Şimdi Ara

Iphone 7plus hala alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce bu devirde 4000 tl ye 0 7+ almak mantıklı mı ? Çünkü 5s ilk çıktığında almıştım baktım çıkış tarihine maşallah eylülde 7.senesini dolduracak.7 sene içinde beni hiç yarı yolda bırakmadı diyebilirim.Ios u bu sürekliliğinden dolayı seviyorum açıkçası onun için yine bir iphone almak istiyorum gönül ister 8+ xr kullanmak ama bütçem buna elveriyor.7 sene olmasa da beni 4 sene götürsün yeter.Sizin de görüşlerinizi almak istedim.2.el düşünmüyorum onu da dipnot olarak geçeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• batarya mAh degerınden (performansından) dolayı sıfır iPhone 7 KESINLIKLE alınmaz ama iPhone 7 PLUS alınabilir ve 3-4 sene kullanırsın fakat 3üncü senesinde falan bataryasını değiştirmek zorunda kalabilirsin ayrıca bu sıreler ıcınde performans olarakta sorun cıkarmaz. Ne yaptın aldın mı kı 6 gun olmus konu acalı?

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ystipi -- 29 Haziran 2020; 0:39:33 >
  • Ystipi kullanıcısına yanıt
    Yok hocam araştırıyorum daha

• sıfır 7 plus mantıklı o fıyat aralıgında bence aklını daha fazla karıstırma, ıkıncı el ıstemıyorsan iphone 8 falan o zaman sıfır 7 plus.
  • 2017 ocak ayından bu yana kullanıyorum, ve 2020 ocak ayı gibi bataryasını değiştirttim serviste. 2 sene daha idare eder gibi geliyor ama ben olsam biraz daha para biriktirip iphone 11 alırdım. Ya da boyutu önemli değilse yeni iphone se de alınabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2017 yılından beri iPhone 7 Plus 128 gb kullanıyorum sadece yetkili serviste pil değiştirttim son sürüm iOS kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım çok memnunum apple önceki yıllarda ki sorunları artık yaşatmıyor fakat yerinde olsam acele etmem biraz daha biriktirip iPhone SE 2 alırdım ama ekran küçük gelebilir tabi yine de tercih senin 7 plus üzmez iPhone un en çok tutulan telefonların başında geliyor, 4 sene götürür mü diye soracak olursan artık götürmek zorunda çok pahalandı herşey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RLRR -- 29 Haziran 2020; 7:54:11 >
  • ben 6s kullanıyorum. Fazladan 1gb ram olsaydı daha iyi olurdu diyorum bazen. Bu telefon iOS 14 alacak. 7 serisi iOS15 i de alır. Belki iOS 16 yı da alır. 6s alalı 5 yıl oldu bataryası bir ara çok kötüleşmişti şu an yine iyi bir şekilde kullanıyorum. Telefon fiyatları uçmuşken 4000 tl fena değil gibi. Ama günümüzde ben o kürek gibi kocaman çerçeveli tasarımı almak istemezdim. Tek eksiği bu bence.

• drexel D kullanıcısına yanıt
    Bataryayı kaça değiştirdiler hocam

• Çevremde iphone 7 plus kullananlar var çok memnunlar kamerası vs çok iyi buluyorum ben, ekran boyutu da gayet yeterli. Performansı da iyi alınabilir bence.

• Az daha koyup Xr yada 11 alın derim acelesi yoksa 12 beklenebilir.

• Iphone 7 serisinde şebeke problemi var kronik olarak. Telefon açık olsa bile sizi arayanlara telefon kapalı oluyor vs... İlla da iphone diyorsanız 8 plus'a zorlayın kendinizi. Sorunsuz bir cihaz. Yanlız android tarafında da çok güzel cihazlar özellikle fotoğraf çekmeyi seviyorsanız uyguna çok güzel telefonlar var. Mesela ben iphone 7 plus'tan Huawei nova 5T'ye geçtim (nova 5T öyle aman aman üst düzey bir telefonda değil) dünya varmış dedim resmen. Hız, özgürlük, kamera kalitesi, batarya süresi falan muazzam.

Dip not: Androide geçmek için apple ekosistemimi bile bozdum o derece (7 plus + Apple watch + airpods.)
  • 7 plusun kronik sorunları ilk çıkanlarda vardı son çıkanlar sorunsuz

• Ben olsam sırf kablosuz şarj özelliğinden dolayı bile 8 plus alırdım.

not: 7 plus kullanıcısıyım
  • Şuan 5S kullanan birisine 7+ 5 sene yeter.

Normalde alınmaz deriz ama siz zaten 2020’de 5S kullanıyorsunuz. Demek ki en yeni yazılımı almananız çok önemli değil sizin için. Ben de 6 kullanıyorum güvenlik güncellemeleri hala geliyor. Kullanabilirsiniz yani kritik uygulamaların 7+ gibi bir telefonu yakında unutacağını sanmıyorum. Diğer yandan kamerasında portre modu da var. 2X optik yakınlaştırma var.

Büyük ekranıyla iOS 14 ile de uyumlu çalışır. Ben almanızı tavsiye ederim. Çünkü ezbere tavsiye değil size göre tavsiye veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 29 Haziran 2020; 12:24:47 >
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    Kendim 2 tane 7 Plus kullandım 4 arkadaşım 7 Plus kullanıyor böyle bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: BorazanPower

Bataryayı kaça değiştirdiler hocam
    49 pound verdim İngiltere'de değiştirttim.
  • Numenorian Man kullanıcısına yanıt
    Bende 2 tane kullandım, ikisinde de bu sorun vardı. Birkaç önceki mesajda ilk serilerde vardı demiş bir arkadaş. Belki benimkiler o serilerdendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

Bende 2 tane kullandım, ikisinde de bu sorun vardı. Birkaç önceki mesajda ilk serilerde vardı demiş bir arkadaş. Belki benimkiler o serilerdendi.
    Doğru seri meselesi olabilir. Ama arkadaş ikinci el almayacağı için sorun yok piyasada o seriden 0 kalmamıştır. Sonrakilerde düzeltmişlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 29 Haziran 2020; 20:13:58 >
  • drexel D kullanıcısına yanıt
    ne güzel.. burda kim bilir kaç yüz tl dir..
  • Alınır tabi ama sıfır parası verilmez. Yoksa amiral gemi telefonlardan hız anlamında fark yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.