Şimdi Ara

Iphone 6 kendi kendine kapanıp açılıyor hiç bir işleme müsade etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
15.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar genelde google aramalarında forumdaki cevaba ulaşabiliyordum ancak böyle bir problemi göremedim forum aramasında.

Eğer daha önce sorulup çözüm bulunduysa admin ve modlardan ricam başlığımı birleştirebilirler.

* * * * *

Sorun şu: Iphone 6 telefonum var (kardeşimin) ve durduk yere kapanıp açılıyor. Yani bırakın programa girmeyi, mesaj yazmak bile imkansız. Sürüm problemidir dicem ama sürüm güncellemesi bile yapamıyorum.

Elimi kolumu bağlayan da bu zaten. Bilgisayara bağlasam da bilgisayar görmüyor. Hard reset de attım ama çözüm bulamadım.

Apple'ı aramış kardeşim, telefon bitmiş demişler. Yahu bu telefonlar 2-3 sene kullanılsın diye mi satılıyor?

O zaman apple "son kullanma tarihi" eklesin telefona?

Parasında değilim, sahiden çözüm yoksa gidip almaktan başka çarem yok yine 6 ya da 6s alırım ne yapalım.

Ama bu utanmaz tavır da neyin nesi? "Telefon bitmiş" e kardeşim o zaman son tüketim tarihi ekleyin telefona.

Garantisi bitti diye telefonu çöpe mi atayım?

Iphone 4'üm vardı onu 4 sene kullandım artık zorlanmaya başlayınca da hiç elimi sürmeden ihtiyacı olan bi çocuğa verdim, çocuk mutlu mesut kullanıyor. Yani ömrü tamamlanırsa anlarım da "telefon bitmiş" demek ne demek?

Telefon açılıyor, ekran geliyor ama reset atıyor. Yani zorlanma ya da telefon eskimesi gibi bir durum yok ortada.

* * * * *

Diğer problemde benim 5s telefonum gece yarısı %100 iken, sabah uyandığımda %20ye düşmeye başladı. İki gecedir oluyor. Bunu araştırdığımda forumda pil ömrü tükenmiş yazısı okuyorum. Öyle midir? Öyleyse pili değiştirip kullanmaya devam etsem olur mu?

Herkese çok teşekkürler şimdiden. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

• 5S de Batarya değişirse düzelir.
    i6 da Nand Flash sorunu var sanırım. Youtube da araştırın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

5S de Batarya değişirse düzelir.
    i6 da Nand Flash sorunu var sanırım. Youtube da araştırın.

batarya değişimi süre olarak ne kadar sürer? bir de fiyat nedir acaba?

işim gereği telefonu bırakmak istemiyorum tüm işim telefon ile o yüzden sormak istedim.

bir de yedek almam gerekir mi?

* * *

nand flash nedir? youtubeda biraz baktım da telefonu açıp işlem yapıyorlar bunu ben yapamam ki :(
  • karotcuabi K kullanıcısına yanıt
    Batarya'yı kendiniz bile değiştirebilirsiniz. Burdan size batarya öneremem çünkü piller hakkında bir bilgim yok.

Yedek almanıza gerek yok. Eğer ben değiştiremem diyorsanız güvenilir bildiğiniz telefoncuya verebilirsiniz. 50 TL den fazla olucağını zannetmiyorum. Kendiniz değiştirirseniz daha ucuzada mal edebilirsiniz. 15 20 dakikadan daha az sürer. Telefoncuya verirseniz 1-2 saat içinde alabilirsiniz.

Youtube'dan 5S pil değişim videoları izleyin, yapıp yapamayacağınızı anlarsınız zaten.
  • merhaba arkadaşım aynı sorun bende de var. sorunun çözümünü buldu isen buradan paylaşırmısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flotte -- 15 Eylül 2018; 1:32:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.