Şimdi Ara

iphone 5 kamera çalışmıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
29.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Henüz bi gelişme yok hocam kamerayı söktüm şarjı çok az gidiyordu o düzeldi yeni kamera siparişi verdim henüz gelmedi ama muhtamelen kameradaki bi kısa devreden dolayı böyle bir sıkıntı oluyormuş.Arka kamera takılıyken ön kamerada çalışmıyordu şu anda arka kamera yok ön kamera çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 26 Şubat 2013; 13:09:04 >
  • Alınan yere kargo ile gönderdiğinizde gümrük sorunu filan oluyor mu? Merak ettim şimdi. Sonuçta yurt dışından almışsınız, bir şekilde bunu göndermeniz mümkün değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Alınan yere kargo ile gönderdiğinizde gümrük sorunu filan oluyor mu? Merak ettim şimdi. Sonuçta yurt dışından almışsınız, bir şekilde bunu göndermeniz mümkün değil mi?

Aslında yaptığım araştırmalar kadarıyla şöyle bir durum var.Cihazımı yurtdışına göndermedim.
    - Eğer telefon btk'dan imei kayıtlıysa telefonu gümrüğe takılmadan posta yoluyla alınabiliyormuş ? Cihaz kendi cihazım orda unuttum diye.(Bu kesin bilgi gümrük mevzuatında öyle yazıyor)
    - 2. bir seçenek ise bu kesin bilgi değil teyit edemedim.Alanlar olmuş denilene göre.Örn almanya apple storedan değişim yapıldı cihaz değişim belgesiyle birlikte gönderildiğinde yine eski cihaz imei kayıtlı olması lazım servise gönderdim değişti deyip gümrükten yine telefon çıkarılabiliyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

quote:

Alınan yere kargo ile gönderdiğinizde gümrük sorunu filan oluyor mu? Merak ettim şimdi. Sonuçta yurt dışından almışsınız, bir şekilde bunu göndermeniz mümkün değil mi?

Aslında yaptığım araştırmalar kadarıyla şöyle bir durum var.Cihazımı yurtdışına göndermedim.
    - Eğer telefon btk'dan imei kayıtlıysa telefonu gümrüğe takılmadan posta yoluyla alınabiliyormuş ? Cihaz kendi cihazım orda unuttum diye.(Bu kesin bilgi gümrük mevzuatında öyle yazıyor)
    - 2. bir seçenek ise bu kesin bilgi değil teyit edemedim.Alanlar olmuş denilene göre.Örn almanya apple storedan değişim yapıldı cihaz değişim belgesiyle birlikte gönderildiğinde yine eski cihaz imei kayıtlı olması lazım servise gönderdim değişti deyip gümrükten yine telefon çıkarılabiliyormuş.

Bende iPhone 5'i Almanya'daki Cyberport mağazasından aldığımda Türk yetkili bu konuda sıkıntı olmayacağını söylemişti ama işin detayını bilmiyordum, bu haberi öğrendiğime sevindim şimdi.

Sizin telefon da inşallah bu konudaki sıkıntıyı en kısa sürede atlatır, sizde böyle sorun olmasına üzüldüm, kutusundan açıp kamerasının çalışmaması gerçekten çok kötü olmuş.

• quote:

quote:

quote:

Bende iPhone 5'i Almanya'daki Cyberport mağazasından aldığımda Türk yetkili bu konuda sıkıntı olmayacağını söylemişti ama işin detayını bilmiyordum, bu haberi öğrendiğime sevindim şimdi.

Sizin telefon da inşallah bu konudaki sıkıntıyı en kısa sürede atlatır, sizde böyle sorun olmasına üzüldüm, kutusundan açıp kamerasının çalışmaması gerçekten çok kötü olmuş.

İyi dileklerin için teşekkür ederim hocam.Dediğin gibi fabrikasyon olsada arada böyle sorunlar çıkabiliyormuş bunuda öğrenmiş olduk.

• quote:

Henüz bi gelişme yok hocam kamerayı söktüm şarjı çok az gidiyordu o düzeldi yeni kamera siparişi verdim henüz gelmedi ama muhtamelen kameradaki bi kısa devreden dolayı böyle bir sıkıntı oluyormuş.Arka kamera takılıyken ön kamerada çalışmıyordu şu anda arka kamera yok ön kamera çalışıyor.

Yeni kamera için ne kadar ücret ödediniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi dileklerin için teşekkür ederim hocam.Dediğin gibi fabrikasyon olsada arada böyle sorunlar çıkabiliyormuş bunuda öğrenmiş olduk.

ya kardes senin sorunun aynısı basıma gelgi aldıgıgmız yere gonderdik ama onlarda servisie gonderecez diyorlar ben de dedim iyide hiç kullanamadım ki ne yapalım simdi bu servis tamir edip mi gonderecekler yoksa yeni cihaz mı verirler

• Cok gecmiş olsun hocam bende öyle birsey olucak kesin kafalari yemiştim suan :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: alancik

quote:

quote:

quote:

quote:

ya kardes senin sorunun aynısı basıma gelgi aldıgıgmız yere gonderdik ama onlarda servisie gonderecez diyorlar ben de dedim iyide hiç kullanamadım ki ne yapalım simdi bu servis tamir edip mi gonderecekler yoksa yeni cihaz mı verirler

Dostum senin cihaz tr garantili cihazsa garantiden değiştirirler çünkü belli bir seride bu sorun varmış büyük ihtimalle fabrikasyon sürecinde kamera ile ilgili bi sıkıntı çıktı.
    Araya kimseyi koymana gerek yok tr garantiliyse ver servise gitsin.
    Değilse yurtdışına göndermeni yada gönderttirmeni tavsiye ederim.Oda olmuyorsa benim kamera bi kaç güne gelir sonucu paylaşırım olumlu olursa benim gibi yaparsın.

@Amedra kamerayı 50$ a aldım.Oem ürün kalitesiyle ilgili net bişey diyemiycem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 26 Şubat 2013; 22:15:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende aynı sorunu yasadım ama bn ios6.1 i güncelledigimde kamera acıldı kullandım gayet güzeldi sonra ios.6.1.2 yi güncelledim kamera acılıyor ama görüntü siyah ön kamera çalısıyor arka kamera siyah aveadan aldım yenisini verirlerse degistirmek istiyorum
  • telefon servisten değistirdiler yenisini verdiler ama ip 5 çok dandik hiç memnun kalmadım 4s i bosuna sattım
    bin turlü problemi var kamera isikli ortamda mor ısık cıkıyor wifi cok zayıf evin icinde bile 2 dis wifi alıyor sakın 5 almayın 4s efsane stev jobs un efsanesi....
  • arkadaşlar benim de iphone 5'imde bluetooth çalışmıyor. "On" konumuna getiriyorum ama menüden çıkıtğımda bluetooth işareti kayboluyor ve bağlantı kurulamıyor.
    ne yapmam gerekiyor acaba?
  • Arkadaşalar bana da yardımcı olur musunuz amerikadan aldığım ve 2 gün önce pasaporta kaydettirdiğim iphone 5 i bugün kutusundan çıkardım ve kamerası çalışmıyor.fotoğraf çekerken ekranda olan o yelpaze gibi görüntü var ve kapalı şekilde.sağ alttaki video-fotoğraf seçeneğini gösteren tuş aktif onu değiştirebiliyorum ama fotoğraf çekmek için basılan tuş aktif değil.
    Yardımlarınızı bekliyorum,ne yapmalıyım??
  • Hocam çok geçmiş olsun.Donanımsal gibi gözüküyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: madgzl

Arkadaşalar bana da yardımcı olur musunuz amerikadan aldığım ve 2 gün önce pasaporta kaydettirdiğim iphone 5 i bugün kutusundan çıkardım ve kamerası çalışmıyor.fotoğraf çekerken ekranda olan o yelpaze gibi görüntü var ve kapalı şekilde.sağ alttaki video-fotoğraf seçeneğini gösteren tuş aktif onu değiştirebiliyorum ama fotoğraf çekmek için basılan tuş aktif değil.
    Yardımlarınızı bekliyorum,ne yapmalıyım??

hangi şehir eğer bana yakınsan yardımcı olabilirim.Ama öncelikli olarak yurt dışına gönderme imkanını varsa oraya gönder değiştir.
  • Opinion kullanıcısına yanıt
    İstanbul'dayım.Baya bi araştırdım.Türkiyede garanti kapsamında değil hiçbir şekilde.Daha yurtdışından geleli 1 hafta oldu zaten telefon:( tekrar yurtdışına gönderilse bile yeni bir cihaz gelecek ve yeni bir imei numarası yine pasaporta kayıt işleri...en büyük umudum ağustos ayında istanbulda açılacağı söylenen apple store bayilikleri.bunun için dua ediyorum ancak bu şekilde kayıpsız bu meseleyi çözebilirim.Sizin öneriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madgzl

İstanbul'dayım.Baya bi araştırdım.Türkiyede garanti kapsamında değil hiçbir şekilde.Daha yurtdışından geleli 1 hafta oldu zaten telefon:( tekrar yurtdışına gönderilse bile yeni bir cihaz gelecek ve yeni bir imei numarası yine pasaporta kayıt işleri...en büyük umudum ağustos ayında istanbulda açılacağı söylenen apple store bayilikleri.bunun için dua ediyorum ancak bu şekilde kayıpsız bu meseleyi çözebilirim.Sizin öneriniz nedir?

Eğer bu şekilde kullanmak istemiyorsanız tek çözüm kamerayı değiştirmek.Kamerayı değiştirince sorun çözülüyor donanımsal bir sıkıntı olduğu için.Sağdan soldan güvenilir telefonculardan falan fiyat alın.Kendinize güveniyorsanız internetten bakın çıkma kamera bulun eğer onuda bulmazsanız yurtdışından 30-40 $ 'a kamera siparişi verip değiştirin.Riske girmek istemezseniz dediğiniz şekilde apple store açılmasını bekleyebilirsiniz.

• Opinion kullanıcısına yanıt
    Kamera değiştirildiğinde aynı kalitede görüntü sağlanıyor mu ki.bunu muhtemelen yapmayacağım;ama yine de merak ediyorum.
  • Geçmiş olsun hocam.
  • sağolun.yepyeni cihaz elimde dünyalar güzeli ama kamerası iptal.düşününce çok üzülüyorum ama yapabilecek bişeyim yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.