, tüketiciye yansıtır. Ayrıca bir sonraki modelin bir farklılığı olmalı. ha ben tüketiciyim bana ne apple ın pazarlama stratejisinden, ben kendi çıkarıma bakarım dersen: sen de haklısın ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

- daha geniş bir ekran ( 3,8" - 4 " arası)
    - daha fazla ram (aynı ram i kullanmışlar ip4 le)
    - 2x1 ghz olmalıydı ( 2x800 mhz yapmışlar)
    - pil teknolojisini geliştirmeleri gerekirdi ( apple ın forunlarında bile bu konuların haddi hesabı yok)
    - sarı ekran problemi olmamalıyıdı ( hızlı üretecez diye)
    - kameranın sarı tonda çekmesi ( kamerayı değiştirmişler, testlerini daha yapamamışlar)
    - ios uyumu (ip4s ios5 ile uyumu yeterince test edilmemiş)
    - daha ince bir kasa (aynı tututp aksine ağırlaştırmışlar telefonu, 3 gr , 3g dır)
    - 1.5 sene sonra çıkardığın kasa daha farklı olmalıydı
    - hdmi çıkışı koymaları gerekirdi.
    - çekme ve ses iletim konusunda sıkıntıların olmaması gerekirdi.

...

...

ahh ahh her maddeye cevap vermek istiyorum ama çok eriniyorum. her konuda yazmaktan yoruldum. bu sayfanın ilk mesajında bir cevabım var. oda yeterli bence şimdilik.

veremiyorsun tabi.

sonuçta anormal beklentiler oluşuranlar kendileri 1.5 sene sonra bir model çıkararak.

ha birde adamlar 512 ram de full hd çekim yapmaya zorlamışlar. dikkat ederseniz yüksek çözünürlüklerde video oynatırken kasılıyor makina. 1080p yi çekerkende yine ram isterim diye bağırıyor.

teknolojiler paralel ilerlemeli.

işlemciyi çift çekirdek yapıyorsan, kamerayı full hd yapıyorsan

ram i 512 de bırakamazsın, pil kapasitesini aynı bırakamazsın.

tamam teknolojiler paralel ilerlemeli, tamamen katılıyorum ama ihtiyaç duymuyorsa niçin fazladan masraf yapsın. Apple bunu kendi sinesine çekmez, tüketiciye yansıtır. Ayrıca bir sonraki modelin bir farklılığı olmalı. ha ben tüketiciyim bana ne apple ın pazarlama stratejisinden, ben kendi çıkarıma bakarım dersen: sen de haklısın ne diyeyim.

sadece ram konusunda birşeyler yazayım iphone çok uzun kullanmasamda baya bi kullandım anca ksuanda galaxy s telefonum var ve iki üründede 512mb ram var galaxy s in artıları daha fazla süperamoled ekran hafıza kartı v.s. ancak ram konusunda iphone 4 ve 4s gerçekten çok iyi neden dersen ios arkaplanda kendi kendine uygulama açmayan sadece telefon için ram yiyen bir işletim sistemi ve 512mb açılışta 380mb boş olarak sunuyor neler yapabildiğimizde ortada bende galaxy s var ve bende de 512 mblık ram var ancak telefonun açtıgınızda kullanılabilir ram miktarı 200 den fazla görmeniz nadirdir yani galaxy s den yola çıkarak galaxy s2 de işletim sisteminin vermiş oldugu ram yemesi yüzünden galaxy s2 1gb ram bulunuyor ancak iosta 512mb ramle istediğiniz herşeyi yaparsınız video çekiminde ise 4s kullanmadım ancak çekerken zaten rama ihtiyaç duymaz fazla, işlemciye aktardıgı ve çift çekirdekli oldugun için işleyip depolamaya başlıyor ama oynatma konusunda bir fikrim yok ancak ramle alakası yok o işin çunku veri rame aktarılır oradan gpu o veriyi işler yani gpu ne kadar hızlıysa o kadar iyi

kamera konusunda da ekleme yapayım ilk üretim galaxys2lerde sarı çekimli yapıyordu ancak sonraki partilerde veya yazılımlarla hallediidi..

• Biri lütfen açıklasın ya Iphoen ile ilgili her haberde neden android veya samsung kullanan insanlar bitiveriyor kaç zamandır bu forumdayım bir kez açıp android haberini alanları kötülemedim hangi kafayı yaşıyorsunuz çocuk musunuz.Iphoe 4s kullanıyorum evet samsung galaxys2 dünyanın en harika en müthiş telefonu en iyi işletim sistemi android (hadi havai fişekleri çıkarın ). Ha bide ek olarak çok para verdim enayiyim ( Sokağa dökülüp tur atabilirsiniz ) Herkesi mutlu etmişimdir umarım :)

Para benim param tercih benim tercihim sanane dünayanın en gelişmiş telefonu bende olunca madalyamı takacaklar bana veya f/p ürünü kullanmıyorum diye taşlıycaklar mı beni size ne arkadaşım.Beyinsizliğe kadar götürmüşler olayı hee evet sen zekisin çünkü özgür bir işletim sistemi kullanıyorsun adama sorarlar kaç kez androidde kendin için javada oturup kod yaazdın diye neyse ya umrumda değil yukarda dediğim gibi Android ve samsung kullanan herkes dünyanın en tepesindedir yolda görürseniz tebrik edin çünkü belli ki buralara birirleri onları bu seçiminden dolayı takdir etsin diye yazıyorlar. Belki o zaman susarlar

• Galaxy Note ve iphone 4S sahibiyim.

Bana ne ya Apple iphone nun satışlarının düşmesinden.Veya Android yüklü cihazların satışlarının yükselmesinden bana ne.

Sanki hissedarsınız.

Bazılarıda ellerinden gelse Arjantinin yasakladığı gibi Iphone nun satışını Türkiyede yasaklayacak.

Buna bukadar para verilirmi ;
    Yok bukadar yüksek fiyata alıcı bulduğu için,fiyatı bukadar yüksek.

Bak ben bu fiyata iphone u almıyorum almamda akıllıyım diye geçinenler.

Almıyorsan alma,Alandan sana ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

Galaxy Note ve iphone 4S sahibiyim.

Bana ne ya Apple iphone nun satışlarının düşmesinden.Veya Android yüklü cihazların satışlarının yükselmesinden bana ne.

Sanki hissedarsınız.

Bazılarıda ellerinden gelse Arjantinin yasakladığı gibi Iphone nun satışını Türkiyede yasaklayacak.

Adam haklı beyler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

Galaxy Note ve iphone 4S sahibiyim.

Sanki hissedarsınız.

Adam haklı beyler.

Hocam 3 sene onceki telefon ile teknoloji foeumunda ne isin war aaa

git iphone 10s al

ozellikler

ayni kasa ip4kasasi
    cekim sorunu
    sarj sorunu
    500gb
    bluetooth yok
    vs vs

fiyat 10.000 dolar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.