Şimdi Ara

iPhone satışları Avrupa'da düşüşte (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carnador

Tamam tadını çıkar :) Hayırlı olsun tekrardan..

eyvallah
  • Hemen Kim Ne Derse Desin Apple Yazmalıyım.com
  • hepside ana irk anglosakson ve anglosaksonlar genelde urun alirken bile milliyetcidir simge urunlere deger verirler..kendine yakin hissettikleri urun stil bi amerikan olan iphone olur tabi..ingilizler duz adamlardir yobaz halktir fanatiktir samsung htc dogudur onlar icin oysa iphone batinin gucudur
  • Android'ci ezikler sarmış hemen konuyu :)
  • arkadaslar bahsettigim gibi tarih tekerrur ediyor insanlar ayni cihazlardan sikilmaya basladi artik durdurulamaz surec geliyor,

apple artik azinliga kalicak ve macbook lar gibi azinlikta olacak na buraya yaziyorum neden diyeceksiniz macbook lar pahali ve tek tip herkesin alma imkanmi yok yuzde 10 15 seviyelerine yavas yavas dusecektir.
  • daha önce bahsettiğim konu,

Tarih tekerrür edicek Macbook larda azınlığa kaldığı gibi Apple yine azınlığa kalıcak demedi demeyin;)
  • apple şarj sorununa da bir yenilik getirmeli
  • Yasanan krizden kaynaklandigini dusunuyorum neden farkli para brimlerine sahip ulkeler dusute degil mesela birlesik krallik cunku avrodan kaynakli bir dusus degeri dusunce alim gucude azaldi tabii kriz yuzunden oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meczupca

hepside ana irk anglosakson ve anglosaksonlar genelde urun alirken bile milliyetcidir simge urunlere deger verirler..kendine yakin hissettikleri urun stil bi amerikan olan iphone olur tabi..ingilizler duz adamlardir yobaz halktir fanatiktir samsung htc dogudur onlar icin oysa iphone batinin gucudur

Birlesik krallik milliyetcide obur acrupa ulkeleri degil mi her ne kadar birlesik krallik abdye daha yakin olsada bahsi gecen dusute olan ulkelerde kulturel olarak abdye asyaya oranla daha yakinlardir zaten avrupanin kulturude benzer birbirlerine bu yuzden bence kriz daha somut bir gercek tabii kriz olmadiginda dediginiz olay satislarda ekonomik olarak sadece bence bir etkidir yani neden asla olamaz cunku ingilterede xbox satislari cok daha fazladir kulturel yakinliktan asyadada ps3 oyledir ama haeln iki ulkedede iki cihaz milyonlar satar yani satslari azaltir ama direkt etki yapmaz bence yanliz konuda bahsedilen olayda hemen etki yapmis yani kriz oldugu icin hemen dusmus kulturel farkliliktan olsaydi eger obur ulkelerde hic yukselmezdi.

• Avrupada düşüştede diyoruzda son çeyrekte 30 milyon iphone satılmış.Adamlar köşe :)
  • Düşse ne olacak ki? Adamların hedef kitlesi belli zaten. Hele ki Türkiye gibi bir memleket varken apple a hiç bir şey olmaz :)
  • Bir android kullanıcısı olarak söylüyorum şu cihaza eski deyip durmayın tasarım eski kabulde yok işlemcisi şöle yok böle arkadaşlar şunu anlamamız lazım androidin açık kaynak olması sebebiyle firmalar fark yaratmak için bu işlemciyi şişirip duruyorlar. Önemli olan sistemin ne kadar ihtiyaç duyduğudur. Nete gireceğin bir bilgisayarda core i7 2600K nekadar saçma duruyorsa buda aynı mesele. İşlemci yi eleştiren arkadaşlar soruyorum acaba iphonenun takıldığını gördülermi ? Ekran en parlak ekran kamera üst düzey hala bu donanım bekletilerin altındaysa bişe bilmiyorum demektir. Apple bu kadar satan cihazına donanım eklemekten aciz bir firma deği en fazla 10 20 dolarda daha maliyet çıkartı 2.5 a satacağına 2.6 ya satar olur biter. Depolama olarak en başarılı cihaz. Uygulama desteği ha keza öyle.

Yazıyı tarafsız okumanızı istiyorum android fanı olduğumu tekrar belirteyim.
  • İki yil sonra nokia ile ayni kategoriye dusecek İ phone piyasada daha iyi modeller varken neden millet daha cok para versinki İ phone a fiyatlari asagi cekmeli apple, 1000 liraya falan satmali cunku ayni ayardaki wave veya desire hd 1000 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşse nolur ki. Adamların hedefleri daha da yuksek
  • iphone 4S'in hiçbir sorunu yok abicim, hepsi hurafe. Belki şarjı kafaya takılabilir ama o da sapık gibi kullanan adam için dert olur, optimum kullanıcıya dert mert değil.

Asıl bir önceki telefonum olan gingerbread yüklü HTC DHD iphone'a kıyasla tam bir sorun yumağı idi, kaç kere telefonu duvara fırlatıp kırma raddesine geldim.

Tüm iOS'lar gibi ios5 de köküne kadar stabil çalışıyor, kullanıcı dostu, cillop gibi bir işletim sistemi.

iOS'u bilmeyen, kullanmayan adamlar burada boş boş konuşmasın, komik oluyor.

Samsung, HTC, Android vesaire...henüz iphone+ios kombinasyonu ile mukayese edilecek seviyede değiller, hepsi iOS'un ucuz taklitleri sadece.... İsterse içlerinde bilmemkaç tane çekirdek olsun, zilyon megapiksel ( ki iyi resim çekme olayıyla hiçbir alakası yok bunun ) kameraları olsun, höttürü züttürüleri olsun...

İphone ayrı bir alet abicim, kim ne derse desin... Taa en başından beri tüm iphone modellerini kullandım (4 hariç)... hepsine de arada başka cihazlar ile molalar verdim... Eşşek gibi tekrar iphone'a dönüş yapıyorsun, o işletim sistemini ve sana hissettirdiklerini özlüyorsun çünkü.. Budur...

• quote:

Orijinalden alıntı: KASIMPAŞA TAYFA

İki yil sonra nokia ile ayni kategoriye dusecek İ phone piyasada daha iyi modeller varken neden millet daha cok para versinki İ phone a fiyatlari asagi cekmeli apple, 1000 liraya falan satmali cunku ayni ayardaki wave veya desire hd 1000 lira

Yaş kaç ?

İPhone'dan daha iyi modeller demişsinde..

Donanım olarak teoride hızlı olan daha mı iyi oluyor ?
    Daha geçen yıl çıkardığı modele desteği kesen daha mı iyi oluyor?
    Çıktığında 1.600 olup 1 yılda 900 tl'ye düşen daha mı iyi oluyor ?
    Market diye ağlıyorsunuz da yarısı virüs ve tema olan daha mı iyi oluyor?

Fiyatları apple aşağıya çekmez sabittir ve muhtemelen uzun süre de öyle kalacaktır...Wave ve desire hd 4S ile aynı ayardaymış ya tamam senle daha tartışmam bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno_user

sen gidip 1.5 sene sonra aynı modeli sürersen piyasaya olacağı bu apple. steve jobs hatırına aldı millet telefonu. yoksa günümüz standartlarının, beklentilerinin altında bir üretim oldu 4s. serisi. resmen ara ürün.

Afederseniz. Hangi özelliği günümüzün gerisinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drony

quote:

sen gidip 1.5 sene sonra aynı modeli sürersen piyasaya olacağı bu apple. steve jobs hatırına aldı millet telefonu. yoksa günümüz standartlarının, beklentilerinin altında bir üretim oldu 4s. serisi. resmen ara ürün.

Başlarlar 512 mb ram, ekran boyutu diye başlar...

Ya gerçekten diyecek söz bırakmıyorlar bazen..
  • quote:

quote:

quote:

tek sığınacakları yer orası zaten. ios sadece iphone da kullanılan bir işletim sistemidir ve haliyle ram işlemci gibi kriterleri diğer sistemlerle karşılaştırılamaz.
    Oysaki android windows phone gibi cihazlar arası rekabette gerçekten bunlar önemli unsur.

Nitekim işin teknik tarafı ve teknolojisini bilmeyen arkdaşlar için örneklemek gerekirse.

bir tırdaki 400hp motor ile ferrari yada daha hafif araçtaki motor aynı hıza çıkamaz. Tır'ın kütlesi yeterince ağır zaten(android işletim sistemi) üzerinde taşıdıklarından çok kendini taşımaya güç harcıyor.

Örnek vermek gerekirse playstation 2, 300mhz cpu ve 150mhz gpu ile çalışır. aynı sistemdeki bir bilgisayar aynı görüntüyü gösterebilir mi hatta bırakın aynısını isterse 5 katı olsun:)
    Sistem cihaza özel yazılınca çok daha stabil oluyor ve az güç harcayarak harikalar yaratılıyor. iPhone'da bunun en gelişmiş örneğidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drony -- 24 Aralık 2011; 11:07:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

tek sığınacakları yer orası zaten. ios sadece iphone da kullanılan bir işletim sistemidir ve haliyle ram işlemci gibi kriterleri diğer sistemlerle karşılaştırılamaz.
    Oysaki android windows phone gibi cihazlar arası rekabette gerçekten bunlar önemli unsur.

Nitekim işin teknik tarafı ve teknolojisini bilmeyen arkdaşlar için örneklemek gerekirse.

bir tırdaki 400hp motor ile ferrari yada daha hafif araçtaki motor aynı hıza çıkamaz. Tır'ın kütlesi yeterince ağır zaten(android işletim sistemi) üzerinde taşıdıklarından çok kendini taşımaya güç harcıyor.

Örnek vermek gerekirse playstation 2, 300mhz cpu ve 150mhz gpu ile çalışır. aynı sistemdeki bir bilgisayar aynı görüntüyü gösterebilir mi hatta bırakın aynısını isterse 5 katı olsun:)
    Sistem cihaza özel yazılınca çok daha stabil oluyor ve az güç harcayarak harikalar yaratılıyor. iPhone'da bunun en gelişmiş örneğidir.

Çok doğru yazdıkların ama bunları insanlara anlatamıyorsun ki..

İPhone 4s'in kamerasını hala diğerleriyle kıyaslıyorlar.. Daha yorum var mı ?

Umarım..İnsanlar bu söylediklerini ciddiye alır ve bazı şeyleri öğrenir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.