Şimdi Ara

iPhone 6 Plus sorunlarım ve değişim (GÜNCELLEME)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

25 Ekimde Turkcell'den kontratlı aldığım iPhone 6 Plus 64gb Space Gray Cihazımla ilgili bazı şikayetlerim var

1- Cihazı alır almaz jelatinle kullanıyordum. Daha yeni jelatini çıkarttım. Home tuşunun solunda, camın altında sanki tozmuş gibi bir beyaz nokta var ve hareket etmiyor.
    2- Turkcell kullanıyorum. Bazen 3G yazmasına rağmen internet yokmuş gibi davranıyor. bir sayfa çağırıyorum bekliyorum anca geliyor. Sim kartı değiştirdim, direkt nano sim aldım. restore ettim. halen devam ediyor. her zaman yapmıyor ama günde 2-3 kez kesin yaşıyorum
    3- Üstteki sorun olduğunda telefon ısınmaya başlıyor.
    4- Bazen direkt kilit ekranından kameraya girdiğimde, çektiğim resimler ve videolar kaydolmuyor. bunu da 2 ayda 2 kez yaptı

Bugün(24 Aralık) 20:30da Zorlu Center'da randevum var. Değişim talep edeceğim ama 1 numaralı hata dışındakiler her zaman olmadığı için nasıl ikna edebilirim bilmiyorum. Sadece ekran değişmesini de istemiyorum. Sonuçta yepyeni cihaz.

Neler önerirsiniz?

EDİT: 25/12/2014

Arkadaşlar dün 20:35'te genius arkadaş geldi. Sorunlarımdan bahsettim. tabiki sadece birinci sorunumu gösterebildim. diğerleri sorunsuz çalışıyordu.
    Bu sebeple değişim istedim. kanunda ilgili maddeleri belirttim. Servis sorumlusu Soner Bey tüm havasıyla "isterseniz tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz" dedi. Ben de uğraşmak istemediğimi belirterek ekran değişimini kabul ettim.
    21:45'te ekran değişimi yapılmış olan cihazım bana verildi.
    ŞOK! yeni ekranın içinde de toz vardı. Soner Bey'e gösterdim. kabul etti. KARAR: yeniden ekran değişecek. fakat servis kapandığı için başka güne kaldı. Not ettiler, cihazımı alıp çıktım.

Maşallah Apple'a süpersiniz! 2 Aylık cihazımın ekranı iki kez değişmiş olacak.
    Ama haklarını yemek istemem ekran gayet güzel takılmış da, sıfır cihazda, sıfır ekranda bu kadar toz kaçması nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 25 Aralık 2014; 9:02:41 >

• Merhaba ekranda yanılmıyorsam ölü piksel var bu sorunda cihazı değişim kapsamına alıyor diye biliyorum. Diğer sorunlar için ikna etmelik bir durum yok şikayetinizi belirtin adamlar bunla ilgili test yaparlar diye düşünüyorum fakat dediğim gibi ölü piksel değiştirmek için telefonu yeterli. Görüşmenizin sonucunu ve kaç gün içinde değişeceklerini yazarsanız sevinirim bende ölü piksel için değişim talep ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahbaz061

Merhaba ekranda yanılmıyorsam ölü piksel var bu sorunda cihazı değişim kapsamına alıyor diye biliyorum. Diğer sorunlar için ikna etmelik bir durum yok şikayetinizi belirtin adamlar bunla ilgili test yaparlar diye düşünüyorum fakat dediğim gibi ölü piksel değiştirmek için telefonu yeterli. Görüşmenizin sonucunu ve kaç gün içinde değişeceklerini yazarsanız sevinirim bende ölü piksel için değişim talep ettim.

ölü pixel değil hoca. görüntü olan kısımda değil sorun. homu tuşunun yanında
  • SADECE İKİNCİ MADDEYİ DÜZGÜNCE İZAH EDERSEN DEĞİŞİM ALIRSIN. AMA ÇEKİM GÜCÜ HATASINI VE PROBLEMİ NET VE KARARLI ŞEKİLDE ANLAT. HATTA GÖRÜŞMELERİME ENGEL OLUYOR ANİDEN HAT KOPUYOR DİYE DE BELİRT
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

Arkadaşlar merhaba

25 Ekimde Turkcell'den kontratlı aldığım iPhone 6 Plus 64gb Space Gray Cihazımla ilgili bazı şikayetlerim var

1- Cihazı alır almaz jelatinle kullanıyordum. Daha yeni jelatini çıkarttım. Home tuşunun solunda, camın altında sanki tozmuş gibi bir beyaz nokta var ve hareket etmiyor.
    2- Turkcell kullanıyorum. Bazen 3G yazmasına rağmen internet yokmuş gibi davranıyor. bir sayfa çağırıyorum bekliyorum anca geliyor. Sim kartı değiştirdim, direkt nano sim aldım. restore ettim. halen devam ediyor. her zaman yapmıyor ama günde 2-3 kez kesin yaşıyorum
    3- Üstteki sorun olduğunda telefon ısınmaya başlıyor.
    4- Bazen direkt kilit ekranından kameraya girdiğimde, çektiğim resimler ve videolar kaydolmuyor. bunu da 2 ayda 2 kez yaptı

Bugün(24 Aralık) 20:30da Zorlu Center'da randevum var. Değişim talep edeceğim ama 1 numaralı hata dışındakiler her zaman olmadığı için nasıl ikna edebilirim bilmiyorum. Sadece ekran değişmesini de istemiyorum. Sonuçta yepyeni cihaz.

Neler önerirsiniz?

Aynı sorunu yaşıyoruz ve aynı sorundan Genius'a gittim. Sorun bulunamadı. Maalesef operatör Kaynaklı sorun. Telefonun donanımında sorun yok.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98802601&p=1

Konum burda. Fotoğrafla ilgili Yaşadığınız sorun yazılımsal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

SADECE İKİNCİ MADDEYİ DÜZGÜNCE İZAH EDERSEN DEĞİŞİM ALIRSIN. AMA ÇEKİM GÜCÜ HATASINI VE PROBLEMİ NET VE KARARLI ŞEKİLDE ANLAT. HATTA GÖRÜŞMELERİME ENGEL OLUYOR ANİDEN HAT KOPUYOR DİYE DE BELİRT

Geniuslar'da bunların hepsi için ayrı test aygıtları var. Ne kadar abartır olmayan şeyleri oldu diye gösterirseniz o kadar çamura batıyorsunuz. Senin 2 dakika önce anlattığın hiçbir şey gözükmüyor makinelerde. Yalancı konumuna düşer cihazını eline alır mağazadan çıkarsın.

Sen sorununu düzgünce anlat, operatör kaynaklı bir sorun olduğunu zannediyorum.
  • bu tür sorunlar için değişim vereceklerini pek sanmıyorum ama umarım şansın yanında olur ve sıfır cihaz alır çıkarsın.
  • sadece camın içindeki toz için bile değişim isteme hakkım var. kanunu indirdim okudum. çıktısını alıp ilgili maddeleri çizdim. yanımda götüreceğim
    sonucu yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OZYMANDIAS

quote:

SADECE İKİNCİ MADDEYİ DÜZGÜNCE İZAH EDERSEN DEĞİŞİM ALIRSIN. AMA ÇEKİM GÜCÜ HATASINI VE PROBLEMİ NET VE KARARLI ŞEKİLDE ANLAT. HATTA GÖRÜŞMELERİME ENGEL OLUYOR ANİDEN HAT KOPUYOR DİYE DE BELİRT

Geniuslar'da bunların hepsi için ayrı test aygıtları var. Ne kadar abartır olmayan şeyleri oldu diye gösterirseniz o kadar çamura batıyorsunuz. Senin 2 dakika önce anlattığın hiçbir şey gözükmüyor makinelerde. Yalancı konumuna düşer cihazını eline alır mağazadan çıkarsın.

aynı anlattığım problemden dolayı 10 dakikada değişi aldım ve "yeni cihazımı alıp çıktım mağazadan"

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OZYMANDIAS

quote:

aynı anlattığım problemden dolayı 10 dakikada değişi aldım ve "yeni cihazımı alıp çıktım mağazadan"

Değişim yapmazlar dediğimi hatırlamıyorum?

Eğer yalan söylüyorsan, bu senin vicdanına kalmış. Ama sen yalan söyleyince kurnaz olmuyorsun. Adam gerizekalı değil. Senin yalan söylediğini biliyor ve iyi niyetiyle cihazı sana getiriyor, sen de "haha kandırdım değiştirdi" sanıyorsun.

Bence yorumumu bi daha oku

"yalancı konumuna düşer, cihazını alır çıkarsın"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

sadece camın içindeki toz için bile değişim isteme hakkım var. kanunu indirdim okudum. çıktısını alıp ilgili maddeleri çizdim. yanımda götüreceğim
    sonucu yazarım

Bu kadar büyütmeye gerek yok, toz için zaten değişim yaparlar. Ama swap cihazda karşına tozdan büyük bi sorun çıkıp çıkmayacağını bilemezsin

• Arkadaşlar dün 20:35'te genius arkadaş geldi. Sorunlarımdan bahsettim. tabiki sadece birinci sorunumu gösterebildim. diğerleri sorunsuz çalışıyordu.
    Bu sebeple değişim istedim. kanunda ilgili maddeleri belirttim. Servis sorumlusu Soner Bey tüm havasıyla "isterseniz tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz" dedi. Ben de uğraşmak istemediğimi belirterek ekran değişimini kabul ettim.
    ŞOK! yeni ekranın içinde de toz vardı. Soner Bey'e gösterdim. kabul etti. KARAR: yeniden ekran değişecek. fakat servis kapandığı için başka güne kaldı. Not ettiler, cihazımı alıp çıktım.

Ama haklarını yemek istemem ekran gayet güzel takılmış da, sıfır cihazda, sıfır ekranda bu kadar toz kaçması nedir?
  • quote:

Arkadaşlar dün 20:35'te genius arkadaş geldi. Sorunlarımdan bahsettim. tabiki sadece birinci sorunumu gösterebildim. diğerleri sorunsuz çalışıyordu.

ekran değiştikten sonra tozlu ekranlı cihazı alıp çıkmakla hata etmişsin.. cihazı orada bırakacaktın ya da diretip tekrar değişim yaptıracaktın.. ayrıca soner bey'in o havalı tavrına karşı net tavrını ortaya koymalıydın, adam seni bildiğin ezmiş sindirmiş.. 2 aylık cihazın ekranını neden değiştiriyorlar, hadi değiştirdin neden düzgünce değiştirmiyorlar..? belki içinin tekrar açılmasından dolayı zamanla kasada da gevşeme olacak ve başka sorunlar çıkacak.. ne olursa olsun bence artık tamamen cihaz değişimi istemelisin ve almalısın.. çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sorunun çözüme ulaşır rahat edersin..

• secospacos S kullanıcısına yanıt
    İspatlayabildiginiz sorununuz ekrandakiyse, ekran degisimi zaten yapilmasi gereken yapilmis. Araba aldiniz diyelim, garanti kapsamina giren bir sorunlu parca var; arabayi mi degistirecekler tamamen? Garanti kapsami ucretsiz onarimdir zaten. Onarilamadigi durumda cihaz degisimidir mantikli olan. Diger sorunlarinizi ispatlayabilseydiniz bir ihtimal cihaz degisimi yapabilirlerdi. Taktiklari ekranda da toz olmasina gelince; Apple'in sorumsuzlugu ve bu konuda siteminize katiliyorum. Umarim bir dahaki drgisimde sorun yasamazsiniz. Kanundaki haklariniz size cihaz degisimi, ucret iadesi vb haklar veriyorsa da mahkemelerde hakkinizi arayin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: the walker

İspatlayabildiginiz sorununuz ekrandakiyse, ekran degisimi zaten yapilmasi gereken yapilmis. Araba aldiniz diyelim, garanti kapsamina giren bir sorunlu parca var; arabayi mi degistirecekler tamamen? Garanti kapsami ucretsiz onarimdir zaten. Onarilamadigi durumda cihaz degisimidir mantikli olan. Diger sorunlarinizi ispatlayabilseydiniz bir ihtimal cihaz degisimi yapabilirlerdi. Taktiklari ekranda da toz olmasina gelince; Apple'in sorumsuzlugu ve bu konuda siteminize katiliyorum. Umarim bir dahaki drgisimde sorun yasamazsiniz. Kanundaki haklariniz size cihaz degisimi, ucret iadesi vb haklar veriyorsa da mahkemelerde hakkinizi arayin bence.

mahkemenin 2 ay sürmeyeceğini bilsem zaten uğraşırım da ekran gayet güzel takılmış küçücük bir toz olması üretimden kaynaklı bir hata, takmayla alakalı değil.
    bir dahaki gidişimde ekranın sorunsuz olacağından eminim.

yeni cihaz için de diyebilirim ki adamlara?

• OZYMANDIAS kullanıcısına yanıt
    yalancı herkesi kendi gibi bilirmiş. ben yalan söylediğim bir yer hatırlamıyorum. bir yerlerinden senaryo uydurma!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.