Şimdi Ara

İphone 6 jailbreak yaptım pişman oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonu şuan 8.1.3'e güncelliyorum, jailbreakten sonra telefon bi yabancı gelmeye başladı sarj daha çabuk bitmeye uygulamalarda yersiz takılmalar olmaya ve büyük boyutlu oyunlarda da takılmalar olmaya başlayınca jailbreaksiz de olur dedim. telefon şimdiki 4s veya 5'in nesline gelince hunharca jailbreak yapılır diye düşünüyorum

• Jailbreak denizinde sandalla dolaşırsan birşey anlamazsın,denizaltı ile dibe inmen lazım,hatta mümkünse tüplü dalış
  • İyi yapmışsın.
    Ben yeni telefon alsam kıyamam.
    JailBreak özgürlük ama telefon telefonluktan çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon yeni oldugu için o denizin dibine dalmak istemedim zaten madem dalmıyorum ne gerek var diye düşündüm

• megadethci kullanıcısına yanıt
    ortalama 3000 TL lik değeri olan cihazı

sırf daha özgür olmak adına yapılacak işlem ile;

garanti kapsamının dışına çıkarmayı göze almak ve cihazın (zaten) stabil olmayan işletim sistemini birde güvenlik açığına çıkarmak....

tipik Türk mantığı işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

ortalama 3000 TL lik değeri olan cihazı

sırf daha özgür olmak adına yapılacak işlem ile;

garanti kapsamının dışına çıkarmayı göze almak ve cihazın (zaten) stabil olmayan işletim sistemini birde güvenlik açığına çıkarmak....

tipik Türk mantığı işte

Jb yapmak garantiden çıkarmaz.

• Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    durumundan dolayı sıkıntı duydukları için genelde tethered jailbreak kullanmazlar. Jailbreak Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olmakla beraber, Apple bunun bir "garanti ihlali" sebebi olduğunu duyurmuştu.[1]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_%28iOS%29
  • jb yapıyorsanız bence android kullanın.muhteşem stabilitedeki telefon(jb yapılsada aşırı bozulma olmaz) ve üst düzey güvenlik sistemini çöpe atmaya değmez.ama jb yapanlarada saygı duyarım tercih meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

durumundan dolayı sıkıntı duydukları için genelde tethered jailbreak kullanmazlar. Jailbreak Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olmakla beraber, Apple bunun bir "garanti ihlali" sebebi olduğunu duyurmuştu.[1]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_%28iOS%29

Garantiye verirken restore yaparsan kimse önceden jbli olduğunu anlayamaz

• Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    böyle bir durumda;

yani 3000 tl lik cihazı hem riske atma mantığında olan; hemde hala bunu restore vs ile kimse anlayamaz diyerek! (adamlar sildiklerini bile geri getirecek teknolojiye sahipken; senin jb yapıp yapmadığını çözemecek hemi?)

hala tartışmak getreksiz;

yap sen kardeşim. allah haıtlı kullanımlar nasip etsin
  • Maalesef ios 7 ve 8 de jb stabil değil jb devri ios 6 da kapandı

• İos6da jbnin tadı çok iyiydi ios8de o tadı hiç alamadım, şimdilik gerekli bulmuyorum

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Tartışma yapmak istemiyorum ama İphone 4s,5,6 tüm cihazlarımı jbli kullandım.Üstelik iphone 5 i 2 kere garantiden değiştirdim.Yani jb yapmak teli garantiden çıkarmaz

• 3GS telefonumdan beri jb kullanırım.Bugüne dek tüm jb li cihazlarımda bankacılık işlemleri dahil olmak üzere türlü uygulamalar kullandım.Hiçbir sıkıntı yaşamamak bir yana jb nin getirdiği (sanal bile olsa) animasyon hızını,kişiselleştirilebilir sistemi,dilediğim ipa'yı yükleme özgürlüğünü,açma-kapama tuşu ve home tuşunu hiç kullanmadan cihazı açıp kapama lüksünü,mesajlara,telefon defterine,iletilere hükmetmeyi,bataryayı an be an takip etmeyi,arkada çaışan programları tek dokunuşla kapatabilmeyi,renkli,canlı ikon setlerini,kilit ekranı temalarını,ve daha sayamayacağım yüzlerce özelliği çok sevdim be annem.
    Bir tanıdığına es kaza jb yaptırıp daha cydia nedir,Saurik kimdir,hangi repolar canlıdır,hangi tweakler ne getirir ne götürür bilmeyenler (anlayamayanlar mı desem),kalkmışlar jb hakkında atıp tutuyorlar ve jb yi android root ile kıyaslıyorlar.
    Yapmayın paşam,yapmayın canlarım.
    Beceremediği ve tanımadığı şeylerden korkarmış insan,bugün anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altanis -- 6 Şubat 2015; 19:03:10 >

• JB kişisel bir tercihtir. yapanla yapmayanı kınamayın..
  • Ben JB'ye kötü demedim zaten uzun süre JB'li cihaz kullandım şimdi yeni cihaz alınca insan biraz üzerine düşüyor.. İlerleyen zamanlarda JB yapmak aklımda ama şuan memnun kalmadım bunu belirttim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dehacocuk

quote:

Orijinalden alıntı: ilko

Maalesef ios 7 ve 8 de jb stabil değil jb devri ios 6 da kapandı

Kardeş senin ios 6lı iPhone 5 ine talibim. 6+ vercem agoyim

Hahahah! Vermez hocam. Hem 1500 TL'ye yurtdışından 6 almış; kelepir... Gözü gibi bakıyordur. Bayramlık gibi her sabah uyanınca başına varıyordur. Ama her ne hikmetse hala imzasında ios 6'lı ayfon beşciği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adachild -- 6 Şubat 2015; 20:06:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adachild

quote:

quote:

Hahahah! Vermez hocam. Hem 1500 TL'ye yurtdışından 6 almış; kelepir... Gözü gibi bakıyordur. Bayramlık gibi her sabah uyanınca başına varıyordur. Ama her ne hikmetse hala imzasında ios 6'lı ayfon beşciği var.

hahahha! Her gece kasaya saklıyodur telefonu. Kim bilir yakında siriyle evlenir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adachild

quote:

quote:

hahahha! Her gece kasaya saklıyodur telefonu. Kim bilir yakında siriyle evlenir.

:D Kasaya para vereceğini sanmıyorum. İpe bağlamış boynuna asıyordur yatarken. Asker cüzdanı gibi. Siri ve ilko'nun düğün törenlerinde sizleri de aramızda görmekten onör duyarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: megadethci

Ben JB'ye kötü demedim zaten uzun süre JB'li cihaz kullandım şimdi yeni cihaz alınca insan biraz üzerine düşüyor.. İlerleyen zamanlarda JB yapmak aklımda ama şuan memnun kalmadım bunu belirttim.

Tabi ki,tercih meselesi.Ben yapmayanlara kızmam ama JB den bihaber olupta atan tutanlara kızıyorum açıkçası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.