Şimdi Ara

Iphone 8 Plus Kamera da Yeşil Işık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
26.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 13 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • tidus (13 mesaj) c_e_m22 (3 mesaj) 0ldskool (3 mesaj) ALPEREN A. (2 mesaj) ___Lawyer___ (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (25 mesaj) Mobil (9 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7832 Mesaj
    Eşimin telefon 7 Plus ondada aynı durum var. Hatta ön kamerada bile bazen oluyor.... 8 plusta da var ön kamerada dahil oluyor...

Hatta note 8 kullandım ön kamerayı ışığa tutunca ondada ekranda yeşil nokta beliriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2244 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: c_e_m22

Fotograflarda hicbir sekilde oynama yapmadim. Galiba ilk parti mağduru olucaz..

Bu tarz gece çekimlerinde lens camında parmak izi vb. varsa ışıklar kayabiliyor.
    |
    |
  • Yarbay
    4398 Mesaj
    Hocam selamlar. Hayırlı olsun. Üzülmenize gerek yok.

Nikon D7100 + 50mm 1.4D lens kullanıyorum. Piyasa fiyatı yaklaşık 6.000tl yapıyor. Bu ışığa "LENS FLARE" derler. Kaliteli lenslerde pek görülmez ama doğrudan "GÜÇLÜ IŞIĞA" doğru tutulduğunda lens ışığı yansıtır ve orada garip bir noktacık belirir. Tamamen açınızla alakalı yani :)
    |
    |
  • Yarbay
    4893 Mesaj
    Merhaba

Bu olay lens flare değil. Tüm iphone telefonlarında olan bir sorun

Aynı kareleri samsung sony lg vs. ile çekin böyle bir sorun kolay kolay olmayacaktır.

Lens flare denilen yansıma farklı birşey

Google'a iphone green dot diye aratın çıkan problemleri göreceksiniz

Ayrıca sadece fotoğrafta değil videolarda da aynı sorun var

Böyle rezalet lens flare olmaz koskoca apple yıllardır bu sorunu çözmüyor ve pişkin pişkin sorun değil diyor

https://www.youtube.com/watch?v=t18TCvh2Es0
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    bu bazen 7'de de oluyor, çekilen fotoğrafın ışığına göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Telefonu ışık kaynağına doğru tutunca gayet normal. Ters ışıktan vazgeçin rahatsız ediyorsa ya da telefona adobe cs kurun onu yok edin

Hocam ters ışıktan vazgeçin derken öyle bir şansım var mı :)) nasıl yok edeceğim
  • Yarbay
    4118 Mesaj

Hocam yazdığım gibi olursa ters ışık oluyor yani siz güneşi ya da ışık kaynağını önünüze alıp foto çekerseniz oradan gelen ışık ters ışık oluyor. Yani bu yeşil ışık; eğer foto çekenin arkasından güneş ya da ışık gelirse olmaz zaten. Google'da aratın detaylı bilgi alabilirsiniz.
    |
    |
    tidus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Hocam yazdığım gibi olursa ters ışık oluyor yani siz güneşi ya da ışık kaynağını önünüze alıp foto çekerseniz oradan gelen ışık ters ışık oluyor. Yani bu yeşil ışık; eğer foto çekenin arkasından güneş ya da ışık gelirse olmaz zaten. Google'da aratın detaylı bilgi alabilirsiniz.

Her akşam aynı köprüden geçiyorum, ne güzel gün batımı fotoğrafları çekiyordum iphone 7 ile, millet hayran kalıyordu.

Şimdi bu ters ışık muhabbetine çekemiyorum, bu durumda iphone 7 kamerası mı iyi plus kamerası mı anlam veremedim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Aynı sorun bendede mevcut
  • Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: epoukya

Aynı sorun bendede mevcut

Uzun araştırmalar neticesinde bunun bir sorun değil kamera kadrajının daha geniş olmasından kaynaklı olduğunu öğrendim.

Bu durumda direk güneşi görecek şekilde fotoğraf çekmemeye özen gösteriyorum. Diğer normal çekimlerde iyi bir kamerası var.
    |
    |
  • Yarbay
    2259 Mesaj

merhaba bunda da var hocam ancak turuncu olduğu için ortama ayak uydurmuş sanırsam :)

7+ kullanıyorum yeşil nokta bende de çıkıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    2913 Mesaj
    lens yansıması
    |
    |
  • Yüzbaşı
    495 Mesaj
    Arkadaşlar benim cihazda da buna benzer sorun var bu sorun gibi duruyor bende çünkü kamerayla beraber hareket ediyor nereye tutsam yardımcı olur musunuz ssleri ekledim.

Gündüzleri sorun yok gibi duruyor ya da gözükmüyor anlam veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isofix46 -- 29 Kasım 2017; 15:20:7 >
    |
    |

• Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu kameranın yapısıyla alakalı hocam ben çok araştırdım bir sorun değil.
    Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, şu an efsane fotoğraflar çekiyorum telefon ile
  • Yüzbaşı
    495 Mesaj

O zaman servise göstermeyeyim hocam birden fazla nokta olunca dikkatimi çekti. Bilgi için sağolun.

|
    |
  • Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: isofix46

O zaman servise göstermeyeyim hocam birden fazla nokta olunca dikkatimi çekti. Bilgi için sağolun.

Yok hocam ben zaten servisle yaptığım görüşmeyi de eklemiştim. Hata olarak kabul edilmiyor.
    |
    |
  • Yarbay
    5163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu arada aşağıda yer alan fotoğraf Iphone 8 Plus ile çekilmiştir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj
    bu durum kesinlikle bir sorun değil. kullandığım tüm iphone modellerinde mevcut bu durum.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
valorant vp
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.