Şimdi Ara

iPhone 6s Vodafone 4G Yazıyor , LTE yazmıyor.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
36.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • haha benim iphone 5s bile lte yazıyor at onu çöpe :d ulan amma hastalıklısınız ya
  • E yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkbey kullanıcısına yanıt
    chazınızı güncelleyin son sürüme onunla birlikte geldi bana güncelleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

chazınızı güncelleyin son sürüme onunla birlikte geldi bana güncelleme

turkcell kullanıyorum ben ve son sürümde şu an

• 3G'de fark ediyordu. 3G / 3.5G veya H / 3.75G veya H+ diye. Bu şekilde çıkanlara göre ne kadar hız aldığımızı anlıyorduk. Ama 4G'de bu şekilde sınıflandırıldığını düşünmüyorum. Zaten farklı farklı kategoride cihazlar var. Türkiye'ye de belli bir standardın üstün girdi. Düz 4G veya LTE diye geçiştirilmiştir. Yani 3.5G yazması çok şey ifade ediyordu mesela. Ama şimdi 4G yerine 4.5G yazsa da hız açısından bir şey ifade etmeyecek.

Sonuç olarak bu buçuklar/küsüratlar 4G' de de bir standartı temsil ediyor ama cihazlarımızda gördüğümüz harfler açısından 3G'den farklı olarak bir hız farkı ifade etmiyor. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

• Vodafone için söylüyorum, ios 9.3 sonrasında iphone ekranlarında 4G yazmaya başladı ondan önceki sürümlerde LTE yazıyordu.
  • siz hiç yurtdışında herhangi bir operatörde 4.5G diye bişey duydunuz veya gördünüz mü
    tamamen tr de uydurulmuş bişey

gerçeklik payı yokmu var tabi ki

biz dünyaya göre daha geriden geldiğimiz için 4g teknolojisinin en son ve en gelişmişini kullanıyoruz(en azından kağıt üzerinde) olayın oturması bence 1-2 yıl sürecek

aslında bizimki LTE advance denilen 4g teknolojisi

dolayısı ile telefonlarımızın ekranlarında tabi ki ya 4G yazacak yada LTE he belki hızlar vaad edilene yaklaşırsa vede cihazlarımız bunu destaklerse 4G+ veya LTE+ ilerde yazabilir
  • Türkiye'nin uydurduğu bir şey değil tam olarak. Türkiye'de ona kendi anlamının üstüne başka bir anlam daha eklenmiştir. Diğer ülkeler çok önceden geçiş yaptı ve 4G temel olarak girdiler. Onlarda 4.5G bir terim görmezsek de üreticilerin 4.5G terimini kullandığını görebiliriz.

• Hangi sürüm yüklü telefonda. 6 plus var bende 9.2.1 yüklüydü. Geçen gün telefonu 9.3.1 sürümüne güncelleyince operatör internet ayarları da güncellensin mi diye sordu. Yeni ayarları alınca operatörden LTE yazısı gitti 4G yazmaya başladı. Hattım Vodafone benimde

• Iphone 6 kullanıyorum. Türk telekom kullanırken LTE yazıyordu. Ve en az 50Mps hız alıyordum. Bugün Vodafone'a geçiş yaptım. Ekranda 4G yazmaya başladı ve nasıl oluyor bilmiyorum, hız testinde 20Mps hızı aşamıyorum? Bildiğim kadarıyla Vodafone internet hızı yayımında en hızlı yayım hakkını almıştı. Kafam karıştı şimdi 4G ile LTE aynı şey mi emin misiniz? LTE sanki biraz daha gelişmiş gibi duruyor adından dolayı ya da bana öyle bir izlenim yaratıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kututay -- 16 Mayıs 2016; 10:00:40 >
  • Vodafone 4G
    Turkcell LTE

olarak gördüğüm iPhone 6 Plus'um da;

1 Nisan 2016 - 00:04'te 57.93 Mbps Down / 24.09 Mbps Up görüyordum. Bu esnada şebekede Vodafone TR LTE yazıyormuş (Speedtest uygulaması "Results" başlığında görüyorum)
    1 Nisan 2016 19:09'da 57.99 Mbps / 44.05 Mbps Turkcell LTE ile görmüşüm.
  • kututay K kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki Vodafone frekans değerleri arasında en düşük değerlerini satın aldı. Bu yüzden 4G de en yavaş operatör Vodafone'dur. Aldığınız hız değerleri ve yazı da bu yüzden oluyor.

• Türkcel kullanıyorum 6s telefonum ama LTE yazıyor 4 G yazmıyor neden ? Bunu Nasıl yapabilirim

• Bu 4G ve ya LTE yazması operatör sürümüne, cihaz sürümüne ve ya bulunduğunuz bölgedeki baz istasyonuna göre değişiklik gösterebilir.
    iPhone 5S
    Turkcell LTE
    VODAFONE TR 4G
    Turk Telekom LTE
    yazıyor bende.

• Beyer halen 4G veriyorlar nezaman şikayet ediyoruz ?
    https://twitter.com/beastnix/status/938418927725633536
  • Simdi 4g olursa aslinda 3g versiyonlarindan birisi oluyor ama lte olursa iste o zaman band birlestirme oluyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.