Şimdi Ara

Iphone 5s Mavi Ekran Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle Iphone kullanıcısı değilim. abimin cihazında yaşandı bu sorun.

dediğine göre önce bir mavi ekran gelmiş daha sonra bir kaç kere reset atarak cihazı kullanmaya devam etmiş. fakat sabah kalktığında cihaz tamamen kapalı şarj belirtisi de bulunmamaktaymış.

şimdi bunun çözümü nasıl olabilir? yazılım mı atılmalı? cevap evetse bunu servise göndermeden kendimiz atabilir miyiz? yok illa servise gitmeli diyorsanız ne kadar ücret isterler? ve şehirlerde bulunan klasik telefon tamircilerine mi vermeli yoksa vatan pc, teknosa gibi firmalara müracaat edip onların teknik servisine mi başvurulmalı?

yardımcı olursanız sevinirim.

• garantisi devam ediyor mu? nereden almıştınız ve kaç yıl oldu?
  • cihaz ikinci el. bildiğim kadarıyla yurtdışı girişli ve fatura garanti yok. maksimum 3 yıllık cihaz.
  • Mavi ekran veren ip6'ım değiştirilmişti ki ben 2 defa karşılaşmıştım sadece. Sorun büyük ihtimalle donanımsal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunun kaynağından çok çözüm önerileri hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. garanti fatura vs yok.
  • Çözümü yok tabii kide. Telefon tepki itunes'a bağlayınca bile vermiyorsa yaptırmanız gerek.

• iPhone5S lerde Mavi Ekran arızası Batarya ile ilgilidir.Bir ara Apple iPhone% ve5S lerde bundan şikayetci olanların cihazlarının bataryasını değiştirmişti..
  • Arkadaşlar lütfen başlığı açtığım mesajı okuyarak cevap verirseniz sevinirim.

sorunu anladık. evet ama çözüm yok ne ya? çözüm olarak zaten tamir edilmesi gerek onunda farkındayız. benim sorum garanti, fatura vs yok bu yüzden normal bir telefoncuya "güvenip" mi yaptırmalı. yoksa vatan gibi teknosa gibi firmalara başvurmalı mı? ve tamirden sonra isteyecekleri ücret konusunda tahmini olan var mı?
  • Theseus1925 T kullanıcısına yanıt
    arkadaşım soru soruyorsun,yardım istiyorsun,sana çözüm sunuluyor,neden paylıyorsun milleti?

mavi ekran hatası %100 donanımsaldır, ana kart da olabilir batarya da olabilir,servisin görmesi gerekir.

Apple yetkili servislere götürsen daha iyi olur,telefonculara güvenme derim. elini veren kolunu kaptırıyor.

fiyat hakkında birşey diyemem malesef.
  • kimseyi payladığım yok ama üstte yazılan bir yorumu tekrar dolaylı olarak yazmaya da gerek yok. zaten hata neyden kaynaklanır tarzı bir sorum olmadı.

direkt sonuç odaklı sordum ve bu sıkıntıyı daha önce yaşayıp servise gönderen varsa detaylı bilgi almak istedim.

çözüm sunuluyor derken? bizde farkındayız servise gideceğinin ama hangi yolla nereye vermem gerek onu öğrenmeye çalışıyorum. çünkü apple'ın kendi oluşumu olan bir teknik servis ağı yok türkiye'de.
  • Yarın apple Türkiye yi ara onlardan kesin bir cevap bekle derim eğer swap ve ya fiyat farkıyla yenisini veriyorlarsa hiç telefonculara bulaşma derim. Şansını bir dene bakalım

• mantıklı. teşekkür ederim.

peki fatura garanti falan yok buna rağmen değişim yaparlar mı?
  • Parasıyla da olsa Apple'dan değişim yapın. Telefoncular sahtekâr olabiliyor. Güvenilmezler.

• fiyat konusunda bilgisi olan var mı peki? hani 600-700 lira verip mantıksız bi iş yapmayalım sonra.
  • evet arkadaşlar. tamir kesinlikle yok. ve değişim istiyorlar garanti ve faturanız yoksa gidin yeni cihaz alın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.